Fotball
Hjem › Lag › Lask Linz
Lask Linz

Lask Linz: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Østerrike · stiftet 1908 · Raiffeisen Arena

Lask Linz: turneringer i 2026/27

Champions League24. plass, 3 poengNeste: Slovan Bratislava · tir. 3.11. · 21:00
CupåttedelsfinaleNeste: Ried · ons. 28.10. · 20:30
BundesligaRunde 10Neste: Red Bull Salzburg · søn. 25.10. · 17:00

Lask Linz: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Lask Linz–Red Bull Salzburg
Bundesliga
ons. 28.10. · 20:30Lask Linz–Ried
Cup
lør. 31.10. · 19:30Lask Linz–WSG Wattens
Bundesliga
tir. 3.11. · 21:00Lask Linz–Slovan Bratislava
Champions League
lør. 7.11. · 19:30Ried–Lask Linz
Bundesliga

Lask Linz: siste resultater

Form i serienVTT
21.10.26Sporting CP2–3Lask Linz
Champions League
17.10.26Austria Lustenau0–4Lask Linz
Bundesliga
14.10.26Lask Linz3–6Liverpool
Champions League
11.10.26Lask Linz0–2Rapid Vienna
Bundesliga
20.9.26TSV Hartberg3–3Lask Linz
Bundesliga
13.9.26Sturm Graz2–1Lask Linz
Bundesliga
8.9.26AEK Athens FC1–0Lask Linz
Champions League
5.9.26Deutschlandsberger SC1–6Lask Linz
Cup

Lask Linz: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Lask Linz–Red Bull Salzburg
Bundesliga
ons. 28.10. · 20:30Lask Linz–Ried
Cup
lør. 31.10. · 19:30Lask Linz–WSG Wattens
Bundesliga
tir. 3.11. · 21:00Lask Linz–Slovan Bratislava
Champions League
lør. 7.11. · 19:30Ried–Lask Linz
Bundesliga
lør. 21.11. · 17:00Lask Linz–TSV Hartberg
Bundesliga
tir. 24.11. · 18:45Bodo/Glimt–Lask Linz
Champions League
søn. 29.11. · 17:00Red Bull Salzburg–Lask Linz
Bundesliga
lør. 5.12. · 19:30Rapid Vienna–Lask Linz
Bundesliga
ons. 9.12. · 21:00Lask Linz–Fenerbahçe
Champions League
søn. 13.12. · 17:00Lask Linz–Austria Vienna
Bundesliga
tir. 19.1. · 21:00Real Madrid–Lask Linz
Champions League
lør. 23.1. · 17:00WSG Wattens–Lask Linz
Bundesliga
ons. 27.1. · 21:00Lask Linz–FC Porto
Champions League
lør. 30.1. · 17:00Lask Linz–Sturm Graz
Bundesliga
lør. 6.2. · 17:00Lask Linz–Wolfsberger AC
Bundesliga
lør. 13.2. · 17:00SCR Altach–Lask Linz
Bundesliga
lør. 20.2. · 17:00Grazer AK–Lask Linz
Bundesliga
lør. 27.2. · 17:00Lask Linz–Austria Lustenau
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
21.10.26Sporting CP2–3Lask Linz
Champions League
17.10.26Austria Lustenau0–4Lask Linz
Bundesliga
14.10.26Lask Linz3–6Liverpool
Champions League
11.10.26Lask Linz0–2Rapid Vienna
Bundesliga
20.9.26TSV Hartberg3–3Lask Linz
Bundesliga
13.9.26Sturm Graz2–1Lask Linz
Bundesliga
8.9.26AEK Athens FC1–0Lask Linz
Champions League
5.9.26Deutschlandsberger SC1–6Lask Linz
Cup
1.9.26Wolfsberger AC1–3Lask Linz
Bundesliga
29.8.26Lask Linz3–0SCR Altach
Bundesliga
25.8.26Lask Linz5–1Celtic
Champions League
19.8.26Celtic3–0Lask Linz
Champions League
14.8.26Lask Linz4–1Ried
Bundesliga
9.8.26Austria Vienna0–2Lask Linz
Bundesliga
31.7.26Lask Linz3–0Grazer AK
Bundesliga
25.7.26Kalsdorf0–7Lask Linz
Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Lask Linz: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (21.10.26).

  • G. Bellomuskelskade
  • K. Cheikneikke i troppen
  • R. Harakatekneskade
  • A. Smakajikke i troppen

Lask Linz: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
22Napoli31-0-25:73VTT
23Galatasaray31-0-26:93VTT
24Lask Linz31-0-26:93VTT
25Sabah FC31-0-23:63TVT
26Feyenoord31-0-24:83TVT

Lask Linz: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
22Napoli35:73
23Galatasaray36:93
24Lask Linz36:93
25Sabah FC33:63
26Feyenoord34:83

Lask Linz: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp2,2
Innslupne mål per kamp2,6
Hjemme: scoret / sluppet inn4,0 / 3,5
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 2,0
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp2,2
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-5-2 (2×) · 3-1-4-2 (1×) · 5-4-1 (1×)

Lask Linz: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. FleckerA4913033007,16
M. UsorA42691173107,11
K. DaněkM42661153107,04
S. HorvathM43440163106,99
S. KalajdzicA31181032106,97
Y. DibangoF32000310006,95
R. LjubičićM53542142006,81
G. BelloM33000010006,73
S. AdeniranA430621136006,72
X. MbuyambaF54800021006,69
A. AndradeF54800081106,61
C. LangA52591064106,56
A. SchöpfM51850000006,52
AlemãoF54590061106,45
K. JørgensenM53690160106,38
M. BogardeF32720021105,09
N. KaneM180000003,14
Daniel ElfadliM1190000102,79
M. FreckletonF1210000002,63

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Lask Linz: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Lask Linz: overganger

Inn

  • Daniel ElfadliHamburger SV · lån1.9.26
  • S. KalajdzicWolves · fri spiller29.8.26
  • R. LjubičićAEK Athens FC · lån21.7.26
  • M. VerhaegheRWDM · overgang8.7.26
  • M. FreckletonST Mirren · overgang1.7.26
  • K. DaněkSparta Praha · overgang30.6.26
  • AlemãoPortimonense · overgang30.6.26
  • Y. DibangoKryvbas KR · fri spiller30.6.26

Ut

  • E. MichaelAdmira Wacker · lån22.7.26
  • E. HavelTSV Hartberg · overgang30.6.26
  • I. CoulibalyRAAL La Louvière · overgang30.6.26
  • A. AdeshinaNK Slaven Belupo · lån30.6.26
  • M. CisséAston Villa · overgang30.6.26
  • K. DaněkSparta Praha · retur fra lån29.6.26
  • G. ZirngastZirngast Gabriel · fri spiller29.6.26
  • L. KačavendaDinamo Zagreb · retur fra lån29.6.26

Lask Linz: nøkkelfakta

LandØsterrike
Stiftet1908
StadionRaiffeisen Arena
Kapasitet19 080
Underlagnaturgress
Tabellplassering24. · 3 poeng

Lask Linz: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Lask Linz på?

Lask Linz spiller hjemmekampene sine på Raiffeisen Arena (Linz), som har plass til 19 080 tilskuere.

Hvor ligger Lask Linz på tabellen?

Lask Linz ligger på 24. plass i Champions League med 3 poeng etter 3 kamper (1 seier, 0 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Lask Linz neste kamp?

Neste kamp: Lask Linz – Red Bull Salzburg, søn. 25.10. · 17:00 (Bundesliga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Lask Linz?

Siste seriekamp: Sporting CP 2–3 Lask Linz (21.10.26).

Hvem er toppscorer for Lask Linz?

Klubbens toppscorer i turneringen er C. Lang med 8 mål.

Lask Linz: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Lask Linz (Østerrike) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Champions League, Cup, Bundesliga): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Champions League finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.