Fotball
Hjem › Lag › Parma
Parma

Parma: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1913 · Stadio Ennio Tardini

Parma: turneringer i 2026/27

Parma: kommende kamper

ons. 28.10. · 18:30Parma–UdineseSerie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 2.11. · 20:45Atalanta–Parma
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 18:00Parma–Bologna
Serie A
lør. 21.11. · 18:00Parma–AS Roma
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Frosinone–Parma
Serie A

Parma: siste resultater

Form i serienTTTVT
24.10.26Lazio2–1Parma
Serie A
19.10.26Parma0–3Torino
Serie A
10.10.26Inter3–0Parma
Serie A
20.9.26Parma2–1Genoa
Serie A
14.9.26Como2–1Parma
Serie A
6.9.26Parma1–1Monza
Serie A
1.9.26Parma0–2Cremonese
Coppa Italia
29.8.26Juventus2–0Parma
Serie A

Parma: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 18:30Parma–Udinese
Serie A
man. 2.11. · 20:45Atalanta–Parma
Serie A
lør. 7.11. · 18:00Parma–Bologna
Serie A
lør. 21.11. · 18:00Parma–AS Roma
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Frosinone–Parma
Serie A
søn. 6.12. · 18:30AC Milan–Parma
Serie A
søn. 13.12. · 18:30Parma–Fiorentina
Serie A
søn. 20.12. · 18:30Sassuolo–Parma
Serie A
søn. 3.1. · 18:30Parma–Napoli
Serie A
ons. 6.1. · 18:30Lecce–Parma
Serie A
søn. 10.1. · 18:30Parma–Venezia
Serie A
søn. 17.1. · 18:30Parma–Inter
Serie A
søn. 24.1. · 18:30Genoa–Parma
Serie A
søn. 31.1. · 18:30Cagliari–Parma
Serie A
søn. 7.2. · 18:30Parma–Frosinone
Serie A
søn. 14.2. · 18:30AS Roma–Parma
Serie A
søn. 21.2. · 18:30Udinese–Parma
Serie A
søn. 28.2. · 18:30Parma–Sassuolo
Serie A
søn. 7.3. · 18:30Napoli–Parma
Serie A
søn. 14.3. · 18:30Parma–Lecce
Serie A
søn. 21.3. · 18:30Parma–Lazio
Serie A
søn. 4.4. · 18:30Venezia–Parma
Serie A
søn. 11.4. · 18:30Parma–Como
Serie A
søn. 18.4. · 18:30Fiorentina–Parma
Serie A
søn. 25.4. · 18:30Parma–Atalanta
Serie A
søn. 2.5. · 18:30Torino–Parma
Serie A
søn. 9.5. · 18:30Parma–AC Milan
Serie A
søn. 16.5. · 18:30Monza–Parma
Serie A
søn. 23.5. · 18:30Parma–Juventus
Serie A
søn. 30.5. · 18:30Bologna–Parma
Serie A
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Lazio2–1Parma
Serie A
19.10.26Parma0–3Torino
Serie A
10.10.26Inter3–0Parma
Serie A
20.9.26Parma2–1Genoa
Serie A
14.9.26Como2–1Parma
Serie A
6.9.26Parma1–1Monza
Serie A
1.9.26Parma0–2Cremonese
Coppa Italia
29.8.26Juventus2–0Parma
Serie A
22.8.26Parma0–1Cagliari
Serie A
14.8.26Parma2–0Catania
Coppa Italia

Oppdatert: 25. oktober 2026

Parma: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • P. Almqvistleggskade
  • N. Elphegesykdom
  • H. Nicolussi Caviglialårskade
  • L. Valentifravær

Parma: tabellplassering – Serie A

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
17Genoa71-1-55:134TVTUT
18Fiorentina71-1-58:174TTUVT
19Parma81-1-65:154TTTVT
20Venezia71-0-66:163VTTTT

Parma: sesongstatistikk (Serie A)

Scorede mål per kamp0,6
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 1,5
Borte: scoret / sluppet inn0,5 / 2,3
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort12
Gule kort per kamp1,5
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (5×) · 4-3-3 (1×) · 4-4-2 (1×)

Parma: spillerstatistikk (Serie A)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
E. ValeriF87200032006,95
L. ValentiF1450000006,90
S. LontaniA841920133006,78
Adrián BernabéM63250021006,75
M. TroiloF87150051306,75
D. RomeroA7363201610006,72
P. AlmqvistA5911111106,72
M. KeitaA87050031106,71
C. OrdoñezM62780050006,70
N. ElphegeA51800120006,66
M. FriganA51260011006,56
Diego CarlosF64230042106,49
E. Del PratoF87200050206,48
E. TouréA861601126006,48
G. FabbianM61970120006,36
D. DrobnicF43150000106,12
R. KoudaM1150000005,90
S. BritschgiM63320010105,46
V. SierroM52970010105,34
B. CremaschiM2400000003,23
Abdou KonateM2940010103,13
A. N'DiayeF1900010002,10
F. CarboniF1780000002,10
Ousmane DialloA2350010002,10

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Parma: stall

Keepere

22S. GhidottiNasjonalitetItaliaAlder25 årHøyde193 cmVekt81 kg
30G. DaffaraNasjonalitetItaliaAlder21 årHøyde184 cmVekt68 kg40E. CorviNasjonalitetItaliaAlder24 årHøyde187 cmVekt77 kg
75A. MazzocchiAlder17 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Parma: overganger

Inn

  • V. SierroAl Shabab · fri spiller3.9.26
  • S. GhidottiSampdoria · overgang31.8.26
  • Diego CarlosFenerbahçe · lån31.8.26
  • G. FabbianFiorentina · lån27.8.26
  • T. De MartisLanus · lån17.8.26
  • D. RomeroTigre · overgang13.8.26
  • A. ZouinInter U23 · overgang9.8.26
  • E. TouréAtalanta · lån6.8.26

Ut

  • O. SørensenCeltic · lån31.8.26
  • B. BaloghKVC Westerlo · overgang31.8.26
  • P. AmoranVasteras SK FK · overgang29.8.26
  • R. KoudaMantova · lån27.8.26
  • A. JoujouNantes · overgang20.8.26
  • A. ZouinCasa Pia · lån20.8.26
  • Z. SuzukiAston Villa · overgang18.8.26
  • A. CircatiBenfica · overgang18.8.26

Parma: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1913
StadionStadio Ennio Tardini
Kapasitet22 885
Underlagnaturgress
TurneringSerie A
Tabellplassering19. · 4 poeng

Parma: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Parma på?

Parma spiller hjemmekampene sine på Stadio Ennio Tardini (Parma), som har plass til 22 885 tilskuere.

Hvor ligger Parma på tabellen?

Parma ligger på 19. plass i Serie A med 4 poeng etter 8 kamper (1 seier, 1 uavgjort, 6 tap).

Når spiller Parma neste kamp?

Neste kamp: Parma – Udinese, ons. 28.10. · 18:30 (Serie A).

Hvordan endte den siste seriekampen til Parma?

Siste seriekamp: Lazio 2–1 Parma (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Parma?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Lontani med 4 mål.

Parma: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Parma (Italia) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Serie A, Coppa Italia): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Serie A finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.