Fotball
Hjem › Lag › Nacional
Nacional

Nacional: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Portugal · stiftet 1910 · Estádio da Madeira

Nacional: turneringer i 2026/27

Nacional: kommende kamper

søn. 25.10. · 19:00Nacional–SC BragaPrimeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 16:30Arouca–Nacional
Primeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:30Nacional–Academico Viseu
Primeira Liga
fre. 27.11. · 21:15Maritimo–Nacional
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00Nacional–Benfica
Primeira Liga

Nacional: siste resultater

Form i serienTTTTT
17.10.26Sanjoanense1–0Nacional
Taça de Portugal
11.10.26Rio Ave3–2Nacional
Primeira Liga
19.9.26Nacional0–4Famalicao
Primeira Liga
12.9.26Nacional1–3Alverca
Primeira Liga
5.9.26Sporting CP2–0Nacional
Primeira Liga
30.8.26Nacional2–3Estrela
Primeira Liga
23.8.26Vitória SC1–0Nacional
Primeira Liga
16.8.26Nacional2–0Estoril
Primeira Liga

Nacional: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 19:00Nacional–SC Braga
Primeira Liga
søn. 1.11. · 16:30Arouca–Nacional
Primeira Liga
lør. 7.11. · 16:30Nacional–Academico Viseu
Primeira Liga
fre. 27.11. · 21:15Maritimo–Nacional
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00Nacional–Benfica
Primeira Liga
søn. 13.12. · 17:00Casa Pia–Nacional
Primeira Liga
søn. 20.12. · 17:00Nacional–Moreirense
Primeira Liga
søn. 27.12. · 17:00FC Porto–Nacional
Primeira Liga
søn. 10.1. · 17:00Nacional–GIL Vicente
Primeira Liga
søn. 17.1. · 17:00Nacional–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 24.1. · 17:00Estoril–Nacional
Primeira Liga
søn. 31.1. · 17:00Nacional–Vitória SC
Primeira Liga
søn. 7.2. · 17:00Estrela–Nacional
Primeira Liga
søn. 14.2. · 17:00Nacional–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 21.2. · 17:00Alverca–Nacional
Primeira Liga
søn. 28.2. · 17:00Famalicao–Nacional
Primeira Liga
søn. 7.3. · 17:00Nacional–Rio Ave
Primeira Liga
søn. 14.3. · 17:00SC Braga–Nacional
Primeira Liga
søn. 21.3. · 17:00Nacional–Arouca
Primeira Liga
søn. 4.4. · 17:00Academico Viseu–Nacional
Primeira Liga
søn. 11.4. · 17:00Nacional–Maritimo
Primeira Liga
søn. 18.4. · 17:00Benfica–Nacional
Primeira Liga
søn. 25.4. · 17:00Nacional–Casa Pia
Primeira Liga
søn. 2.5. · 17:00Moreirense–Nacional
Primeira Liga
søn. 9.5. · 17:00Nacional–FC Porto
Primeira Liga
søn. 16.5. · 17:00GIL Vicente–Nacional
Primeira Liga
Spilte kamper denne sesongen
17.10.26Sanjoanense1–0Nacional
Taça de Portugal
11.10.26Rio Ave3–2Nacional
Primeira Liga
19.9.26Nacional0–4Famalicao
Primeira Liga
12.9.26Nacional1–3Alverca
Primeira Liga
5.9.26Sporting CP2–0Nacional
Primeira Liga
30.8.26Nacional2–3Estrela
Primeira Liga
23.8.26Vitória SC1–0Nacional
Primeira Liga
16.8.26Nacional2–0Estoril
Primeira Liga
10.8.26Santa Clara2–2Nacional
Primeira Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Nacional: tabellplassering – Primeira Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
15Rio Ave82-1-58:177VTUTT
16Casa Pia92-1-65:177VTVTU
17Nacional81-1-69:184TTTTT
18Estoril80-2-64:122TTTUT

Nacional: sesongstatistikk (Primeira Liga)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp2,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 2,5
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 2,0
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (4×) · 4-2-3-1 (2×) · 3-4-3 (1×)

Nacional: spillerstatistikk (Primeira Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
N. KaderA1812032008,52
Léo SantosF54051151007,20
LizieroM43381132007,03
Pablo RuanA75061084006,87
Daniel JúniorA74430110106,85
Wesley GasolinaM74961031106,80
Miguel BaezaA85661064006,75
Zé VitorF86751041106,74
C. LabidiM42220041006,74
Filipe SoaresM42490030206,70
Mateus IseppeM1100000006,70
Song Min-KyuA31710010006,59
Matchoi DjalóM62611053006,52
S. GavrielM82810052006,52
DeivisonM41690031006,52
Francisco GonçalvesF43600121006,46
A. ObandoA61820052006,46
Matheus DiasF75470010206,44
F. NavaM2340000006,43
W. KokoloF64270110206,35
José GomesF1450010006,30
Joel da SilvaM3780010006,28
M. JensenM63690010105,81
D. DongmoM1900000005,64
Daniel Isai de la Cruz de la CruzF51430020005,27
Ivanildo FernandesF1450000003,35

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Nacional: stall

Keepere

1Renato BellucciNasjonalitetItaliaAlder20 årHøyde190 cmVekt78 kg
13João GonçalvesNasjonalitetPortugalAlder25 årHøyde188 cmVekt82 kg
50KevynNasjonalitetBrasilAlder21 årHøyde192 cmVekt80 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Nacional: overganger

Inn

  • N. KaderHegelmann Litauen · overgang3.9.26
  • Song Min-KyuFC Seoul · overgang29.8.26
  • W. KokoloHannover 96 · lån19.8.26
  • A. ObandoInter Miami · lån12.8.26
  • Matchoi DjalóBaşakşehir · overgang12.8.26
  • F. NavaAlways Ready · overgang10.8.26
  • Wesley GasolinaAvai · overgang21.7.26
  • M. JensenOdense · overgang18.7.26

Ut

  • C. RamírezÇorum FK · overgang6.8.26
  • Paulinho BóiaWidzew Łódź · fri spiller2.8.26
  • WitiPyunik Yerevan · overgang21.7.26
  • Lucas FrançaSanta Clara · fri spiller21.7.26
  • André Carreira SousaUnião Santarém · fri spiller13.7.26
  • L. VallierDunkerque · overgang7.7.26
  • Augusto CesarMatonense · lån1.7.26
  • Lucas JoãoPetro de Luanda · fri spiller30.6.26

Nacional: nøkkelfakta

LandPortugal
Stiftet1910
StadionEstádio da Madeira
Kapasitet5 200
Underlagnaturgress
TurneringPrimeira Liga
Tabellplassering17. · 4 poeng

Nacional: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Nacional på?

Nacional spiller hjemmekampene sine på Estádio da Madeira (Ilha da Madeira), som har plass til 5 200 tilskuere.

Hvor ligger Nacional på tabellen?

Nacional ligger på 17. plass i Primeira Liga med 4 poeng etter 8 kamper (1 seier, 1 uavgjort, 6 tap).

Når spiller Nacional neste kamp?

Neste kamp: Nacional – SC Braga, søn. 25.10. · 19:00 (Primeira Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Nacional?

Siste seriekamp: Rio Ave 3–2 Nacional (11.10.26).

Hvem er toppscorer for Nacional?

Klubbens toppscorer i turneringen er N. Kader med 2 mål.

Nacional: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Nacional (Portugal) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Primeira Liga, Taça de Portugal): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Primeira Liga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.