Fotball
Hjem › Lag › Sturm Graz
Sturm Graz

Sturm Graz: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Østerrike · stiftet 1909 · Merkur Arena

Sturm Graz: turneringer i 2026/27

Champions Leaguekvalifiseringsrunde 3Europa League19. plass, 4 poengNeste: Celje · tor. 5.11. · 21:00
CupåttedelsfinaleNeste: Austria Lustenau · tor. 29.10. · 18:00
BundesligaRunde 10Neste: Ried · søn. 25.10. · 14:30

Sturm Graz: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30Sturm Graz–Ried
Bundesliga
tor. 29.10. · 18:00Austria Lustenau–Sturm Graz
Cup
søn. 1.11. · 14:30Wolfsberger AC–Sturm Graz
Bundesliga
tor. 5.11. · 21:00Sturm Graz–Celje
Europa League
søn. 8.11. · 17:00Sturm Graz–Red Bull Salzburg
Bundesliga

Sturm Graz: siste resultater

22.10.26Sturm Graz1–0Marseille
Europa League
18.10.26Sturm Graz6–1Grazer AK
Bundesliga
15.10.26Bournemouth3–0Sturm Graz
Europa League
10.10.26Austria Vienna0–2Sturm Graz
Bundesliga
20.9.26Red Bull Salzburg3–0Sturm Graz
Bundesliga
16.9.26Sturm Graz0–0Rennes
Europa League
13.9.26Sturm Graz2–1Lask Linz
Bundesliga
5.9.26Voitsberg1–4Sturm Graz
Cup

Sturm Graz: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30Sturm Graz–Ried
Bundesliga
tor. 29.10. · 18:00Austria Lustenau–Sturm Graz
Cup
søn. 1.11. · 14:30Wolfsberger AC–Sturm Graz
Bundesliga
tor. 5.11. · 21:00Sturm Graz–Celje
Europa League
søn. 8.11. · 17:00Sturm Graz–Red Bull Salzburg
Bundesliga
søn. 22.11. · 14:30SCR Altach–Sturm Graz
Bundesliga
tor. 26.11. · 21:001899 Hoffenheim–Sturm Graz
Europa League
søn. 29.11. · 14:30Sturm Graz–WSG Wattens
Bundesliga
søn. 6.12. · 17:00Sturm Graz–Austria Vienna
Bundesliga
tor. 10.12. · 18:45AZ Alkmaar–Sturm Graz
Europa League
søn. 13.12. · 14:30Grazer AK–Sturm Graz
Bundesliga
tor. 21.1. · 18:45Sturm Graz–OFI
Europa League
lør. 23.1. · 17:00Sturm Graz–Wolfsberger AC
Bundesliga
tor. 28.1. · 21:00Dinamo Zagreb–Sturm Graz
Europa League
lør. 30.1. · 17:00Lask Linz–Sturm Graz
Bundesliga
lør. 6.2. · 17:00Austria Lustenau–Sturm Graz
Bundesliga
lør. 13.2. · 17:00Sturm Graz–Rapid Vienna
Bundesliga
lør. 20.2. · 17:00Ried–Sturm Graz
Bundesliga
lør. 27.2. · 17:00Sturm Graz–TSV Hartberg
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Sturm Graz1–0Marseille
Europa League
18.10.26Sturm Graz6–1Grazer AK
Bundesliga
15.10.26Bournemouth3–0Sturm Graz
Europa League
10.10.26Austria Vienna0–2Sturm Graz
Bundesliga
20.9.26Red Bull Salzburg3–0Sturm Graz
Bundesliga
16.9.26Sturm Graz0–0Rennes
Europa League
13.9.26Sturm Graz2–1Lask Linz
Bundesliga
5.9.26Voitsberg1–4Sturm Graz
Cup
30.8.26Rapid Vienna3–1Sturm Graz
Bundesliga
22.8.26Sturm Graz1–1Austria Lustenau
Bundesliga
15.8.26Sturm Graz1–0SCR Altach
Bundesliga
11.8.26Sturm Graz0–1Fenerbahçe
Champions League
8.8.26TSV Hartberg0–2Sturm Graz
Bundesliga
5.8.26Fenerbahçe2–0Sturm Graz
Champions League
1.8.26WSG Wattens1–1Sturm Graz
Bundesliga
28.7.26Heart Of Midlothian0–2Sturm Graz
Champions League
24.7.26Seekirchen0–3Sturm Graz
Cup
21.7.26Sturm Graz4–0Heart Of Midlothian
Champions League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sturm Graz: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (22.10.26).

  • N. Geyrhoferikke i troppen
  • L. Grgickneskade
  • S. Jattaskulderskade
  • D. Khudyakovikke i troppen
  • O. Kiteishvilileggskade
  • G. Mamageishviliskade
  • F. Rozgamuskelskade
  • E. Soglomuskelskade
  • N. Weiperskade
  • S. Wlodarczykikke i troppen

Sturm Graz: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
17Levski Sofia33:34
18Dinamo Zagreb33:44
19Sturm Graz31:34
20NEC Nijmegen35:84
21Red Bull Salzburg33:64

Sturm Graz: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp1,5
Innslupne mål per kamp0,8
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 0,5
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,0
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort6
Gule kort per kamp1,5
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (4×)

Sturm Graz: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
O. KiteishviliM1450100008,00
J. Gorenc StankovičM43311153207,70
J. MitchellF43631131107,55
J. HeilF43021042107,35
E. SogloF43381052007,25
Luca WeinhandlM42921131007,13
S. SeidlM42921021007,05
P. KollerF1140000006,90
A. VallciF32700000106,87
Jacob Peter HödlM43280143006,85
A. MalicF3860000006,83
R. FossoM41130010006,68
G. MamageishviliM2390000006,60
J. HalwachsM190000006,60
S. WłodarczykA31870043006,53
N. WeiperA3770010006,53
B. BeganovićA3530011006,25
P. PetrovićF1790010006,20
S. JattaA42860041006,15
A. KayomboA31260030106,13

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sturm Graz: stall

Keepere

22A. HelacNasjonalitetØsterrikeAlder27 årHøyde190 cmVekt87 kg
32C. Wiener-PucherNasjonalitetØsterrikeAlder19 årHøyde186 cm
41E. LorenzNasjonalitetØsterrikeAlder19 årHøyde194 cm
53D. KhudyakovNasjonalitetRusslandAlder21 årHøyde194 cmVekt85 kg

Forsvarsspillere

2J. QuarshieNasjonalitetTysklandAlder21 årHøyde196 cmVekt91 kg
5Bastian Tim MaierhoferAlder19 år
5A. VallciNasjonalitetØsterrikeAlder30 årHøyde191 cmVekt85 kg
6G. HaiderNasjonalitetØsterrikeAlder23 årHøyde187 cmVekt78 kg
13Jonas WolfAlder19 år
15E. RocheAlder17 år
18E. SogloNasjonalitetEnglandAlder20 årHøyde178 cmVekt63 kg
19Kelechi NnamdiAlder19 år
21P. PetrovićNasjonalitetMontenegroAlder20 år23A. MalicNasjonalitetSloveniaAlder20 årHøyde186 cmVekt70 kg30P. KollerNasjonalitetØsterrikeAlder23 årHøyde186 cmVekt81 kg
35N. GeyrhoferNasjonalitetØsterrikeAlder25 årHøyde188 cmVekt77 kg
37J. PetritschAlder18 år

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sturm Graz: overganger

Inn

  • O. DiakitéReims · lån1.9.26
  • J. QuarshieSouthampton · lån26.8.26
  • V. MatoshiFC Thun · overgang23.8.26
  • L. BalboFiorentina · overgang28.7.26
  • N. WeiperFSV Mainz 05 · lån16.7.26
  • J. MitchellFeyenoord · overgang30.6.26
  • P. KiedlRied · retur fra lån29.6.26
  • A. CamaraNantes · retur fra lån29.6.26

Ut

  • A. CamaraRanders FC · overgang30.8.26
  • M. MaloneMinnesota United FC · overgang23.8.26
  • J. MitchellStrasbourg · overgang18.8.26
  • R. FossoStandard Liege · overgang13.8.26
  • P. KiedlHansa Rostock · overgang29.7.26
  • E. AiwuApollon Limassol · overgang16.7.26
  • E. KarićSporting Kansas City · overgang12.7.26
  • D. LavaléeStandard Liege · fri spiller30.6.26

Sturm Graz: nøkkelfakta

LandØsterrike
Stiftet1909
StadionMerkur Arena
Kapasitet16 764
Underlagnaturgress

Sturm Graz: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sturm Graz på?

Sturm Graz spiller hjemmekampene sine på Merkur Arena (Graz), som har plass til 16 764 tilskuere.

Når spiller Sturm Graz neste kamp?

Neste kamp: Sturm Graz – Ried, søn. 25.10. · 14:30 (Bundesliga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sturm Graz?

Siste seriekamp: Sturm Graz 0–1 Fenerbahçe (11.8.26).

Hvem er toppscorer for Sturm Graz?

Klubbens toppscorer i turneringen er O. Diakité med 7 mål.

Sturm Graz: terminliste, tabell og tips

Sturm Graz (Østerrike) spiller i disse turneringene denne sesongen: Champions League, Europa League, Cup, Bundesliga. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Champions League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.