Fotball
Hjem › Lag › Lille
Lille

Lille: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1944 · Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy

Lille: turneringer i 2026/27

Lille: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Monaco–Lille
Ligue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)fre. 30.10. · 21:05Lille–LensLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 21:00Bodo/Glimt–Lille
Champions League
søn. 8.11. · 15:00Rennes–Lille
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Lille–Lyon
Ligue 1

Lille: siste resultater

Form i serienUVTVV
21.10.26Lille2–4Galatasaray
Champions League
17.10.26Lille1–1Stade Brestois 29
Ligue 1
13.10.26Arsenal3–0Lille
Champions League
10.10.26Lille1–0Le Havre
Ligue 1
20.9.26Nice2–1Lille
Ligue 1
13.9.26Lille2–0Estac Troyes
Ligue 1
8.9.26Lille2–3Real Betis
Champions League
3.9.26Toulouse0–1Lille
Ligue 1

Lille: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Monaco–Lille
Ligue 1
fre. 30.10. · 21:05Lille–Lens
Ligue 1
tir. 3.11. · 21:00Bodo/Glimt–Lille
Champions League
søn. 8.11. · 15:00Rennes–Lille
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Lille–Lyon
Ligue 1
ons. 25.11. · 21:00Lille–Bayern München
Champions League
lør. 28.11. · 20:45Le Mans–Lille
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Lille–Auxerre
Ligue 1
ons. 9.12. · 21:00VfB Stuttgart–Lille
Champions League
lør. 12.12. · 17:00Lorient–Lille
Ligue 1
lør. 2.1. · 17:00Lille–Strasbourg
Ligue 1
lør. 16.1. · 17:00Marseille–Lille
Ligue 1
tir. 19.1. · 21:00Lille–Slovan Bratislava
Champions League
lør. 23.1. · 17:00Lille–Paris FC
Ligue 1
ons. 27.1. · 21:00AS Roma–Lille
Champions League
lør. 30.1. · 17:00Lyon–Lille
Ligue 1
lør. 6.2. · 17:00Estac Troyes–Lille
Ligue 1
lør. 13.2. · 17:00Lille–Nice
Ligue 1
lør. 20.2. · 17:00Lille–Lorient
Ligue 1
lør. 27.2. · 17:00Auxerre–Lille
Ligue 1
lør. 6.3. · 17:00Lille–Marseille
Ligue 1
lør. 13.3. · 17:00Stade Brestois 29–Lille
Ligue 1
lør. 20.3. · 17:00Lens–Lille
Ligue 1
lør. 3.4. · 17:00Lille–Rennes
Ligue 1
lør. 10.4. · 17:00Lille–Toulouse
Ligue 1
lør. 17.4. · 17:00Paris Saint Germain–Lille
Ligue 1
lør. 24.4. · 17:00Lille–Monaco
Ligue 1
lør. 1.5. · 17:00Strasbourg–Lille
Ligue 1
lør. 8.5. · 17:00Paris FC–Lille
Ligue 1
søn. 16.5. · 17:00Lille–Angers
Ligue 1
lør. 22.5. · 17:00Le Havre–Lille
Ligue 1
lør. 29.5. · 21:00Lille–Le Mans
Ligue 1
Spilte kamper denne sesongen
21.10.26Lille2–4Galatasaray
Champions League
17.10.26Lille1–1Stade Brestois 29
Ligue 1
13.10.26Arsenal3–0Lille
Champions League
10.10.26Lille1–0Le Havre
Ligue 1
20.9.26Nice2–1Lille
Ligue 1
13.9.26Lille2–0Estac Troyes
Ligue 1
8.9.26Lille2–3Real Betis
Champions League
3.9.26Toulouse0–1Lille
Ligue 1
28.8.26Lille2–2Paris Saint Germain
Ligue 1
23.8.26Angers0–2Lille
Ligue 1

Oppdatert: 25. oktober 2026

Lille: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • H. Igamanekneskade
  • T. Santoskneskade
  • A. Uedafotskade

Lille: tabellplassering – Ligue 1

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Lyon74-2-113:514VTVUV
2Paris Saint Germain74-2-114:914VVVVT
3Lille74-2-110:514UVTVV
4Paris FC84-2-213:914TVTVU
5Monaco74-2-110:614TUVUV

Lille: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
33Viking35:91
34FC Porto32:60
35Lille34:100
36Slovan Bratislava31:130

Lille: sesongstatistikk (Ligue 1)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp0,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 0,7
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort9
Gule kort per kamp1,3
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×)

Lille: spillerstatistikk (Ligue 1)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Alexsandro RibeiroF65400030007,38
Tiago SantosF64722096007,37
E. MbappéM63531076007,27
S. DiaouneA1250000007,20
M. GoffiF21580030107,15
N. BentalebM75330153007,14
D. BakwaA63282152007,03
N. NgoyF65400000007,03
A. UedaA42272097007,00
H. HaraldssonM74941054107,00
N. MukauM74000021006,89
M. KjærgaardM41580231206,78
O. GiroudA74022264106,77
B. ÖnalM42110011006,75
B. AndréM52890021106,74
C. VerdonkF51220010106,74
R. PerraudF75180020206,73
O. SahraouiA41150011006,65
Félix CorreiaA2940010006,65
G. PerrinA41320000006,63
T. NianzouF21800131006,60
I. CossierF1140000006,60

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Lille: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Lille: overganger

Inn

  • M. KjærgaardRed Bull Salzburg · overgang31.8.26
  • A. UedaFeyenoord · overgang31.8.26
  • O. GillSan Lorenzo · overgang25.8.26
  • D. BakwaNottingham Forest · lån25.8.26
  • T. SibiyaMamelodi Sundowns · lån25.8.26
  • T. NianzouSevilla · fri spiller17.7.26
  • B. ÖnalNEC Nijmegen · overgang7.7.26
  • L. SrdanovicServette FC · overgang5.7.26

Ut

  • A. BodartLe Havre · fri spiller15.9.26
  • M. BayoSamsunspor · overgang3.9.26
  • M. Fernandez-PardoNewcastle · overgang31.8.26
  • Félix CorreiaSevilla · lån31.8.26
  • N. EdjoumaStade Brestois 29 · lån31.8.26
  • A. BouaddiManchester City · overgang25.8.26
  • M. BroholmUtrecht · lån19.8.26
  • O. TouréDunkerque · lån16.8.26

Lille: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1944
StadionDecathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy
Kapasitet50 083
Underlagnaturgress
TurneringLigue 1
Tabellplassering3. · 14 poeng

Lille: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Lille på?

Lille spiller hjemmekampene sine på Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy (Villeneuve d'Ascq), som har plass til 50 083 tilskuere.

Hvor ligger Lille på tabellen?

Lille ligger på 3. plass i Ligue 1 med 14 poeng etter 7 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Lille neste kamp?

Neste kamp: Monaco – Lille, søn. 25.10. · 15:00 (Ligue 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Lille?

Siste seriekamp: Lille 1–1 Stade Brestois 29 (17.10.26).

Hvem er toppscorer for Lille?

Klubbens toppscorer i turneringen er A. Ueda med 3 mål.

Lille: terminliste, tabell og tips

Lille (Frankrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Ligue 1, Champions League), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Ligue 1 finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.