Fotball
Hjem › Lag › Como
Como

Como: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1907 · Stadio Giuseppe Sinigaglia

Como: turneringer i 2026/27

Como: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45Torino–ComoSerie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 12:30Como–Venezia
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 4.11. · 21:00Lens–Como
Champions League
søn. 8.11. · 18:00Inter–Como
Serie A
lør. 21.11. · 15:00Como–Cagliari
Serie A

Como: siste resultater

Form i serienVVUTV
24.10.26Como2–0Sassuolo
Serie A
21.10.26Como4–1Manchester United
Champions League
18.10.26Fiorentina1–3Como
Serie A
14.10.26Feyenoord3–2Como
Champions League
11.10.26Como0–0AS Roma
Serie A
20.9.26Frosinone2–0Como
Serie A
14.9.26Como2–1Parma
Serie A
10.9.26Como4–1RB Leipzig
Champions League

Como: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45Torino–Como
Serie A
søn. 1.11. · 12:30Como–Venezia
Serie A
ons. 4.11. · 21:00Lens–Como
Champions League
søn. 8.11. · 18:00Inter–Como
Serie A
lør. 21.11. · 15:00Como–Cagliari
Serie A
tir. 24.11. · 21:00Como–AEK Athens FC
Champions League
søn. 29.11. · 18:30Como–Juventus
Serie A
ons. 2.12. · 18:00Como–Cremonese
Coppa Italia
søn. 6.12. · 18:30Monza–Como
Serie A
ons. 9.12. · 18:45Real Betis–Como
Champions League
søn. 13.12. · 18:30Como–Bologna
Serie A
søn. 20.12. · 18:30AC Milan–Como
Serie A
søn. 3.1. · 18:30Como–Lecce
Serie A
ons. 6.1. · 18:30Atalanta–Como
Serie A
søn. 10.1. · 18:30Como–Lazio
Serie A
søn. 17.1. · 18:30Cagliari–Como
Serie A
ons. 20.1. · 21:00Como–Paris Saint Germain
Champions League
søn. 24.1. · 18:30Como–Napoli
Serie A
ons. 27.1. · 21:00Barcelona–Como
Champions League
søn. 31.1. · 18:30Sassuolo–Como
Serie A
søn. 7.2. · 18:30Como–Monza
Serie A
søn. 14.2. · 18:30Bologna–Como
Serie A
søn. 21.2. · 18:30Como–Torino
Serie A
søn. 28.2. · 18:30Como–AC Milan
Serie A
søn. 7.3. · 18:30Lecce–Como
Serie A
søn. 14.3. · 18:30Como–Udinese
Serie A
søn. 21.3. · 18:30Juventus–Como
Serie A
søn. 4.4. · 18:30Como–Fiorentina
Serie A
søn. 11.4. · 18:30Parma–Como
Serie A
søn. 18.4. · 18:30Como–Frosinone
Serie A
søn. 25.4. · 18:30Lazio–Como
Serie A
søn. 2.5. · 18:30Como–Inter
Serie A
søn. 9.5. · 18:30Venezia–Como
Serie A
søn. 16.5. · 18:30Como–Atalanta
Serie A
søn. 23.5. · 18:30AS Roma–Como
Serie A
søn. 30.5. · 18:30Como–Genoa
Serie A
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Como2–0Sassuolo
Serie A
21.10.26Como4–1Manchester United
Champions League
18.10.26Fiorentina1–3Como
Serie A
14.10.26Feyenoord3–2Como
Champions League
11.10.26Como0–0AS Roma
Serie A
20.9.26Frosinone2–0Como
Serie A
14.9.26Como2–1Parma
Serie A
10.9.26Como4–1RB Leipzig
Champions League
4.9.26Genoa1–4Como
Serie A
30.8.26Napoli1–2Como
Serie A
22.8.26Udinese1–1Como
Serie A
31.7.26Famalicao2–3Como
Como Cup
29.7.26Villarreal1–1Como
Como Cup
29.7.26Como3–1Al Ula
Como Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Como: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • T. Chalobahskade
  • A. Diaolårskade
  • M. Keanfravær
  • M. Liberalifravær
  • J. Rodriguezskade

Como: tabellplassering – Serie A

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
2Inter76-1-021:919VVUVV
3AS Roma85-3-019:618UVUUV
4Como85-2-114:717VVUTV
5AC Milan74-3-014:715VUVUU
6Frosinone74-1-213:913VTVUV

Como: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
7Arsenal36:27
8Barcelona311:66
9Como310:56
10Manchester City39:56
11Club Brugge KV39:66

Como: sesongstatistikk (Serie A)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 0,3
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 1,2
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 4-1-4-1 (1×)

Como: spillerstatistikk (Serie A)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
N. PazM7571222411107,56
Jacobo Ramón NaverosF76161062107,40
I. SmolčićF31230000007,30
KaikiF52511052007,28
L. da CunhaM74770041007,14
Assane DiaoA64272183207,13
T. ChalobahF64640031007,12
M. PerroneM73830130007,04
M. BaturinaM62812194207,00
Luis MillaM73730021006,91
T. DouvikasA7497301510006,90
J. AddaiA1100000006,90
Yan CoutoF65050163106,87
M. KempfF42150020006,85
M. LiberaliM31121052006,77
Jesús RodríguezM41750052006,73
Willy Kambwala NdengushiF1110000006,70
M. CaqueretM62480131106,68
Álex ValleF53880231106,66
S. RicciM4760011006,53
M. KeanA31330133006,50

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Como: stall

Keepere

1J. ButezNasjonalitetFrankrikeAlder30 årHøyde188 cmVekt70 kg
12L. GinelliAlder17 år
22M. VigoritoNasjonalitetItaliaAlder35 årHøyde187 cmVekt81 kg
97Robert SánchezNasjonalitetSpaniaAlder28 årHøyde197 cmVekt90 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Como: overganger

Inn

  • Robert SánchezChelsea · lån31.8.26
  • M. KeanFiorentina · lån31.8.26
  • S. RicciAC Milan · lån28.8.26
  • Willy Kambwala NdengushiVillarreal · lån25.8.26
  • J. SimonettaCagliari U20 · overgang21.8.26
  • T. ChalobahChelsea · overgang8.8.26
  • Yan CoutoBorussia Dortmund · lån5.8.26
  • KaikiCruzeiro · lån1.7.26

Ut

  • L. BlasiCampobasso FC · fri spiller30.9.26
  • L. MazzitelliPalermo · fri spiller9.9.26
  • L. OldenstamJong PSV U21 · overgang1.9.26
  • E. AuderoRayo Vallecano · lån31.8.26
  • M. BraunöderCarrarese · overgang31.8.26
  • Iván AzónGetafe · lån31.8.26
  • N. KühnBorussia Mönchengladbach · lån31.8.26
  • L. MazzitelliMazzitelli Luca · fri spiller30.8.26

Como: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1907
StadionStadio Giuseppe Sinigaglia
Kapasitet13 602
Underlagnaturgress
TurneringSerie A
Tabellplassering4. · 17 poeng

Como: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Como på?

Como spiller hjemmekampene sine på Stadio Giuseppe Sinigaglia (Como), som har plass til 13 602 tilskuere.

Hvor ligger Como på tabellen?

Como ligger på 4. plass i Serie A med 17 poeng etter 8 kamper (5 seirer, 2 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Como neste kamp?

Neste kamp: Torino – Como, tir. 27.10. · 20:45 (Serie A).

Hvordan endte den siste seriekampen til Como?

Siste seriekamp: Como 2–0 Sassuolo (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Como?

Klubbens toppscorer i turneringen er T. Douvikas med 6 mål.

Como: terminliste, tabell og tips

Como (Italia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Serie A, Champions League, Como Cup, Coppa Italia), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Serie A finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.