Fotball
Hjem › Lag › Fiorentina
Fiorentina

Fiorentina: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1926 · Stadio Artemio Franchi

Fiorentina: turneringer i 2026/27

Serie A18. plass, 4 poengNeste: Inter · søn. 25.10. · 12:30
Coppa ItaliaåttedelsfinaleNeste: Napoli · ons. 2.12. · 18:00

Fiorentina: kommende kamper

søn. 25.10. · 12:30Inter–Fiorentina
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)tor. 29.10. · 20:45Fiorentina–AtalantaSerie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 2.11. · 18:30Sassuolo–Fiorentina
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 20:45Fiorentina–Juventus
Serie A
man. 23.11. · 18:30Monza–Fiorentina
Serie A

Fiorentina: siste resultater

Form i serienTTUVT
18.10.26Fiorentina1–3Como
Serie A
10.10.26Genoa2–1Fiorentina
Serie A
20.9.26Fiorentina1–1Napoli
Serie A
15.9.26Fiorentina3–0Pisa
Coppa Italia
11.9.26Venezia2–4Fiorentina
Serie A
5.9.26Fiorentina1–2Torino
Serie A
29.8.26Fiorentina0–3Frosinone
Serie A
24.8.26AS Roma4–0Fiorentina
Serie A

Fiorentina: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 12:30Inter–Fiorentina
Serie A
tor. 29.10. · 20:45Fiorentina–Atalanta
Serie A
man. 2.11. · 18:30Sassuolo–Fiorentina
Serie A
søn. 8.11. · 20:45Fiorentina–Juventus
Serie A
man. 23.11. · 18:30Monza–Fiorentina
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Udinese–Fiorentina
Serie A
ons. 2.12. · 18:00Fiorentina–Napoli
Coppa Italia
søn. 6.12. · 18:30Fiorentina–Cagliari
Serie A
søn. 13.12. · 18:30Parma–Fiorentina
Serie A
søn. 20.12. · 18:30Fiorentina–Bologna
Serie A
søn. 3.1. · 18:30Fiorentina–Lazio
Serie A
ons. 6.1. · 18:30AC Milan–Fiorentina
Serie A
søn. 10.1. · 18:30Fiorentina–Lecce
Serie A
søn. 17.1. · 18:30Napoli–Fiorentina
Serie A
søn. 24.1. · 18:30Fiorentina–Sassuolo
Serie A
søn. 31.1. · 18:30Atalanta–Fiorentina
Serie A
søn. 7.2. · 18:30Fiorentina–Udinese
Serie A
søn. 14.2. · 18:30Frosinone–Fiorentina
Serie A
søn. 21.2. · 18:30Fiorentina–Inter
Serie A
søn. 28.2. · 18:30Torino–Fiorentina
Serie A
søn. 7.3. · 18:30Fiorentina–Venezia
Serie A
søn. 14.3. · 18:30Cagliari–Fiorentina
Serie A
søn. 21.3. · 18:30Fiorentina–Genoa
Serie A
søn. 4.4. · 18:30Como–Fiorentina
Serie A
søn. 11.4. · 18:30Fiorentina–AC Milan
Serie A
søn. 18.4. · 18:30Fiorentina–Parma
Serie A
søn. 25.4. · 18:30Juventus–Fiorentina
Serie A
søn. 2.5. · 18:30Bologna–Fiorentina
Serie A
søn. 9.5. · 18:30Fiorentina–AS Roma
Serie A
søn. 16.5. · 18:30Lecce–Fiorentina
Serie A
søn. 23.5. · 18:30Fiorentina–Monza
Serie A
søn. 30.5. · 18:30Lazio–Fiorentina
Serie A
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Fiorentina1–3Como
Serie A
10.10.26Genoa2–1Fiorentina
Serie A
20.9.26Fiorentina1–1Napoli
Serie A
15.9.26Fiorentina3–0Pisa
Coppa Italia
11.9.26Venezia2–4Fiorentina
Serie A
5.9.26Fiorentina1–2Torino
Serie A
29.8.26Fiorentina0–3Frosinone
Serie A
24.8.26AS Roma4–0Fiorentina
Serie A
14.8.26Fiorentina4–1Benevento
Coppa Italia

Oppdatert: 25. oktober 2026

Fiorentina: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (7.3.27).

  • R. Sottilryggskade

Fiorentina: tabellplassering – Serie A

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
16Udinese71-1-59:164TTTTT
17Genoa71-1-55:134TVTUT
18Fiorentina71-1-58:174TTUVT
19Parma81-1-65:154TTTVT
20Venezia71-0-66:163VTTTT

Fiorentina: sesongstatistikk (Serie A)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp2,4
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 2,3
Borte: scoret / sluppet inn1,7 / 2,7
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort14
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (3×) · 4-3-3 (2×) · 4-3-2-1 (1×)

Fiorentina: spillerstatistikk (Serie A)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. GuðmundssonA1710021107,90
Franco MastantuonoM753630199207,26
N. FagioliM75400174107,06
Mateo PellegrinoA74672073106,91
João MárioF31820000006,80
C. Inao OulaïM41680020106,80
A. NjieA53740094106,74
M. PongračićF41621021006,73
C. NdourM75670183106,70
M. BrescianiniM51480011006,68
W. GnontoA51930031006,62
Álex JiménezF64411121106,60
R. DrăgușinF76300130106,60
ValdeF63510021006,55
PoteM51170031006,52
M. KeanA1270022006,50
DodôF31210010006,50
A. AttaM53350093006,46
R. MandragoraM2350011006,40
VieryF63630011106,32
BetoA51740151006,26
L. RanieriF43090020206,08

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Fiorentina: stall

Keepere

19L. LezzeriniNasjonalitetItaliaAlder30 årHøyde195 cmVekt86 kg
43David de GeaNasjonalitetSpaniaAlder35 årHøyde192 cmVekt76 kg
53O. ChristensenNasjonalitetDanmarkAlder26 årHøyde190 cmVekt82 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Fiorentina: overganger

Inn

  • BetoEverton · overgang31.8.26
  • W. GnontoLeeds · lån31.8.26
  • PoteSporting CP · lån31.8.26
  • A. NjieTorino · lån29.8.26
  • Mateo PellegrinoParma · overgang12.8.26
  • Franco MastantuonoReal Madrid · lån6.8.26
  • João MárioJuventus · lån2.8.26
  • V. ValdepenasReal Madrid · overgang30.7.26

Ut

  • A. BarákApoel Nicosia · fri spiller5.9.26
  • A. BarákApoel Nicosia · overgang3.9.26
  • A. GuðmundssonLazio · lån31.8.26
  • M'Bala NzolaCagliari · overgang31.8.26
  • M. KeanComo · lån31.8.26
  • R. MandragoraTorino · overgang31.8.26
  • E. KošpoMantova · lån29.8.26
  • G. FabbianParma · lån27.8.26

Fiorentina: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1926
StadionStadio Artemio Franchi
Kapasitet43 147
Underlagnaturgress
TurneringSerie A
Tabellplassering18. · 4 poeng

Fiorentina: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Fiorentina på?

Fiorentina spiller hjemmekampene sine på Stadio Artemio Franchi (Firenze), som har plass til 43 147 tilskuere.

Hvor ligger Fiorentina på tabellen?

Fiorentina ligger på 18. plass i Serie A med 4 poeng etter 7 kamper (1 seier, 1 uavgjort, 5 tap).

Når spiller Fiorentina neste kamp?

Neste kamp: Inter – Fiorentina, søn. 25.10. · 12:30 (Serie A).

Hvordan endte den siste seriekampen til Fiorentina?

Siste seriekamp: Fiorentina 1–3 Como (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Fiorentina?

Klubbens toppscorer i turneringen er Mateo Pellegrino med 3 mål.

Fiorentina: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Fiorentina (Italia) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Serie A, Coppa Italia): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Serie A finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.