Fotball
Hjem › Lag › Napoli
Napoli

Napoli: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1904 · Stadio Diego Armando Maradona

Napoli: turneringer i 2026/27

Napoli: kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45Monza–NapoliSerie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 20:45Juventus–Napoli
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 4.11. · 21:00FC Porto–Napoli
Champions League
søn. 8.11. · 12:30Napoli–Lazio
Serie A
lør. 21.11. · 20:45Napoli–Torino
Serie A

Napoli: siste resultater

Form i serienUTVUV
24.10.26Napoli3–3AS Roma
Serie A
20.10.26Napoli4–3Bodo/Glimt
Champions League
17.10.26Venezia1–0Napoli
Serie A
13.10.26Villarreal3–1Napoli
Champions League
10.10.26Napoli3–0Frosinone
Serie A
20.9.26Fiorentina1–1Napoli
Serie A
13.9.26Napoli1–0Bologna
Serie A
9.9.26Napoli0–1Arsenal
Champions League

Napoli: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45Monza–Napoli
Serie A
søn. 1.11. · 20:45Juventus–Napoli
Serie A
ons. 4.11. · 21:00FC Porto–Napoli
Champions League
søn. 8.11. · 12:30Napoli–Lazio
Serie A
lør. 21.11. · 20:45Napoli–Torino
Serie A
tir. 24.11. · 21:00Manchester City–Napoli
Champions League
søn. 29.11. · 18:30Sassuolo–Napoli
Serie A
ons. 2.12. · 18:00Fiorentina–Napoli
Coppa Italia
søn. 6.12. · 18:30Napoli–Lecce
Serie A
tir. 8.12. · 21:00Napoli–Club Brugge KV
Champions League
søn. 13.12. · 18:30Napoli–AC Milan
Serie A
søn. 20.12. · 18:30Atalanta–Napoli
Serie A
søn. 3.1. · 18:30Parma–Napoli
Serie A
ons. 6.1. · 18:30Napoli–Cagliari
Serie A
søn. 10.1. · 18:30Udinese–Napoli
Serie A
søn. 17.1. · 18:30Napoli–Fiorentina
Serie A
ons. 20.1. · 18:45Sabah FA–Napoli
Champions League
søn. 24.1. · 18:30Como–Napoli
Serie A
ons. 27.1. · 21:00Napoli–Viking
Champions League
søn. 31.1. · 18:30Napoli–Inter
Serie A
søn. 7.2. · 18:30Lecce–Napoli
Serie A
søn. 14.2. · 18:30Napoli–Juventus
Serie A
søn. 21.2. · 18:30Lazio–Napoli
Serie A
søn. 28.2. · 18:30Frosinone–Napoli
Serie A
søn. 7.3. · 18:30Napoli–Parma
Serie A
søn. 14.3. · 18:30Bologna–Napoli
Serie A
søn. 21.3. · 18:30Napoli–Venezia
Serie A
søn. 4.4. · 18:30Cagliari–Napoli
Serie A
søn. 11.4. · 18:30Napoli–Sassuolo
Serie A
søn. 18.4. · 18:30AC Milan–Napoli
Serie A
søn. 25.4. · 18:30Napoli–Udinese
Serie A
søn. 2.5. · 18:30AS Roma–Napoli
Serie A
søn. 9.5. · 18:30Napoli–Monza
Serie A
søn. 16.5. · 18:30Napoli–Genoa
Serie A
søn. 23.5. · 18:30Torino–Napoli
Serie A
søn. 30.5. · 18:30Napoli–Atalanta
Serie A
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Napoli3–3AS Roma
Serie A
20.10.26Napoli4–3Bodo/Glimt
Champions League
17.10.26Venezia1–0Napoli
Serie A
13.10.26Villarreal3–1Napoli
Champions League
10.10.26Napoli3–0Frosinone
Serie A
20.9.26Fiorentina1–1Napoli
Serie A
13.9.26Napoli1–0Bologna
Serie A
9.9.26Napoli0–1Arsenal
Champions League
5.9.26Inter3–2Napoli
Serie A
30.8.26Napoli1–2Como
Serie A
22.8.26Genoa0–2Napoli
Serie A

Oppdatert: 25. oktober 2026

Napoli: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (21.11.26).

  • A. Buongiornofravær

Napoli: tabellplassering – Serie A

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Torino84-1-313:1113VVVUT
8Cagliari84-1-36:913TTUVV
9Napoli83-2-313:1011UTVUV
10Juventus73-2-29:811TUVTU
11Atalanta73-0-410:119TVTTT

Napoli: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
20Manchester United35:63
21Inter35:63
22Napoli35:73
23Galatasaray36:93
24Lask Linz36:93

Napoli: sesongstatistikk (Serie A)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort7
Gule kort per kamp0,9
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (4×) · 4-2-3-1 (2×) · 3-4-2-1 (2×)

Napoli: spillerstatistikk (Serie A)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Amir RrahmaniF76300150107,24
K. De BruyneM84683174007,23
S. McTominayM53552086007,22
C. FavasuliF2620133007,20
S. LobotkaM86101043006,97
M. PolitanoA84391265106,94
A. VergaraM31301111106,93
N. LangA633410114006,89
Rafa MarínF76210020206,86
B. BadiashileF42420011106,82
L. SpinazzolaF74770042006,81
Alisson SantosA42160074006,78
A. Zambo AnguissaM53281042006,74
M. OliveraF62610182006,68
R. HøjlundA855020136006,65
David NeresA41310041006,65
GiovaneA2720110006,64
G. Di LorenzoF87100142106,52
B. GilmourM52641021005,88
L. LuccaA71700041005,62
S. BeukemaF21010010004,48

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Napoli: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Napoli: overganger

Inn

  • Dinis RodriguesFC Sion · overgang30.8.26
  • B. BadiashileChelsea · lån21.8.26
  • C. FavasuliCatanzaro · lån18.8.26
  • M. EspositoSorrento · overgang2.8.26
  • Mattia EspositoSorrento · overgang2.8.26
  • V. Milinković-SavićTorino · overgang30.6.26
  • R. HøjlundManchester United · overgang30.6.26
  • Alisson SantosSporting CP · overgang30.6.26

Ut

  • J. CajusteMalaga · lån31.8.26
  • J. LindstrømRed Bull Salzburg · lån31.8.26
  • Dinis RodriguesEldense · lån31.8.26
  • P. MazzocchiVenezia · lån30.8.26
  • Juan JesusVenezia · fri spiller30.8.26
  • C. NgongeMonza · lån27.8.26
  • M. FolorunshoMonza · lån27.8.26
  • W. CheddiraAvellino · overgang27.8.26

Napoli: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1904
StadionStadio Diego Armando Maradona
Kapasitet60 240
Underlagnaturgress
TurneringSerie A
Tabellplassering9. · 11 poeng

Napoli: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Napoli på?

Napoli spiller hjemmekampene sine på Stadio Diego Armando Maradona (Napoli), som har plass til 60 240 tilskuere.

Hvor ligger Napoli på tabellen?

Napoli ligger på 9. plass i Serie A med 11 poeng etter 8 kamper (3 seirer, 2 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Napoli neste kamp?

Neste kamp: Monza – Napoli, ons. 28.10. · 20:45 (Serie A).

Hvordan endte den siste seriekampen til Napoli?

Siste seriekamp: Napoli 3–3 AS Roma (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Napoli?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. McTominay med 4 mål.

Napoli: terminliste, tabell og tips

Napoli (Italia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Serie A, Champions League, Coppa Italia. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Serie A finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.