Fotball
Hjem › Lag › Famalicao
Famalicao

Famalicao: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Portugal · stiftet 1931 · Estádio Municipal 22 de Junho

Famalicao: turneringer i 2026/27

Primeira Liga14. plass, 7 poengNeste: Rio Ave · søn. 25.10. · 19:00
Como Cup3rd place
Taça de Portugalrunde 64
Taça da LigakvartfinaleNeste: SC Braga · tor. 29.10. · 19:45

Famalicao: kommende kamper

søn. 25.10. · 19:00Rio Ave–FamalicaoPrimeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 29.10. · 19:45SC Braga–Famalicao
Taça da Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 21:30SC Braga–Famalicao
Primeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 21:45Famalicao–Arouca
Primeira Liga
man. 30.11. · 21:15Benfica–Famalicao
Primeira Liga

Famalicao: siste resultater

Form i serienTVUUU
18.10.26Paredes1–0Famalicao
Taça de Portugal
12.10.26Famalicao1–4Alverca
Primeira Liga
19.9.26Nacional0–4Famalicao
Primeira Liga
13.9.26Famalicao1–1Sporting CP
Primeira Liga
5.9.26Estrela2–2Famalicao
Primeira Liga
30.8.26Famalicao0–0GIL Vicente
Primeira Liga
23.8.26Santa Clara1–0Famalicao
Primeira Liga
16.8.26Famalicao1–2Maritimo
Primeira Liga

Famalicao: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 19:00Rio Ave–Famalicao
Primeira Liga
tor. 29.10. · 19:45SC Braga–Famalicao
Taça da Liga
søn. 1.11. · 21:30SC Braga–Famalicao
Primeira Liga
fre. 6.11. · 21:45Famalicao–Arouca
Primeira Liga
man. 30.11. · 21:15Benfica–Famalicao
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00Famalicao–Academico Viseu
Primeira Liga
søn. 13.12. · 17:00Moreirense–Famalicao
Primeira Liga
søn. 20.12. · 17:00Famalicao–FC Porto
Primeira Liga
søn. 27.12. · 17:00Casa Pia–Famalicao
Primeira Liga
søn. 10.1. · 17:00Famalicao–Vitória SC
Primeira Liga
søn. 17.1. · 17:00Famalicao–Estoril
Primeira Liga
søn. 24.1. · 17:00Maritimo–Famalicao
Primeira Liga
søn. 31.1. · 17:00Famalicao–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 7.2. · 17:00GIL Vicente–Famalicao
Primeira Liga
søn. 14.2. · 17:00Famalicao–Estrela
Primeira Liga
søn. 21.2. · 17:00Sporting CP–Famalicao
Primeira Liga
søn. 28.2. · 17:00Famalicao–Nacional
Primeira Liga
søn. 7.3. · 17:00Alverca–Famalicao
Primeira Liga
søn. 14.3. · 17:00Famalicao–Rio Ave
Primeira Liga
søn. 21.3. · 17:00Famalicao–SC Braga
Primeira Liga
søn. 4.4. · 17:00Arouca–Famalicao
Primeira Liga
søn. 11.4. · 17:00Famalicao–Benfica
Primeira Liga
søn. 18.4. · 17:00Academico Viseu–Famalicao
Primeira Liga
søn. 25.4. · 17:00Famalicao–Moreirense
Primeira Liga
søn. 2.5. · 17:00FC Porto–Famalicao
Primeira Liga
søn. 9.5. · 17:00Famalicao–Casa Pia
Primeira Liga
søn. 16.5. · 17:00Vitória SC–Famalicao
Primeira Liga
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Paredes1–0Famalicao
Taça de Portugal
12.10.26Famalicao1–4Alverca
Primeira Liga
19.9.26Nacional0–4Famalicao
Primeira Liga
13.9.26Famalicao1–1Sporting CP
Primeira Liga
5.9.26Estrela2–2Famalicao
Primeira Liga
30.8.26Famalicao0–0GIL Vicente
Primeira Liga
23.8.26Santa Clara1–0Famalicao
Primeira Liga
16.8.26Famalicao1–2Maritimo
Primeira Liga
7.8.26Estoril1–1Famalicao
Primeira Liga
31.7.26Famalicao2–3Como
Como Cup
28.7.26Lens0–0Famalicao
Como Cup
28.7.26Famalicao0–0Crystal Palace
Como Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Famalicao: tabellplassering – Primeira Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
12Moreirense82-2-48:158TUVTT
13Maritimo92-2-59:198TTUTT
14Famalicao81-4-310:117TVUUU
15Rio Ave82-1-58:177VTUTT
16Casa Pia92-1-65:177VTVTU

Famalicao: sesongstatistikk (Primeira Liga)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,4
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,0
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort18
Gule kort per kamp2,3
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (8×)

Famalicao: spillerstatistikk (Primeira Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
SorrisoM866621147107,21
F. van BreemenF76301021307,19
Víctor RofinoF32701011207,13
G. KoutsiasA863350128007,06
Marcos PeñaM53950131107,06
Rodrigo PinheiroF87130020106,82
L. MeyerF4910000106,78
Mathias De AmorimM87070330206,77
T. van de LooiM42950020006,63
Óscar ArandaA71360143006,63
Tamás SzücsM52780020006,62
L. RealpeF65110010106,61
Gil DiasM84660121106,57
P. SalasA2330000006,57
U. AbubakarA7980052006,51
R. AlmeidaA190010006,50
Pedro SantosM62400010006,49
Pedro FranciscoF86000040206,45
R. BeneyA62010042116,42
M. MattaraF1200010006,23
Paulo MoreiraM32250010105,05
Mathis JangealM2170000104,27
Gustavo GarciaF1100000003,45

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Famalicao: stall

Keepere

1I. ZlobinNasjonalitetRusslandAlder29 årHøyde191 cmVekt84 kg
22GabrielNasjonalitetBrasilAlder23 årHøyde196 cmVekt90 kg
25L. CarevićNasjonalitetMontenegroAlder27 årHøyde195 cmVekt85 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Famalicao: overganger

Inn

  • P. SalasClub America · lån1.9.26
  • O. LiimattaHalmstad · retur fra lån30.7.26
  • G. KoutsiasFC Lugano · overgang23.7.26
  • T. SzucsDebreceni VSC · overgang30.6.26
  • G. RodriguesChaves · fri spiller30.6.26
  • Mathis JangealParis Saint Germain · fri spiller30.6.26
  • F. van BreemenFC Basel 1893 · overgang30.6.26
  • L. MeyerStuttgart II · fri spiller30.6.26

Ut

  • R. AlmeidaAmarante · lån3.9.26
  • Gonzalo PastorUnionistas de Salamanca · lån31.8.26
  • RenanSumqayıt · overgang10.8.26
  • O. LiimattaSirius · overgang6.8.26
  • Gustavo SáNottingham Forest · overgang28.7.26
  • Rafa SoaresEstrela · fri spiller22.7.26
  • Ibrahima BaSporting CP · overgang21.7.26
  • RochinhaCasa Pia · fri spiller15.7.26

Famalicao: nøkkelfakta

LandPortugal
Stiftet1931
StadionEstádio Municipal 22 de Junho
Kapasitet8 000
Underlagnaturgress
TurneringPrimeira Liga
Tabellplassering14. · 7 poeng

Famalicao: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Famalicao på?

Famalicao spiller hjemmekampene sine på Estádio Municipal 22 de Junho (Vila Nova de Famalicão), som har plass til 8 000 tilskuere.

Hvor ligger Famalicao på tabellen?

Famalicao ligger på 14. plass i Primeira Liga med 7 poeng etter 8 kamper (1 seier, 4 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Famalicao neste kamp?

Neste kamp: Rio Ave – Famalicao, søn. 25.10. · 19:00 (Primeira Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Famalicao?

Siste seriekamp: Famalicao 1–4 Alverca (12.10.26).

Hvem er toppscorer for Famalicao?

Klubbens toppscorer i turneringen er G. Koutsias med 5 mål.

Famalicao: terminliste, tabell og tips

Famalicao (Portugal) spiller i disse turneringene denne sesongen: Primeira Liga, Como Cup, Taça de Portugal, Taça da Liga. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Primeira Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.