Fotball
Hjem › Lag › FC Porto
FC Porto

FC Porto: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Portugal · stiftet 1893 · Estádio Do Dragão

FC Porto: turneringer i 2026/27

FC Porto: kommende kamper

ons. 28.10. · 21:30FC Porto–Academico Viseu
Taça da Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 21:30FC Porto–EstorilPrimeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 4.11. · 21:00FC Porto–Napoli
Champions League
søn. 8.11. · 19:00Vitória SC–FC Porto
Primeira Liga
tir. 24.11. · 21:00Feyenoord–FC Porto
Champions League

FC Porto: siste resultater

Form i serienVVVVV
24.10.26GIL Vicente0–1FC Porto
Primeira Liga
20.10.26FC Porto0–1PSV Eindhoven
Champions League
14.10.26Real Betis3–2FC Porto
Champions League
10.10.26Maritimo1–2FC Porto
Primeira Liga
20.9.26FC Porto3–1Benfica
Primeira Liga
12.9.26Casa Pia1–4FC Porto
Primeira Liga
8.9.26FC Porto0–2Manchester City
Champions League
4.9.26FC Porto2–1Moreirense
Primeira Liga

FC Porto: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 21:30FC Porto–Academico Viseu
Taça da Liga
lør. 31.10. · 21:30FC Porto–Estoril
Primeira Liga
ons. 4.11. · 21:00FC Porto–Napoli
Champions League
søn. 8.11. · 19:00Vitória SC–FC Porto
Primeira Liga
tir. 24.11. · 21:00Feyenoord–FC Porto
Champions League
søn. 29.11. · 21:30FC Porto–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00Santa Clara–FC Porto
Primeira Liga
ons. 9.12. · 21:00Liverpool–FC Porto
Champions League
søn. 13.12. · 17:00FC Porto–Estrela
Primeira Liga
søn. 20.12. · 17:00Famalicao–FC Porto
Primeira Liga
søn. 27.12. · 17:00FC Porto–Nacional
Primeira Liga
søn. 10.1. · 17:00SC Braga–FC Porto
Primeira Liga
søn. 17.1. · 17:00Alverca–FC Porto
Primeira Liga
tir. 19.1. · 21:00FC Porto–Slavia Praha
Champions League
søn. 24.1. · 17:00FC Porto–Rio Ave
Primeira Liga
ons. 27.1. · 21:00Lask Linz–FC Porto
Champions League
søn. 31.1. · 17:00Arouca–FC Porto
Primeira Liga
søn. 7.2. · 17:00FC Porto–Academico Viseu
Primeira Liga
søn. 14.2. · 17:00Moreirense–FC Porto
Primeira Liga
søn. 21.2. · 17:00FC Porto–Casa Pia
Primeira Liga
søn. 28.2. · 17:00Benfica–FC Porto
Primeira Liga
søn. 7.3. · 17:00FC Porto–Maritimo
Primeira Liga
søn. 14.3. · 17:00FC Porto–GIL Vicente
Primeira Liga
søn. 21.3. · 17:00Estoril–FC Porto
Primeira Liga
søn. 4.4. · 17:00FC Porto–Vitória SC
Primeira Liga
søn. 11.4. · 17:00Sporting CP–FC Porto
Primeira Liga
søn. 18.4. · 17:00FC Porto–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 25.4. · 17:00Estrela–FC Porto
Primeira Liga
søn. 2.5. · 17:00FC Porto–Famalicao
Primeira Liga
søn. 9.5. · 17:00Nacional–FC Porto
Primeira Liga
søn. 16.5. · 17:00FC Porto–SC Braga
Primeira Liga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26GIL Vicente0–1FC Porto
Primeira Liga
20.10.26FC Porto0–1PSV Eindhoven
Champions League
14.10.26Real Betis3–2FC Porto
Champions League
10.10.26Maritimo1–2FC Porto
Primeira Liga
20.9.26FC Porto3–1Benfica
Primeira Liga
12.9.26Casa Pia1–4FC Porto
Primeira Liga
8.9.26FC Porto0–2Manchester City
Champions League
4.9.26FC Porto2–1Moreirense
Primeira Liga
29.8.26Academico Viseu0–3FC Porto
Primeira Liga
23.8.26FC Porto2–0Arouca
Primeira Liga
15.8.26Rio Ave0–2FC Porto
Primeira Liga
9.8.26FC Porto2–0Alverca
Primeira Liga
1.8.26FC Porto1–0Torreense
Super Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

FC Porto: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (20.10.26).

  • Gabriel Mecikke i troppen
  • D. Prpicikke i troppen
  • V. Sousafravær
  • William Gomesankelskade

FC Porto: tabellplassering – Primeira Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1FC Porto99-0-021:427VVVVV
2Benfica86-1-124:719VTVVV
3Sporting CP85-3-020:918VUUVV

FC Porto: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
32Slavia Praha34:71
33Viking35:91
34FC Porto32:60
35Lille34:100
36Slovan Bratislava31:130

FC Porto: sesongstatistikk (Primeira Liga)

Scorede mål per kamp2,3
Innslupne mål per kamp0,4
Hjemme: scoret / sluppet inn2,3 / 0,5
Borte: scoret / sluppet inn2,4 / 0,4
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort9
Gule kort per kamp1,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (9×)

FC Porto: spillerstatistikk (Primeira Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Gabri VeigaM957443167107,57
J. KiwiorF98101132107,55
J. BednarekF97631072007,52
WilliamA852122148007,42
Z. SanusiF53780000007,26
Borja SainzA9271401210007,15
Rodrigo MoraM1150000007,11
O. PietuszewskiA2211031107,01
P. RosarioM96890141106,91
Alberto BaioF86310062006,82
Pepê AquinoA97630492106,74
Victor Mow FroholdtM76292096006,64
André SilvaA961232176006,62
A. VarelaM51490000106,61
D. GülA3920030006,55
SamuA2340000006,42
Hwang In-BeomM83151111206,10
N. PérezF51471011006,04
Martim FernandesF52510010005,39
S. GiménezA3611033005,15
Francisco MouraF42650022104,45
S. FofanaM2190000003,35
S. EustáquioM110011000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

FC Porto: stall

Keepere

14Cláudio RamosNasjonalitetPortugalAlder34 årHøyde183 cmVekt83 kg
24AndorinhaNasjonalitetPortugalAlder30 årHøyde185 cmVekt80 kg
50J. AfonsoNasjonalitetPortugalAlder19 årHøyde187 cmVekt67 kg
91Gonçalo RibeiroAlder20 år
99Diogo CostaNasjonalitetPortugalAlder26 årHøyde186 cmVekt82 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

FC Porto: overganger

Inn

  • C. SmallingAl-Fayha · fri spiller29.9.26
  • Gabriel MecGremio · overgang1.9.26
  • SouzaTottenham · lån30.8.26
  • S. GiménezAC Milan · lån30.8.26
  • S. FofanaRennes · lån25.8.26
  • Cardoso VarelaDinamo Zagreb · fri spiller19.7.26
  • Hwang In-BeomFeyenoord · overgang19.7.26
  • André SilvaElche · fri spiller30.6.26

Ut

  • Dennis KonneySpartak Trnava · overgang12.9.26
  • Y. KaramohSampdoria · fri spiller4.9.26
  • D. GülGalatasaray · overgang31.8.26
  • S. EustáquioSwansea · overgang26.8.26
  • Diogo FernandesAmarante · lån26.8.26
  • Tiago AndradeMoreirense · fri spiller25.8.26
  • Iván JaimeLas Palmas · lån19.8.26
  • G. SousaKocaelispor · lån18.8.26

FC Porto: nøkkelfakta

LandPortugal
Stiftet1893
StadionEstádio Do Dragão
Kapasitet50 399
Underlagnaturgress
TurneringPrimeira Liga
Tabellplassering1. · 27 poeng

FC Porto: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller FC Porto på?

FC Porto spiller hjemmekampene sine på Estádio Do Dragão (Porto), som har plass til 50 399 tilskuere.

Hvor ligger FC Porto på tabellen?

FC Porto ligger på 1. plass i Primeira Liga med 27 poeng etter 9 kamper (9 seirer, 0 uavgjorte, 0 tap).

Når spiller FC Porto neste kamp?

Neste kamp: FC Porto – Academico Viseu, ons. 28.10. · 21:30 (Taça da Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til FC Porto?

Siste seriekamp: GIL Vicente 0–1 FC Porto (24.10.26).

Hvem er toppscorer for FC Porto?

Klubbens toppscorer i turneringen er Gabri Veiga med 5 mål.

FC Porto: terminliste, tabell og tips

FC Porto (Portugal) spiller i disse turneringene denne sesongen: Primeira Liga, Champions League, Super Cup, Taça da Liga. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Primeira Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.