Fotball
Hjem › Lag › Sporting CP
Sporting CP

Sporting CP: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Portugal · stiftet 1906 · Estádio José Alvalade

Sporting CP: turneringer i 2026/27

Sporting CP: kommende kamper

søn. 25.10. · 21:30Sporting CP–Academico ViseuPrimeira Liga
tir. 27.10. · 21:15Sporting CP–Maritimo
Taça da Liga
fre. 30.10. · 21:15Casa Pia–Sporting CP
Primeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 18:45Shakhtar Donetsk–Sporting CP
Champions League
lør. 7.11. · 21:30Sporting CP–Moreirense
Primeira Liga

Sporting CP: siste resultater

Form i serienVUUVV
21.10.26Sporting CP2–3Lask Linz
Champions League
13.10.26Lens0–2Sporting CP
Champions League
9.10.26SC Braga1–3Sporting CP
Primeira Liga
19.9.26Sporting CP2–2Arouca
Primeira Liga
13.9.26Famalicao1–1Sporting CP
Primeira Liga
9.9.26Sporting CP3–1Galatasaray
Champions League
5.9.26Sporting CP2–0Nacional
Primeira Liga
28.8.26Rio Ave0–4Sporting CP
Primeira Liga

Sporting CP: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 21:30Sporting CP–Academico Viseu
Primeira Liga
tir. 27.10. · 21:15Sporting CP–Maritimo
Taça da Liga
fre. 30.10. · 21:15Casa Pia–Sporting CP
Primeira Liga
tir. 3.11. · 18:45Shakhtar Donetsk–Sporting CP
Champions League
lør. 7.11. · 21:30Sporting CP–Moreirense
Primeira Liga
ons. 25.11. · 21:00Sporting CP–Manchester United
Champions League
søn. 29.11. · 21:30FC Porto–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00Sporting CP–Maritimo
Primeira Liga
tir. 8.12. · 21:00AS Roma–Sporting CP
Champions League
søn. 13.12. · 17:00GIL Vicente–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 20.12. · 17:00Sporting CP–Estoril
Primeira Liga
søn. 27.12. · 17:00Benfica–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 10.1. · 17:00Sporting CP–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 17.1. · 17:00Sporting CP–Estrela
Primeira Liga
ons. 20.1. · 21:00Sporting CP–Barcelona
Champions League
søn. 24.1. · 17:00Vitória SC–Sporting CP
Primeira Liga
ons. 27.1. · 21:00Manchester City–Sporting CP
Champions League
søn. 31.1. · 17:00Alverca–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 7.2. · 17:00Sporting CP–Rio Ave
Primeira Liga
søn. 14.2. · 17:00Nacional–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 21.2. · 17:00Sporting CP–Famalicao
Primeira Liga
søn. 28.2. · 17:00Arouca–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 7.3. · 17:00Sporting CP–SC Braga
Primeira Liga
søn. 14.3. · 17:00Academico Viseu–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 21.3. · 17:00Sporting CP–Casa Pia
Primeira Liga
søn. 4.4. · 17:00Moreirense–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 11.4. · 17:00Sporting CP–FC Porto
Primeira Liga
søn. 18.4. · 17:00Maritimo–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 25.4. · 17:00Sporting CP–GIL Vicente
Primeira Liga
søn. 2.5. · 17:00Estoril–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 9.5. · 17:00Sporting CP–Benfica
Primeira Liga
søn. 16.5. · 17:00Santa Clara–Sporting CP
Primeira Liga
Spilte kamper denne sesongen
21.10.26Sporting CP2–3Lask Linz
Champions League
13.10.26Lens0–2Sporting CP
Champions League
9.10.26SC Braga1–3Sporting CP
Primeira Liga
19.9.26Sporting CP2–2Arouca
Primeira Liga
13.9.26Famalicao1–1Sporting CP
Primeira Liga
9.9.26Sporting CP3–1Galatasaray
Champions League
5.9.26Sporting CP2–0Nacional
Primeira Liga
28.8.26Rio Ave0–4Sporting CP
Primeira Liga
22.8.26Sporting CP3–1Alverca
Primeira Liga
14.8.26Sporting CP3–2Vitória SC
Primeira Liga
8.8.26Estrela2–2Sporting CP
Primeira Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sporting CP: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (21.10.26).

  • Z. Debastskade
  • N. Santoskneskade
  • R. Zalazarlårskade

Sporting CP: tabellplassering – Primeira Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1FC Porto99-0-021:427VVVVV
2Benfica86-1-124:719VTVVV
3Sporting CP85-3-020:918VUUVV
4Santa Clara85-3-012:418VUVVU
5Arouca95-2-212:717VVUTU

Sporting CP: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
10Manchester City39:56
11Club Brugge KV39:66
12Sporting CP37:46
13Borussia Dortmund35:46
14Bayern München310:55

Sporting CP: sesongstatistikk (Primeira Liga)

Scorede mål per kamp2,5
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn2,5 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn2,5 / 1,0
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort19
Gule kort per kamp2,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 4-3-3 (1×)

Sporting CP: spillerstatistikk (Primeira Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
L. SuárezA848871149407,42
Sergi AltimiraM87171041207,39
Z. DebastF53990011017,21
R. ZalazarM853421104006,94
Eduardo QuaresmaF53180000206,94
Geny CatamoM859914105306,84
M. AraújoF75601263206,83
F. IoannidisA727322125006,81
I. DoumbiaM86680180006,80
Iván FresnedaF85650122106,78
N. IrankundaA62050140106,71
Gonçalo InácioF76301021206,26
Flávio GonçalvesM74253186106,21
S. AndersenM61540000005,30
Luis GuilhermeA61700053005,06
G. VagiannidisF42310011004,39
Pedro LimaM260021004,31
Ibrahima BaF1900000003,72
João SimõesM160000002,96
J. DerryA3270011102,66
Rodrigo DiasF1900000002,30
Rafael Ferreira NelA1150011002,13

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sporting CP: stall

Keepere

1Rui SilvaNasjonalitetPortugalAlder32 årHøyde191 cmVekt91 kg30KaiqueNasjonalitetBrasilAlder23 årHøyde190 cmVekt86 kg
41Diego CallaiNasjonalitetBrasilAlder22 årHøyde190 cmVekt88 kg
99Francisco SilvaAlder20 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sporting CP: overganger

Inn

  • D. GueyeLeganes · lån31.8.26
  • KaiquePalmeiras · overgang28.8.26
  • BiduCriciuma · overgang25.8.26
  • M. ZekriKV Mechelen · overgang24.8.26
  • N. IrankundaWatford · overgang14.8.26
  • Ibrahima BaFamalicao · overgang21.7.26
  • J. DerryChelsea · lån10.7.26
  • S. AndersenBK Hacken · overgang30.6.26

Ut

  • K. KoindrediLausanne · overgang31.8.26
  • PoteFiorentina · lån31.8.26
  • Daniel BragançaTorino · lån31.8.26
  • João VirgíniaWolves · overgang27.8.26
  • G. KochorashviliSevilla · overgang20.8.26
  • Manuel Ascenção Bebiano MendonçaMoreirense · overgang20.8.26
  • E. IngebrethsenStromsgodset · overgang12.8.26
  • O. DiomandeNottingham Forest · overgang10.8.26

Sporting CP: nøkkelfakta

LandPortugal
Stiftet1906
StadionEstádio José Alvalade
Kapasitet50 466
Underlagnaturgress
TurneringPrimeira Liga
Tabellplassering3. · 18 poeng

Sporting CP: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sporting CP på?

Sporting CP spiller hjemmekampene sine på Estádio José Alvalade (Lisboa), som har plass til 50 466 tilskuere.

Hvor ligger Sporting CP på tabellen?

Sporting CP ligger på 3. plass i Primeira Liga med 18 poeng etter 8 kamper (5 seirer, 3 uavgjorte, 0 tap).

Når spiller Sporting CP neste kamp?

Neste kamp: Sporting CP – Academico Viseu, søn. 25.10. · 21:30 (Primeira Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sporting CP?

Siste seriekamp: SC Braga 1–3 Sporting CP (9.10.26).

Hvem er toppscorer for Sporting CP?

Klubbens toppscorer i turneringen er L. Suárez med 11 mål.

Sporting CP: terminliste, tabell og tips

Sporting CP (Portugal) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Primeira Liga, Champions League, Taça da Liga), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Primeira Liga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.