Fotball
Hjem › Lag › Venezia
Venezia

Venezia: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1907 · Stadio Pierluigi Penzo

Venezia: turneringer i 2026/27

Venezia: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Genoa–Venezia
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)ons. 28.10. · 18:30Venezia–InterSerie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 12:30Como–Venezia
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:45Venezia–Udinese
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 23.11. · 20:45Juventus–Venezia
Serie A

Venezia: siste resultater

Form i serienVTTTT
17.10.26Venezia1–0Napoli
Serie A
12.10.26Atalanta3–1Venezia
Serie A
19.9.26Venezia0–2Lazio
Serie A
11.9.26Venezia2–4Fiorentina
Serie A
6.9.26Frosinone3–2Venezia
Serie A
2.9.26Udinese2–1Venezia
Coppa Italia
28.8.26AC Milan2–0Venezia
Serie A
23.8.26Venezia0–2Lecce
Serie A

Venezia: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Genoa–Venezia
Serie A
ons. 28.10. · 18:30Venezia–Inter
Serie A
søn. 1.11. · 12:30Como–Venezia
Serie A
fre. 6.11. · 20:45Venezia–Udinese
Serie A
man. 23.11. · 20:45Juventus–Venezia
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Venezia–Bologna
Serie A
søn. 6.12. · 18:30Venezia–Sassuolo
Serie A
søn. 13.12. · 18:30Cagliari–Venezia
Serie A
søn. 20.12. · 18:30Venezia–Monza
Serie A
søn. 3.1. · 18:30Torino–Venezia
Serie A
ons. 6.1. · 18:30Venezia–AS Roma
Serie A
søn. 10.1. · 18:30Parma–Venezia
Serie A
søn. 17.1. · 18:30Venezia–Frosinone
Serie A
søn. 24.1. · 18:30Inter–Venezia
Serie A
søn. 31.1. · 18:30Lazio–Venezia
Serie A
søn. 7.2. · 18:30Venezia–Genoa
Serie A
søn. 14.2. · 18:30Udinese–Venezia
Serie A
søn. 21.2. · 18:30Venezia–Cagliari
Serie A
søn. 28.2. · 18:30AS Roma–Venezia
Serie A
søn. 7.3. · 18:30Fiorentina–Venezia
Serie A
søn. 14.3. · 18:30Venezia–Atalanta
Serie A
søn. 21.3. · 18:30Napoli–Venezia
Serie A
søn. 4.4. · 18:30Venezia–Parma
Serie A
søn. 11.4. · 18:30Bologna–Venezia
Serie A
søn. 18.4. · 18:30Venezia–Juventus
Serie A
søn. 25.4. · 18:30Venezia–Torino
Serie A
søn. 2.5. · 18:30Monza–Venezia
Serie A
søn. 9.5. · 18:30Venezia–Como
Serie A
søn. 16.5. · 18:30Sassuolo–Venezia
Serie A
søn. 23.5. · 18:30Venezia–AC Milan
Serie A
søn. 30.5. · 18:30Lecce–Venezia
Serie A
Spilte kamper denne sesongen
17.10.26Venezia1–0Napoli
Serie A
12.10.26Atalanta3–1Venezia
Serie A
19.9.26Venezia0–2Lazio
Serie A
11.9.26Venezia2–4Fiorentina
Serie A
6.9.26Frosinone3–2Venezia
Serie A
2.9.26Udinese2–1Venezia
Coppa Italia
28.8.26AC Milan2–0Venezia
Serie A
23.8.26Venezia0–2Lecce
Serie A
15.8.26Venezia3–2Modena
Coppa Italia

Oppdatert: 25. oktober 2026

Venezia: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (13.12.26).

  • M. Šverkohofteskade

Venezia: tabellplassering – Serie A

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
18Fiorentina71-1-58:174TTUVT
19Parma81-1-65:154TTTVT
20Venezia71-0-66:163VTTTT

Venezia: sesongstatistikk (Serie A)

Scorede mål per kamp0,9
Innslupne mål per kamp2,3
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 2,7
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort20
Gule kort per kamp2,9
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-5-2 (6×)

Venezia: spillerstatistikk (Serie A)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. HainautM76252183007,41
G. BusioM43140230107,15
T. BašićM43040021107,08
B. FranjićF21340022007,05
J. YeboahA753510156007,01
A. AdamsA7586202210007,00
A. Bella-KotchapF31960020006,93
Kike PérezM76000031306,93
R. SagradoF52481121006,74
S. SohmM64090121206,73
P. MazzocchiF1190000006,70
R. HapsF53280111106,66
Lamine DaboM2250000006,65
Þ. HelgasonM41490021006,58
A. RrahmaniA61110032006,56
Juan JesusF42910000206,53
M. MorenoF53290020306,48
Toni FernándezM3580000106,45
R. HalhalF43160020106,43
L. LauberbachA4510000006,38
Thierry CorreiaM51930031106,34
J. SchingtienneF74790010306,34
M. DagassoM1200000106,20

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Venezia: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Venezia: overganger

Inn

  • Toni FernándezBarcelona · lån31.8.26
  • R. MohammedIF Elfsborg · lån31.8.26
  • P. MazzocchiNapoli · lån30.8.26
  • Juan JesusNapoli · fri spiller30.8.26
  • L. MontipòHellas Verona · overgang18.8.26
  • S. SohmFiorentina · lån1.8.26
  • R. HalhalKV Mechelen · overgang31.7.26
  • M. MorenoFiorentina · lån29.7.26

Ut

  • C. LigueHNK Rijeka · lån6.9.26
  • S. El HaddadRudes · lån6.9.26
  • M. FarjiHeerenveen · overgang31.8.26
  • E. BohinenCesena · lån29.8.26
  • Antonio CasasSporting Gijon · lån22.8.26
  • N. LellaHellas Verona · overgang17.8.26
  • G. AltarePescara · overgang13.8.26
  • M. VenturiAvellino · lån10.8.26

Venezia: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1907
StadionStadio Pierluigi Penzo
Kapasitet11 150
Underlagnaturgress
TurneringSerie A
Tabellplassering20. · 3 poeng

Venezia: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Venezia på?

Venezia spiller hjemmekampene sine på Stadio Pierluigi Penzo (Venezia), som har plass til 11 150 tilskuere.

Hvor ligger Venezia på tabellen?

Venezia ligger på 20. plass i Serie A med 3 poeng etter 7 kamper (1 seier, 0 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller Venezia neste kamp?

Neste kamp: Genoa – Venezia, søn. 25.10. · 15:00 (Serie A).

Hvordan endte den siste seriekampen til Venezia?

Siste seriekamp: Venezia 1–0 Napoli (17.10.26).

Hvem er toppscorer for Venezia?

Klubbens toppscorer i turneringen er A. Adams med 4 mål.

Venezia: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Venezia (Italia) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Serie A, Coppa Italia): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Serie A finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.