Fotball
Hjem › Lag › Benfica
Benfica

Benfica: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Portugal · stiftet 1904 · Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz)

Benfica: turneringer i 2026/27

Benfica: kommende kamper

man. 26.10. · 19:45Santa Clara–BenficaPrimeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 29.10. · 21:45Benfica–GIL Vicente
Taça da Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 2.11. · 21:15Benfica–Alverca
Primeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 21:00Benfica–Lech Poznan
Europa League
søn. 8.11. · 21:30Estrela–Benfica
Primeira Liga

Benfica: siste resultater

Form i serienVTVVV
22.10.26Omonia Nicosia1–4Benfica
Europa League
15.10.26Benfica4–1Celtic
Europa League
11.10.26Benfica2–0Vitória SC
Primeira Liga
20.9.26FC Porto3–1Benfica
Primeira Liga
16.9.26AC Milan0–2Benfica
Europa League
13.9.26Benfica3–1GIL Vicente
Primeira Liga
9.9.26Moreirense0–4Benfica
Primeira Liga
5.9.26Maritimo0–3Benfica
Primeira Liga

Benfica: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

man. 26.10. · 19:45Santa Clara–Benfica
Primeira Liga
tor. 29.10. · 21:45Benfica–GIL Vicente
Taça da Liga
man. 2.11. · 21:15Benfica–Alverca
Primeira Liga
tor. 5.11. · 21:00Benfica–Lech Poznan
Europa League
søn. 8.11. · 21:30Estrela–Benfica
Primeira Liga
tor. 26.11. · 18:45Plzen–Benfica
Europa League
man. 30.11. · 21:15Benfica–Famalicao
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00Nacional–Benfica
Primeira Liga
tor. 10.12. · 21:00Benfica–OFI
Europa League
søn. 13.12. · 17:00Benfica–SC Braga
Primeira Liga
søn. 20.12. · 17:00Rio Ave–Benfica
Primeira Liga
søn. 27.12. · 17:00Benfica–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 10.1. · 17:00Arouca–Benfica
Primeira Liga
søn. 17.1. · 17:00Academico Viseu–Benfica
Primeira Liga
tor. 21.1. · 18:45NEC Nijmegen–Benfica
Europa League
søn. 24.1. · 17:00Benfica–Casa Pia
Primeira Liga
tor. 28.1. · 21:00Benfica–AZ Alkmaar
Europa League
søn. 31.1. · 17:00Benfica–Moreirense
Primeira Liga
søn. 7.2. · 17:00Estoril–Benfica
Primeira Liga
søn. 14.2. · 17:00Benfica–Maritimo
Primeira Liga
søn. 21.2. · 17:00GIL Vicente–Benfica
Primeira Liga
søn. 28.2. · 17:00Benfica–FC Porto
Primeira Liga
søn. 7.3. · 17:00Vitória SC–Benfica
Primeira Liga
søn. 14.3. · 17:00Benfica–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 21.3. · 17:00Alverca–Benfica
Primeira Liga
søn. 4.4. · 17:00Benfica–Estrela
Primeira Liga
søn. 11.4. · 17:00Famalicao–Benfica
Primeira Liga
søn. 18.4. · 17:00Benfica–Nacional
Primeira Liga
søn. 25.4. · 17:00SC Braga–Benfica
Primeira Liga
søn. 2.5. · 17:00Benfica–Rio Ave
Primeira Liga
søn. 9.5. · 17:00Sporting CP–Benfica
Primeira Liga
søn. 16.5. · 17:00Benfica–Arouca
Primeira Liga
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Omonia Nicosia1–4Benfica
Europa League
15.10.26Benfica4–1Celtic
Europa League
11.10.26Benfica2–0Vitória SC
Primeira Liga
20.9.26FC Porto3–1Benfica
Primeira Liga
16.9.26AC Milan0–2Benfica
Europa League
13.9.26Benfica3–1GIL Vicente
Primeira Liga
9.9.26Moreirense0–4Benfica
Primeira Liga
5.9.26Maritimo0–3Benfica
Primeira Liga
31.8.26Benfica2–1Estoril
Primeira Liga
27.8.26Aarhus1–3Benfica
Europa League
20.8.26Benfica3–1Aarhus
Europa League
17.8.26Casa Pia0–7Benfica
Primeira Liga
13.8.26Heart Of Midlothian1–1Benfica
Europa League
9.8.26Benfica2–2Academico Viseu
Primeira Liga
6.8.26Benfica6–1Heart Of Midlothian
Europa League
30.7.26Benfica5–0FC ST. Gallen
Europa League
23.7.26FC ST. Gallen2–1Benfica
Europa League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Benfica: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (22.10.26).

  • D. Banjaquimuskelskade
  • L. Barreiroikke i troppen
  • E. Barrenecheaskade
  • J. Duranikke i troppen
  • D. Ferreiraikke i troppen
  • J. Kaminskimuskelskade

Benfica: tabellplassering – Primeira Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1FC Porto99-0-021:427VVVVV
2Benfica86-1-124:719VTVVV
3Sporting CP85-3-020:918VUUVV
4Santa Clara85-3-012:418VUVVU

Benfica: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
1Benfica310:29
2Bayer Leverkusen38:09
3Bournemouth38:19

Benfica: sesongstatistikk (Primeira Liga)

Scorede mål per kamp3,0
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn2,3 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn3,8 / 0,8
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort16
Gule kort per kamp2,0
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (8×)

Benfica: spillerstatistikk (Primeira Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
G. PrestianniM8662532512108,39
V. PavlidisA8639832413007,70
C. LengletF75751052107,53
Tomás AraújoF86890151407,47
João PalhinhaM64430082207,17
A. SchjelderupA83511283007,12
A. BahF64421153107,11
F. AursnesM41591011007,10
E. BarrenecheaM52540110107,04
S. DahlF87031042007,00
H. SudakovM73481053206,97
C. EcheverriM2470222006,95
A. DedićF180000006,90
A. CircatiF31700020106,90
RafaM85651094006,83
L. BarreiroM854721105106,81
R. RiosM2370000006,80
Daniel BanjaquiF21710010006,70
J. DuránA7981031106,55
D. LukebakioA71110021006,48
J. KamińskiM1730010006,20
Gonçalo Carvalho MoreiraM1100000006,20
S. El KarouaniF2220000004,53
ManuM1310000003,45

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Benfica: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Benfica: overganger

Inn

  • C. EcheverriManchester City · lån1.9.26
  • S. El KarouaniAl-Qadisiyah FC · lån31.8.26
  • D. KauanSão João Ver · lån29.8.26
  • João PalhinhaBayern München · overgang25.8.26
  • A. CircatiParma · overgang18.8.26
  • Gabriel IndioAthletic Club · overgang27.7.26
  • Felipe LimaAlverca · lån24.7.26
  • J. DuránAl-Nassr · lån20.7.26

Ut

  • BrumaAris Thessalonikis · fri spiller13.9.26
  • J. TrevisanCFR 1907 Cluj · fri spiller6.9.26
  • Rafael LuísGençlerbirliği S.K. · fri spiller3.9.26
  • R. RiosAl-Ittihad FC · lån1.9.26
  • J. WynderNew England Revolution · lån1.9.26
  • João Pedro Seno Luís RêgoCasa Pia · lån21.8.26
  • Tiago GouveiaGençlerbirliği S.K. · lån19.8.26
  • A. DedićNewcastle · overgang17.8.26

Benfica: nøkkelfakta

LandPortugal
Stiftet1904
StadionEstádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz)
Kapasitet65 647
Underlagnaturgress
TurneringPrimeira Liga
Tabellplassering2. · 19 poeng

Benfica: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Benfica på?

Benfica spiller hjemmekampene sine på Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) (Lisboa), som har plass til 65 647 tilskuere.

Hvor ligger Benfica på tabellen?

Benfica ligger på 2. plass i Primeira Liga med 19 poeng etter 8 kamper (6 seirer, 1 uavgjort, 1 tap).

Når spiller Benfica neste kamp?

Neste kamp: Santa Clara – Benfica, man. 26.10. · 19:45 (Primeira Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Benfica?

Siste seriekamp: Benfica 2–0 Vitória SC (11.10.26).

Hvem er toppscorer for Benfica?

Klubbens toppscorer i turneringen er V. Pavlidis med 10 mål.

Benfica: terminliste, tabell og tips

Benfica (Portugal) spiller i disse turneringene denne sesongen: Primeira Liga, Europa League, Taça da Liga. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Primeira Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.