Fotball
Hjem › Lag › Frosinone
Frosinone

Frosinone: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1928 · Stadio Benito Stirpe

Frosinone: turneringer i 2026/27

Frosinone: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Atalanta–Frosinone
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)tor. 29.10. · 18:30Frosinone–LecceSerie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 15:00Frosinone–Torino
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 15:00Cagliari–Frosinone
Serie A
søn. 22.11. · 15:00AC Milan–Frosinone
Serie A

Frosinone: siste resultater

Form i serienVTVUV
16.10.26Frosinone4–2Sassuolo
Serie A
10.10.26Napoli3–0Frosinone
Serie A
20.9.26Frosinone2–0Como
Serie A
12.9.26Genoa1–1Frosinone
Serie A
6.9.26Frosinone3–2Venezia
Serie A
2.9.26Sassuolo1–1Frosinone
Coppa Italia
29.8.26Fiorentina0–3Frosinone
Serie A
23.8.26Frosinone0–1Juventus
Serie A

Frosinone: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Atalanta–Frosinone
Serie A
tor. 29.10. · 18:30Frosinone–Lecce
Serie A
søn. 1.11. · 15:00Frosinone–Torino
Serie A
lør. 7.11. · 15:00Cagliari–Frosinone
Serie A
søn. 22.11. · 15:00AC Milan–Frosinone
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Frosinone–Parma
Serie A
søn. 6.12. · 18:30Frosinone–Inter
Serie A
søn. 13.12. · 18:30Udinese–Frosinone
Serie A
søn. 20.12. · 18:30Frosinone–Lazio
Serie A
søn. 3.1. · 18:30AS Roma–Frosinone
Serie A
ons. 6.1. · 18:30Frosinone–Bologna
Serie A
søn. 10.1. · 18:30Monza–Frosinone
Serie A
søn. 17.1. · 18:30Venezia–Frosinone
Serie A
søn. 24.1. · 18:30Frosinone–AC Milan
Serie A
søn. 31.1. · 18:30Torino–Frosinone
Serie A
søn. 7.2. · 18:30Parma–Frosinone
Serie A
søn. 14.2. · 18:30Frosinone–Fiorentina
Serie A
søn. 21.2. · 18:30Lecce–Frosinone
Serie A
søn. 28.2. · 18:30Frosinone–Napoli
Serie A
søn. 7.3. · 18:30Lazio–Frosinone
Serie A
søn. 14.3. · 18:30Frosinone–Monza
Serie A
søn. 21.3. · 18:30Inter–Frosinone
Serie A
søn. 4.4. · 18:30Frosinone–Udinese
Serie A
søn. 11.4. · 18:30Frosinone–Genoa
Serie A
søn. 18.4. · 18:30Como–Frosinone
Serie A
søn. 25.4. · 18:30Frosinone–AS Roma
Serie A
søn. 2.5. · 18:30Sassuolo–Frosinone
Serie A
søn. 9.5. · 18:30Frosinone–Atalanta
Serie A
søn. 16.5. · 18:30Bologna–Frosinone
Serie A
søn. 23.5. · 18:30Frosinone–Cagliari
Serie A
søn. 30.5. · 18:30Juventus–Frosinone
Serie A
Spilte kamper denne sesongen
16.10.26Frosinone4–2Sassuolo
Serie A
10.10.26Napoli3–0Frosinone
Serie A
20.9.26Frosinone2–0Como
Serie A
12.9.26Genoa1–1Frosinone
Serie A
6.9.26Frosinone3–2Venezia
Serie A
2.9.26Sassuolo1–1Frosinone
Coppa Italia
29.8.26Fiorentina0–3Frosinone
Serie A
23.8.26Frosinone0–1Juventus
Serie A
16.8.26Frosinone4–1Juve Stabia
Coppa Italia

Oppdatert: 25. oktober 2026

Frosinone: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • F. Grillitschlårskade

Frosinone: tabellplassering – Serie A

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4Como85-2-114:717VVUTV
5AC Milan74-3-014:715VUVUU
6Frosinone74-1-213:913VTVUV
7Torino84-1-313:1113VVVUT
8Cagliari84-1-36:913TTUVV

Frosinone: sesongstatistikk (Serie A)

Scorede mål per kamp1,9
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn2,3 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort12
Gule kort per kamp1,7
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×)

Frosinone: spillerstatistikk (Serie A)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
G. KvernadzeM760131156107,38
G. CalòM759921135007,36
A. RaimondoA7571702010207,21
G. BracagliaF75861165307,14
G. CittadiniF74460010106,87
G. CalvaniF65240030206,79
A. TerzićF3750020006,76
A. OyonoF75530151106,75
F. GhedjemisA53460094006,72
P. MasiniM75260130006,71
R. SchmidM75380342206,65
S. FiniM52060011006,62
D. BîrligeaA3130000006,60
T. BobčekA2460041006,52
Matteo CichellaM51350011006,44
A. ZerbinA61170011006,39
F. GrillitschM180000006,30
I. MonterisiF63410051005,89
W. AmeyF3280000005,28
L. HasaM2420021004,40
Omar FayedF1160000003,30
A. El AzzouziM180000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Frosinone: stall

Keepere

12E. LolicAlder21 år
12M. PisseriNasjonalitetItaliaAlder34 årHøyde188 cmVekt78 kg
22L. PalmisaniNasjonalitetItaliaAlder21 årHøyde185 cm91S. DesplanchesNasjonalitetItaliaAlder22 årHøyde188 cm

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Frosinone: overganger

Inn

  • T. BobčekLechia Gdansk · overgang27.8.26
  • D. BîrligeaFCSB · lån26.8.26
  • E. TchatoMontpellier · overgang24.8.26
  • Omar FayedFenerbahçe · overgang18.8.26
  • A. TerzićRed Bull Salzburg · overgang13.8.26
  • R. SchmidWerder Bremen · overgang11.8.26
  • F. GrillitschSC Braga · fri spiller11.8.26
  • P. MasiniGenoa · lån9.8.26

Ut

  • E. VerganiPerugia · fri spiller8.9.26
  • A. CicheroParadiso · lån7.9.26
  • I. KoutsoupiasAnderlecht · overgang2.9.26
  • K. BarcellaCrotone · lån31.8.26
  • Muhammed ColleyCasertana · lån26.8.26
  • N. CorradoEmpoli · lån25.8.26
  • Filippo GrossoCrotone · lån25.8.26
  • J. OyonoSpezia · lån24.8.26

Frosinone: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1928
StadionStadio Benito Stirpe
Kapasitet16 310
Underlagnaturgress
TurneringSerie A
Tabellplassering6. · 13 poeng

Frosinone: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Frosinone på?

Frosinone spiller hjemmekampene sine på Stadio Benito Stirpe (Frosinone), som har plass til 16 310 tilskuere.

Hvor ligger Frosinone på tabellen?

Frosinone ligger på 6. plass i Serie A med 13 poeng etter 7 kamper (4 seirer, 1 uavgjort, 2 tap).

Når spiller Frosinone neste kamp?

Neste kamp: Atalanta – Frosinone, søn. 25.10. · 15:00 (Serie A).

Hvordan endte den siste seriekampen til Frosinone?

Siste seriekamp: Frosinone 4–2 Sassuolo (16.10.26).

Hvem er toppscorer for Frosinone?

Klubbens toppscorer i turneringen er A. Raimondo med 8 mål.

Frosinone: terminliste, tabell og tips

Frosinone (Italia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Serie A, Coppa Italia), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Serie A finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.