Fotball
Hjem › Lag › SC Braga
SC Braga

SC Braga: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Portugal · stiftet 1921 · Estádio Municipal de Braga

SC Braga: turneringer i 2026/27

Primeira Liga9. plass, 11 poengNeste: Nacional · søn. 25.10. · 19:00
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: Aarhus · tor. 5.11. · 18:45
Taça da LigakvartfinaleNeste: Famalicao · tor. 29.10. · 19:45

SC Braga: kommende kamper

søn. 25.10. · 19:00Nacional–SC BragaPrimeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 29.10. · 19:45SC Braga–Famalicao
Taça da Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 21:30SC Braga–Famalicao
Primeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45Aarhus–SC Braga
Conference League
søn. 8.11. · 21:30Rio Ave–SC Braga
Primeira Liga

SC Braga: siste resultater

Form i serienTTUVT
22.10.26SC Braga2–0Gent
Conference League
19.10.26SC Braga1–2GIL Vicente
Primeira Liga
15.10.26FC Copenhagen3–0SC Braga
Conference League
9.10.26SC Braga1–3Sporting CP
Primeira Liga
20.9.26Santa Clara0–0SC Braga
Primeira Liga
14.9.26SC Braga1–0Estoril
Primeira Liga
10.9.26Estrela2–1SC Braga
Primeira Liga
5.9.26Alverca1–2SC Braga
Primeira Liga

SC Braga: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 19:00Nacional–SC Braga
Primeira Liga
tor. 29.10. · 19:45SC Braga–Famalicao
Taça da Liga
søn. 1.11. · 21:30SC Braga–Famalicao
Primeira Liga
tor. 5.11. · 18:45Aarhus–SC Braga
Conference League
søn. 8.11. · 21:30Rio Ave–SC Braga
Primeira Liga
tor. 26.11. · 21:00SC Braga–KuPS
Conference League
man. 30.11. · 21:15Casa Pia–SC Braga
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00SC Braga–Arouca
Primeira Liga
tor. 10.12. · 18:45Brann–SC Braga
Conference League
søn. 13.12. · 17:00Benfica–SC Braga
Primeira Liga
tor. 17.12. · 21:00SC Braga–Egnatia Rrogozhinë
Conference League
søn. 20.12. · 17:00SC Braga–Academico Viseu
Primeira Liga
søn. 27.12. · 17:00Maritimo–SC Braga
Primeira Liga
søn. 10.1. · 17:00SC Braga–FC Porto
Primeira Liga
søn. 17.1. · 17:00SC Braga–Moreirense
Primeira Liga
søn. 24.1. · 17:00GIL Vicente–SC Braga
Primeira Liga
søn. 31.1. · 17:00SC Braga–Estrela
Primeira Liga
søn. 7.2. · 17:00Vitória SC–SC Braga
Primeira Liga
søn. 14.2. · 17:00SC Braga–Alverca
Primeira Liga
søn. 21.2. · 17:00Estoril–SC Braga
Primeira Liga
søn. 28.2. · 17:00SC Braga–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 7.3. · 17:00Sporting CP–SC Braga
Primeira Liga
søn. 14.3. · 17:00SC Braga–Nacional
Primeira Liga
søn. 21.3. · 17:00Famalicao–SC Braga
Primeira Liga
søn. 4.4. · 17:00SC Braga–Rio Ave
Primeira Liga
søn. 11.4. · 17:00SC Braga–Casa Pia
Primeira Liga
søn. 18.4. · 17:00Arouca–SC Braga
Primeira Liga
søn. 25.4. · 17:00SC Braga–Benfica
Primeira Liga
søn. 2.5. · 17:00Academico Viseu–SC Braga
Primeira Liga
søn. 9.5. · 17:00SC Braga–Maritimo
Primeira Liga
søn. 16.5. · 17:00FC Porto–SC Braga
Primeira Liga
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26SC Braga2–0Gent
Conference League
19.10.26SC Braga1–2GIL Vicente
Primeira Liga
15.10.26FC Copenhagen3–0SC Braga
Conference League
9.10.26SC Braga1–3Sporting CP
Primeira Liga
20.9.26Santa Clara0–0SC Braga
Primeira Liga
14.9.26SC Braga1–0Estoril
Primeira Liga
10.9.26Estrela2–1SC Braga
Primeira Liga
5.9.26Alverca1–2SC Braga
Primeira Liga
31.8.26SC Braga1–0Vitória SC
Primeira Liga
27.8.26Austria Vienna0–0SC Braga
Conference League
20.8.26SC Braga2–0Austria Vienna
Conference League
13.8.26Dinamo Minsk0–0SC Braga
Conference League
9.8.26Moreirense2–2SC Braga
Primeira Liga
6.8.26SC Braga1–0Dinamo Minsk
Conference League
30.7.26SC Braga4–0Železničar Pančevo
Conference League
22.7.26Železničar Pančevo0–1SC Braga
Conference League

Oppdatert: 25. oktober 2026

SC Braga: tabellplassering – Primeira Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7GIL Vicente94-2-38:714TVVUT
8Alverca93-2-413:1311TVVVT
9SC Braga83-2-39:1011TTUVT
10Estrela92-4-314:1710TTTUV
11Vitória SC92-2-510:108VTUTU

SC Braga: sesongstatistikk (Primeira Liga)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort16
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-3 (5×) · 3-4-2-1 (3×)

SC Braga: spillerstatistikk (Primeira Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Vitor CarvalhoF86490130107,02
João MoutinhoM85660011206,93
Pau VictorA860841127206,82
J. GorbyM53730131206,80
J. WindA4841032006,75
Ricardo HortaA53540071106,74
A. BajramiF74140010206,67
Fran NavarroA62271032006,62
Gabriel SilvaM73780184006,58
Víctor GómezF86300070106,52
Tomás MarquésM5990010006,42
D. HuseinbašićM41470061006,15
E. TıknazM74330232106,13
G. LagerbielkeF65310063106,01
Gabri MartínezA52741053105,59
Sergio BarciaF53400020105,55
J. MiloševićA41830063005,54
Diego RodriguesM41671053005,48
M. DorgelesA52780021005,36
Diogo TravassosM52820042105,30
A. BarišićF21230010004,63
B. Arrey-MbiF2870000003,23

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

SC Braga: stall

Keepere

12Tiago SáNasjonalitetPortugalAlder31 årHøyde186 cmVekt82 kg
31Bernardo FontesNasjonalitetBrasilAlder24 årHøyde196 cmVekt90 kg
78João CarvalhoNasjonalitetPortugalAlder22 årHøyde192 cmVekt78 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

SC Braga: overganger

Inn

  • Tomás MarquésBarcelona · overgang20.8.26
  • J. MiloševićVfB Stuttgart · overgang18.8.26
  • S. SodikovAndijan · fri spiller2.8.26
  • A. BarišićFC Basel 1893 · overgang30.6.26
  • Sergio BarciaLegia Warszawa · overgang30.6.26
  • Bernardo FontesTondela · overgang30.6.26
  • Diogo TravassosSporting CP · overgang30.6.26
  • Gabriel SilvaSanta Clara · overgang30.6.26

Ut

  • LuisinhoFeirense · lån2.9.26
  • B. WdowikJagiellonia · lån1.9.26
  • João MarquesTorreense · lån31.8.26
  • Leonardo LeloAlmeria · lån31.8.26
  • T. HelgueraHelguera Thiago · fri spiller25.8.26
  • F. GrillitschFrosinone · fri spiller11.8.26
  • Yanis da RochaPortimonense · fri spiller11.8.26
  • Yan SaidSəbail · fri spiller8.8.26

SC Braga: nøkkelfakta

LandPortugal
Stiftet1921
StadionEstádio Municipal de Braga
Kapasitet30 286
Underlagnaturgress
TurneringPrimeira Liga
Tabellplassering9. · 11 poeng

SC Braga: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller SC Braga på?

SC Braga spiller hjemmekampene sine på Estádio Municipal de Braga (Braga), som har plass til 30 286 tilskuere.

Hvor ligger SC Braga på tabellen?

SC Braga ligger på 9. plass i Primeira Liga med 11 poeng etter 8 kamper (3 seirer, 2 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller SC Braga neste kamp?

Neste kamp: Nacional – SC Braga, søn. 25.10. · 19:00 (Primeira Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til SC Braga?

Siste seriekamp: SC Braga 1–2 GIL Vicente (19.10.26).

Hvem er toppscorer for SC Braga?

Klubbens toppscorer i turneringen er Pau Victor med 5 mål.

SC Braga: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over SC Braga (Portugal) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Primeira Liga, Conference League, Taça da Liga): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Primeira Liga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.