Fotball
Hjem › Lag › Santa Clara
Santa Clara

Santa Clara: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Portugal · stiftet 1921 · Estádio de São Miguel

Santa Clara: turneringer i 2026/27

Santa Clara: kommende kamper

man. 26.10. · 19:45Santa Clara–BenficaPrimeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 19:00Maritimo–Santa Clara
Primeira Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 16:30Santa Clara–GIL Vicente
Primeira Liga
lør. 28.11. · 16:30Moreirense–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00Santa Clara–FC Porto
Primeira Liga

Santa Clara: siste resultater

Form i serienVUVVU
18.10.26Mafra3–2Santa Clara
Taça de Portugal
10.10.26Casa Pia0–1Santa Clara
Primeira Liga
20.9.26Santa Clara0–0SC Braga
Primeira Liga
13.9.26Arouca1–2Santa Clara
Primeira Liga
6.9.26Santa Clara4–0Rio Ave
Primeira Liga
29.8.26Alverca1–1Santa Clara
Primeira Liga
23.8.26Santa Clara1–0Famalicao
Primeira Liga
15.8.26Academico Viseu0–1Santa Clara
Primeira Liga

Santa Clara: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

man. 26.10. · 19:45Santa Clara–Benfica
Primeira Liga
søn. 1.11. · 19:00Maritimo–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 8.11. · 16:30Santa Clara–GIL Vicente
Primeira Liga
lør. 28.11. · 16:30Moreirense–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 6.12. · 17:00Santa Clara–FC Porto
Primeira Liga
søn. 13.12. · 17:00Estoril–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 20.12. · 17:00Santa Clara–Vitória SC
Primeira Liga
søn. 27.12. · 17:00Santa Clara–Estrela
Primeira Liga
søn. 10.1. · 17:00Sporting CP–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 17.1. · 17:00Nacional–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 24.1. · 17:00Santa Clara–Academico Viseu
Primeira Liga
søn. 31.1. · 17:00Famalicao–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 7.2. · 17:00Santa Clara–Alverca
Primeira Liga
søn. 14.2. · 17:00Rio Ave–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 21.2. · 17:00Santa Clara–Arouca
Primeira Liga
søn. 28.2. · 17:00SC Braga–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 7.3. · 17:00Santa Clara–Casa Pia
Primeira Liga
søn. 14.3. · 17:00Benfica–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 21.3. · 17:00Santa Clara–Maritimo
Primeira Liga
søn. 4.4. · 17:00GIL Vicente–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 11.4. · 17:00Santa Clara–Moreirense
Primeira Liga
søn. 18.4. · 17:00FC Porto–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 25.4. · 17:00Santa Clara–Estoril
Primeira Liga
søn. 2.5. · 17:00Vitória SC–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 9.5. · 17:00Estrela–Santa Clara
Primeira Liga
søn. 16.5. · 17:00Santa Clara–Sporting CP
Primeira Liga
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Mafra3–2Santa Clara
Taça de Portugal
10.10.26Casa Pia0–1Santa Clara
Primeira Liga
20.9.26Santa Clara0–0SC Braga
Primeira Liga
13.9.26Arouca1–2Santa Clara
Primeira Liga
6.9.26Santa Clara4–0Rio Ave
Primeira Liga
29.8.26Alverca1–1Santa Clara
Primeira Liga
23.8.26Santa Clara1–0Famalicao
Primeira Liga
15.8.26Academico Viseu0–1Santa Clara
Primeira Liga
10.8.26Santa Clara2–2Nacional
Primeira Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Santa Clara: tabellplassering – Primeira Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
2Benfica86-1-124:719VTVVV
3Sporting CP85-3-020:918VUUVV
4Santa Clara85-3-012:418VUVVU
5Arouca95-2-212:717VVUTU
6Academico Viseu84-2-211:1014VVVVT

Santa Clara: sesongstatistikk (Primeira Liga)

Scorede mål per kamp1,5
Innslupne mål per kamp0,5
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 0,5
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 0,5
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort23
Gule kort per kamp2,9
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (4×) · 4-3-3 (4×)

Santa Clara: spillerstatistikk (Primeira Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Brenner Lucas Gonçalves SantosA63422094107,35
Vinícius LopesM859611114207,18
Pedro PachecoF87200120107,18
Diogo CalilaF43550110006,93
Pedro FerreiraM87200030206,87
José Luís Rocha TavaresM86131151106,83
Emanuel FernandesF76170010306,83
Gonçalo PaciênciaA8608512111106,82
Tiago RibeiroM83851062206,80
Guilherme RomãoF87200010106,80
Sidney LimaF1900010006,70
Welinton TorrãoA61170110006,63
Léo JacóA2180000006,63
Daniel BorgesM63130051306,56
SorrisoM62950132206,29
Luis Fernando Santos OliveiraA81421031005,85
Lucas SoaresF53710111105,14
Henrique SilvaF3320000004,60
VitinhoM2470000004,31
João VasconcelosM3481021103,63
F. MedeirosA1100000003,35
RildoA1110000003,25
A. DuarteA1270000003,20
Hiago SantosM190000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Santa Clara: stall

Keepere

1Lucas FrançaNasjonalitetBrasilAlder30 årHøyde194 cmVekt83 kg
12NenecaNasjonalitetBrasilAlder22 årHøyde192 cmVekt86 kg
76Tome SousaAlder19 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Santa Clara: overganger

Inn

  • Léo JacóAtletico Goianiense · overgang10.8.26
  • MatheusinhoCeara · retur fra lån30.7.26
  • João VasconcelosSC Braga · overgang23.7.26
  • Lucas FrançaNacional · fri spiller21.7.26
  • JaderAtletico Goianiense · retur fra lån14.7.26
  • VitinhoCruzeiro · overgang12.7.26
  • SorrisoAtletico Paranaense · overgang9.7.26
  • A. Infante1º Dezembro · fri spiller5.7.26

Ut

  • RildoAvai · lån9.9.26
  • João CostaFelgueiras 1932 · lån3.9.26
  • Sidney LimaFK Partizan · lån2.9.26
  • Diogo CalilaMaghreb Fès · overgang2.9.26
  • Henrique PereiraFeirense · lån1.9.26
  • Alysson SilvaLeixoes · lån31.8.26
  • Hiago SantosAVS · lån26.8.26
  • AndreyAVS · lån7.8.26

Santa Clara: nøkkelfakta

LandPortugal
Stiftet1921
StadionEstádio de São Miguel
Kapasitet13 277
Underlagnaturgress
TurneringPrimeira Liga
Tabellplassering4. · 18 poeng

Santa Clara: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Santa Clara på?

Santa Clara spiller hjemmekampene sine på Estádio de São Miguel (Ponta Delgada, Ilha de São Miguel, Açores), som har plass til 13 277 tilskuere.

Hvor ligger Santa Clara på tabellen?

Santa Clara ligger på 4. plass i Primeira Liga med 18 poeng etter 8 kamper (5 seirer, 3 uavgjorte, 0 tap).

Når spiller Santa Clara neste kamp?

Neste kamp: Santa Clara – Benfica, man. 26.10. · 19:45 (Primeira Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Santa Clara?

Siste seriekamp: Casa Pia 0–1 Santa Clara (10.10.26).

Hvem er toppscorer for Santa Clara?

Klubbens toppscorer i turneringen er Gonçalo Paciência med 5 mål.

Santa Clara: terminliste, tabell og tips

Santa Clara (Portugal) spiller i disse turneringene denne sesongen: Primeira Liga, Taça de Portugal. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Primeira Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.