Fotball
Hjem › Lag › Lazio
Lazio

Lazio: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1900 · Stadio Olimpico

Lazio: turneringer i 2026/27

Serie A1. plass, 22 poengNeste: Sassuolo · tir. 27.10. · 18:30
Coppa Italiarunde 64
Super CupfinaleNeste: Inter · tir. 22.12. · 21:00

Lazio: kommende kamper

tir. 27.10. · 18:30Sassuolo–LazioSerie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 15:00Lazio–Cagliari
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 12:30Napoli–Lazio
Serie A
lør. 21.11. · 15:00Lazio–Lecce
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Torino–Lazio
Serie A

Lazio: siste resultater

Form i serienVVVVU
24.10.26Lazio2–1Parma
Serie A
18.10.26Juventus0–3Lazio
Serie A
11.10.26Lazio3–1Monza
Serie A
19.9.26Venezia0–2Lazio
Serie A
12.9.26Lazio2–2AC Milan
Serie A
7.9.26Udinese1–2Lazio
Serie A
30.8.26Lazio1–0Genoa
Serie A
24.8.26Bologna0–1Lazio
Serie A

Lazio: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 18:30Sassuolo–Lazio
Serie A
søn. 1.11. · 15:00Lazio–Cagliari
Serie A
søn. 8.11. · 12:30Napoli–Lazio
Serie A
lør. 21.11. · 15:00Lazio–Lecce
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Torino–Lazio
Serie A
søn. 6.12. · 18:30Lazio–Atalanta
Serie A
søn. 13.12. · 18:30Lazio–AS Roma
Serie A
søn. 20.12. · 18:30Frosinone–Lazio
Serie A
tir. 22.12. · 21:00Inter–Lazio
Super Cup
søn. 3.1. · 18:30Fiorentina–Lazio
Serie A
ons. 6.1. · 18:30Lazio–Inter
Serie A
søn. 10.1. · 18:30Como–Lazio
Serie A
søn. 17.1. · 18:30Lazio–Bologna
Serie A
søn. 24.1. · 18:30Monza–Lazio
Serie A
søn. 31.1. · 18:30Lazio–Venezia
Serie A
søn. 7.2. · 18:30Atalanta–Lazio
Serie A
søn. 14.2. · 18:30Cagliari–Lazio
Serie A
søn. 21.2. · 18:30Lazio–Napoli
Serie A
søn. 28.2. · 18:30Genoa–Lazio
Serie A
søn. 7.3. · 18:30Lazio–Frosinone
Serie A
søn. 14.3. · 18:30Lazio–Juventus
Serie A
søn. 21.3. · 18:30Parma–Lazio
Serie A
søn. 4.4. · 18:30Lecce–Lazio
Serie A
søn. 11.4. · 18:30Lazio–Torino
Serie A
søn. 18.4. · 18:30AS Roma–Lazio
Serie A
søn. 25.4. · 18:30Lazio–Como
Serie A
søn. 2.5. · 18:30AC Milan–Lazio
Serie A
søn. 9.5. · 18:30Lazio–Sassuolo
Serie A
søn. 16.5. · 18:30Lazio–Udinese
Serie A
søn. 23.5. · 18:30Inter–Lazio
Serie A
søn. 30.5. · 18:30Lazio–Fiorentina
Serie A
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Lazio2–1Parma
Serie A
18.10.26Juventus0–3Lazio
Serie A
11.10.26Lazio3–1Monza
Serie A
19.9.26Venezia0–2Lazio
Serie A
12.9.26Lazio2–2AC Milan
Serie A
7.9.26Udinese1–2Lazio
Serie A
30.8.26Lazio1–0Genoa
Serie A
24.8.26Bologna0–1Lazio
Serie A
16.8.26Lazio0–2Mantova
Coppa Italia

Oppdatert: 25. oktober 2026

Lazio: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (21.11.26).

  • Patricfravær

Lazio: tabellplassering – Serie A

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Lazio87-1-016:522VVVVU
2Inter76-1-021:919VVUVV
3AS Roma85-3-019:618UVUUV

Lazio: sesongstatistikk (Serie A)

Scorede mål per kamp2,0
Innslupne mål per kamp0,6
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 0,3
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort14
Gule kort per kamp1,8
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (8×)

Lazio: spillerstatistikk (Serie A)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Nuno TavaresF75041373007,47
M. ZaccagniA762213148307,26
R. BelahyaneM65030021107,22
J. ŠutaloF42940000007,15
N. RovellaM21270010007,10
D. FrattesiM75363063007,06
M. CancellieriA52931063107,06
D. DoekhiF43230130107,05
K. TaylorM75800031106,99
F. Dele-BashiruM31051011006,97
Diogo LeiteF2480000106,95
O. ProvstgaardF76001021206,94
G. IsaksenA73292082106,90
PedrazaF61380110006,84
R. Floriani MussoliniF75830030106,84
T. NoslinA63272264006,83
A. MarušićF1190000006,70
B. DiaA21590100106,70
A. GuðmundssonA3391021006,67
A. PinamontiA61441131006,63
M. LazzariM4440010006,55

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Lazio: stall

Keepere

22Nicolo PannozzoAlder17 år
35C. MandasNasjonalitetHellasAlder24 årHøyde189 cmVekt83 kg
40E. MottaNasjonalitetItaliaAlder20 årHøyde194 cmVekt87 kg
47D. RenzettiNasjonalitetItaliaAlder19 årHøyde191 cmVekt79 kg
55A. FurlanettoAlder23 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Lazio: overganger

Inn

  • Diogo LeiteUnion Berlin · fri spiller7.9.26
  • A. GuðmundssonFiorentina · lån31.8.26
  • A. PinamontiSassuolo · overgang26.8.26
  • J. ŠutaloAjax · lån21.8.26
  • D. FrattesiInter · lån13.8.26
  • B. GalassiReal Madrid · overgang16.7.26
  • D. DoekhiUnion Berlin · fri spiller13.7.26
  • Francesco GattoReggina · fri spiller9.7.26

Ut

  • A. RomagnoliAl Sadd · overgang2.9.26
  • B. DiaRennes · lån31.8.26
  • P. RatkovLevante · lån31.8.26
  • P. RatkovLevante · lån31.8.26
  • S. GigotGigot Samuel · fri spiller30.8.26
  • G. ArtisticoPadova · overgang26.8.26
  • S. FernandesJuve Stabia · lån12.8.26
  • Cristian CuzzarellaCasarano · fri spiller31.7.26

Lazio: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1900
StadionStadio Olimpico
Kapasitet68 530
Underlagnaturgress
TurneringSerie A
Tabellplassering1. · 22 poeng

Lazio: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Lazio på?

Lazio spiller hjemmekampene sine på Stadio Olimpico (Roma), som har plass til 68 530 tilskuere.

Hvor ligger Lazio på tabellen?

Lazio ligger på 1. plass i Serie A med 22 poeng etter 8 kamper (7 seirer, 1 uavgjort, 0 tap).

Når spiller Lazio neste kamp?

Neste kamp: Sassuolo – Lazio, tir. 27.10. · 18:30 (Serie A).

Hvordan endte den siste seriekampen til Lazio?

Siste seriekamp: Lazio 2–1 Parma (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Lazio?

Klubbens toppscorer i turneringen er D. Frattesi med 3 mål.

Lazio: terminliste, tabell og tips

Lazio (Italia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Serie A, Coppa Italia, Super Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Serie A finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.