Fotball
Hjem › Lag › Sassuolo
Sassuolo

Sassuolo: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1922 · MAPEI Stadium - Città del Tricolore

Sassuolo: turneringer i 2026/27

Serie A14. plass, 8 poengNeste: Lazio · tir. 27.10. · 18:30
Coppa ItaliaåttedelsfinaleNeste: Juventus · ons. 2.12. · 18:00

Sassuolo: kommende kamper

tir. 27.10. · 18:30Sassuolo–LazioSerie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
man. 2.11. · 18:30Sassuolo–Fiorentina
Serie A · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 20:45AS Roma–Sassuolo
Serie A
søn. 22.11. · 12:30Sassuolo–Genoa
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Sassuolo–Napoli
Serie A

Sassuolo: siste resultater

Form i serienTTUTV
24.10.26Como2–0Sassuolo
Serie A
16.10.26Frosinone4–2Sassuolo
Serie A
11.10.26Sassuolo1–1AC Milan
Serie A
18.9.26Monza2–1Sassuolo
Serie A
13.9.26Sassuolo3–2Juventus
Serie A
6.9.26Bologna2–2Sassuolo
Serie A
2.9.26Sassuolo1–1Frosinone
Coppa Italia
29.8.26Sassuolo2–1Torino
Serie A

Sassuolo: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 18:30Sassuolo–Lazio
Serie A
man. 2.11. · 18:30Sassuolo–Fiorentina
Serie A
lør. 7.11. · 20:45AS Roma–Sassuolo
Serie A
søn. 22.11. · 12:30Sassuolo–Genoa
Serie A
søn. 29.11. · 18:30Sassuolo–Napoli
Serie A
ons. 2.12. · 18:00Juventus–Sassuolo
Coppa Italia
søn. 6.12. · 18:30Venezia–Sassuolo
Serie A
søn. 13.12. · 18:30Lecce–Sassuolo
Serie A
søn. 20.12. · 18:30Sassuolo–Parma
Serie A
søn. 3.1. · 18:30Inter–Sassuolo
Serie A
ons. 6.1. · 18:30Sassuolo–Udinese
Serie A
søn. 10.1. · 18:30Cagliari–Sassuolo
Serie A
søn. 17.1. · 18:30Sassuolo–Monza
Serie A
søn. 24.1. · 18:30Fiorentina–Sassuolo
Serie A
søn. 31.1. · 18:30Sassuolo–Como
Serie A
søn. 7.2. · 18:30Juventus–Sassuolo
Serie A
søn. 14.2. · 18:30Torino–Sassuolo
Serie A
søn. 21.2. · 18:30Sassuolo–AS Roma
Serie A
søn. 28.2. · 18:30Parma–Sassuolo
Serie A
søn. 7.3. · 18:30Sassuolo–Bologna
Serie A
søn. 14.3. · 18:30AC Milan–Sassuolo
Serie A
søn. 21.3. · 18:30Sassuolo–Cagliari
Serie A
søn. 4.4. · 18:30Sassuolo–Atalanta
Serie A
søn. 11.4. · 18:30Napoli–Sassuolo
Serie A
søn. 18.4. · 18:30Sassuolo–Lecce
Serie A
søn. 25.4. · 18:30Genoa–Sassuolo
Serie A
søn. 2.5. · 18:30Sassuolo–Frosinone
Serie A
søn. 9.5. · 18:30Lazio–Sassuolo
Serie A
søn. 16.5. · 18:30Sassuolo–Venezia
Serie A
søn. 23.5. · 18:30Udinese–Sassuolo
Serie A
søn. 30.5. · 18:30Sassuolo–Inter
Serie A
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Como2–0Sassuolo
Serie A
16.10.26Frosinone4–2Sassuolo
Serie A
11.10.26Sassuolo1–1AC Milan
Serie A
18.9.26Monza2–1Sassuolo
Serie A
13.9.26Sassuolo3–2Juventus
Serie A
6.9.26Bologna2–2Sassuolo
Serie A
2.9.26Sassuolo1–1Frosinone
Coppa Italia
29.8.26Sassuolo2–1Torino
Serie A
23.8.26Atalanta2–1Sassuolo
Serie A
17.8.26Sassuolo3–0Cesena
Coppa Italia

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sassuolo: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (30.5.27).

  • E. Pieragnolofravær

Sassuolo: tabellplassering – Serie A

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
12Lecce73-0-49:129VTTVT
13Bologna82-2-48:108VTVUT
14Sassuolo82-2-412:168TTUTV
15Monza82-1-515:187TVTVT
16Udinese71-1-59:164TTTTT

Sassuolo: sesongstatistikk (Serie A)

Scorede mål per kamp1,5
Innslupne mål per kamp2,0
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 2,4
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort12
Gule kort per kamp1,5
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (5×) · 4-2-3-1 (3×)

Sassuolo: spillerstatistikk (Serie A)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Vasilije AdžićM73673175007,09
D. BerardiA746720119207,06
D. BakolaM75670242007,03
A. LaurientéA865101176106,99
C. VolpatoA52141044106,97
F. LeysenF64020120106,90
N. MatićM86060120106,88
S. EspositoA52731032006,80
Fali CandéF1900000006,73
J. DoigF85971031006,63
J. IdzesF32610010106,63
Rafael ObradorF41230000006,62
K. BowieA844710104106,61
D. Ćaleta-CarF53690031006,58
I. Van der BremptF32590010106,50
B. DomínguezA61690031006,36
L. LipaniM72030010206,32
T. MacchioniF1740000005,90
K. ThorstvedtM73091076105,85
S. CinquegranoF64610052005,67
C. OdenthalF32442032005,58
I. SulemanaM1300000003,50
A. GhionM1100000003,35
L. SkjellerupA180000003,15
R. CiervoA12000000–
G. KullaA12000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sassuolo: stall

Keepere

12G. SatalinoNasjonalitetItaliaAlder26 årHøyde188 cmVekt75 kg
22L. NyarkoAlder18 år
49A. MurićNasjonalitetKosovoAlder27 årHøyde198 cmVekt81 kg80S. TuratiNasjonalitetItaliaAlder24 årHøyde188 cmVekt84 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sassuolo: overganger

Inn

  • D. Ćaleta-CarLyon · fri spiller31.8.26
  • I. SulemanaAtalanta · lån31.8.26
  • I. Van der BremptComo · lån29.8.26
  • S. EspositoCagliari · lån28.8.26
  • F. LeysenUnion St. Gilloise · lån20.8.26
  • Rafael ObradorBenfica · lån13.8.26
  • B. DomínguezBologna · lån10.8.26
  • Vasilije AdžićJuventus · lån2.8.26

Ut

  • E. IannoniHellas Verona · overgang31.8.26
  • F. CaligaraCatania · overgang30.8.26
  • K. MirandaAudace Cerignola · lån30.8.26
  • F. MissoriAvellino · lån30.8.26
  • T. MacchioniCarrarese · lån30.8.26
  • R. CiervoCagliari · lån28.8.26
  • Mario DavidDinamo Bucuresti · overgang28.8.26
  • P. NuamahSabadell · lån27.8.26

Sassuolo: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1922
StadionMAPEI Stadium - Città del Tricolore
Kapasitet23 717
Underlagnaturgress
TurneringSerie A
Tabellplassering14. · 8 poeng

Sassuolo: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sassuolo på?

Sassuolo spiller hjemmekampene sine på MAPEI Stadium - Città del Tricolore (Reggio Emilia), som har plass til 23 717 tilskuere.

Hvor ligger Sassuolo på tabellen?

Sassuolo ligger på 14. plass i Serie A med 8 poeng etter 8 kamper (2 seirer, 2 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Sassuolo neste kamp?

Neste kamp: Sassuolo – Lazio, tir. 27.10. · 18:30 (Serie A).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sassuolo?

Siste seriekamp: Como 2–0 Sassuolo (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Sassuolo?

Klubbens toppscorer i turneringen er Vasilije Adžić med 4 mål.

Sassuolo: terminliste, tabell og tips

Sassuolo (Italia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Serie A, Coppa Italia), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Serie A finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.