Fotball
Hjem › Lag › Arouca
Arouca

Arouca: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Portugal · stiftet 1951 · Estádio Municipal de Arouca

Arouca: turneringer i 2026/27

Arouca: kommende kamper

søn. 1.11. · 16:30Arouca–Nacional
Primeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 21:45Famalicao–Arouca
Primeira Liga
lør. 28.11. · 16:30Arouca–Rio Ave
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00SC Braga–Arouca
Primeira Liga
søn. 13.12. · 17:00Academico Viseu–Arouca
Primeira Liga

Arouca: siste resultater

Form i serienVVUTU
24.10.26Alverca0–1Arouca
Primeira Liga
18.10.26CF Os Belenenses3–4Arouca
Taça de Portugal
11.10.26Arouca1–0Estrela
Primeira Liga
19.9.26Sporting CP2–2Arouca
Primeira Liga
13.9.26Arouca1–2Santa Clara
Primeira Liga
7.9.26Estoril0–0Arouca
Primeira Liga
29.8.26Arouca2–1Maritimo
Primeira Liga
23.8.26FC Porto2–0Arouca
Primeira Liga

Arouca: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 1.11. · 16:30Arouca–Nacional
Primeira Liga
fre. 6.11. · 21:45Famalicao–Arouca
Primeira Liga
lør. 28.11. · 16:30Arouca–Rio Ave
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00SC Braga–Arouca
Primeira Liga
søn. 13.12. · 17:00Academico Viseu–Arouca
Primeira Liga
søn. 20.12. · 17:00Arouca–Casa Pia
Primeira Liga
søn. 27.12. · 17:00GIL Vicente–Arouca
Primeira Liga
søn. 10.1. · 17:00Arouca–Benfica
Primeira Liga
søn. 17.1. · 17:00Arouca–Vitória SC
Primeira Liga
søn. 24.1. · 17:00Moreirense–Arouca
Primeira Liga
søn. 31.1. · 17:00Arouca–FC Porto
Primeira Liga
søn. 7.2. · 17:00Maritimo–Arouca
Primeira Liga
søn. 14.2. · 17:00Arouca–Estoril
Primeira Liga
søn. 21.2. · 17:00Santa Clara–Arouca
Primeira Liga
søn. 28.2. · 17:00Arouca–Sporting CP
Primeira Liga
søn. 7.3. · 17:00Estrela–Arouca
Primeira Liga
søn. 14.3. · 17:00Arouca–Alverca
Primeira Liga
søn. 21.3. · 17:00Nacional–Arouca
Primeira Liga
søn. 4.4. · 17:00Arouca–Famalicao
Primeira Liga
søn. 11.4. · 17:00Rio Ave–Arouca
Primeira Liga
søn. 18.4. · 17:00Arouca–SC Braga
Primeira Liga
søn. 25.4. · 17:00Arouca–Academico Viseu
Primeira Liga
søn. 2.5. · 17:00Casa Pia–Arouca
Primeira Liga
søn. 9.5. · 17:00Arouca–GIL Vicente
Primeira Liga
søn. 16.5. · 17:00Benfica–Arouca
Primeira Liga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Alverca0–1Arouca
Primeira Liga
18.10.26CF Os Belenenses3–4Arouca
Taça de Portugal
11.10.26Arouca1–0Estrela
Primeira Liga
19.9.26Sporting CP2–2Arouca
Primeira Liga
13.9.26Arouca1–2Santa Clara
Primeira Liga
7.9.26Estoril0–0Arouca
Primeira Liga
29.8.26Arouca2–1Maritimo
Primeira Liga
23.8.26FC Porto2–0Arouca
Primeira Liga
16.8.26Arouca4–0Moreirense
Primeira Liga
8.8.26Vitória SC0–1Arouca
Primeira Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Arouca: tabellplassering – Primeira Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
3Sporting CP85-3-020:918VUUVV
4Santa Clara85-3-012:418VUVVU
5Arouca95-2-212:717VVUTU
6Academico Viseu84-2-211:1014VVVVT
7GIL Vicente94-2-38:714TVVUT

Arouca: sesongstatistikk (Primeira Liga)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp0,8
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 0,8
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort26
Gule kort per kamp2,9
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (9×)

Arouca: spillerstatistikk (Primeira Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
José FontánF97872033307,31
Javi SánchezF86990141307,20
T. FukuiM977710115107,10
N. DjouahraM976005183106,87
Tiago EsgaioF98080051006,86
Pedro SantosM92520010306,85
BarberoA9639501810206,79
E. van EeM85631021206,77
D. NandínA81712074206,73
O. LebedenkoF97360032106,69
A. TrezzaM96970190006,52
Lee Hyun-JuM42150120106,48
B. MansillaA81130031206,46
Pablo GozálbezM73000110105,98
Mateo FloresF72210011005,67
G. RukavinaA3920011105,04
B. PopovićF21130000003,65
F. MayuluA2130000002,55
Mario ClimentF1100000001,32
Diogo MonteiroF1200000101,12

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Arouca: stall

Keepere

1J. VinarčíkNasjonalitetSlovakiaAlder21 årHøyde202 cmVekt75 kg
12I. de ArruabarrenaNasjonalitetUruguayAlder29 årHøyde186 cmVekt83 kg
71M. DuarteNasjonalitetPortugalAlder22 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Arouca: overganger

Inn

  • G. RukavinaHNK Rijeka · fri spiller3.9.26
  • L. ShaharNewcastle · lån3.9.26
  • O. LebedenkoVitória SC · overgang6.8.26
  • Mario ClimentCadiz · overgang2.8.26
  • S. ParkAsan Mugunghwa · overgang3.7.26
  • Mateo FloresReal Betis · overgang30.6.26
  • M. DuarteAmarante · fri spiller30.6.26
  • V. MorozovKolding IF · retur fra lån29.6.26

Ut

  • R. JansonasUD Ourense · lån31.8.26
  • N. MantlMantl Nico · fri spiller30.8.26
  • V. MorozovKolding IF · overgang20.8.26
  • M. RochaUnion Santa Fe · fri spiller30.7.26
  • A. DantéZbrojovka Brno · overgang16.7.26
  • João ValidoChaves · fri spiller3.7.26
  • David SimãoSimao David · la opp29.6.26
  • Omar FayedFenerbahçe · retur fra lån29.6.26

Arouca: nøkkelfakta

LandPortugal
Stiftet1951
StadionEstádio Municipal de Arouca
Kapasitet7 000
Underlagnaturgress
TurneringPrimeira Liga
Tabellplassering5. · 17 poeng

Arouca: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Arouca på?

Arouca spiller hjemmekampene sine på Estádio Municipal de Arouca (Arouca), som har plass til 7 000 tilskuere.

Hvor ligger Arouca på tabellen?

Arouca ligger på 5. plass i Primeira Liga med 17 poeng etter 9 kamper (5 seirer, 2 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Arouca neste kamp?

Neste kamp: Arouca – Nacional, søn. 1.11. · 16:30 (Primeira Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Arouca?

Siste seriekamp: Alverca 0–1 Arouca (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Arouca?

Klubbens toppscorer i turneringen er Barbero med 5 mål.

Arouca: terminliste, tabell og tips

Arouca (Portugal) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Primeira Liga, Taça de Portugal), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Primeira Liga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.