Fotball
Hjem › Lag › Strasbourg
Strasbourg

Strasbourg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1906 · Stade de la Meinau

Strasbourg: turneringer i 2026/27

Strasbourg: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:15Rennes–Strasbourg
Ligue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 1.11. · 15:00Strasbourg–AuxerreLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:45Toulouse–Strasbourg
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Strasbourg–Stade Brestois 29
Ligue 1
lør. 28.11. · 20:45Le Havre–Strasbourg
Ligue 1

Strasbourg: siste resultater

Form i serienTTTUV
17.10.26Strasbourg1–3Paris Saint Germain
Ligue 1
11.10.26Nice2–1Strasbourg
Ligue 1
19.9.26Paris FC2–1Strasbourg
Ligue 1
12.9.26Strasbourg1–1Monaco
Ligue 1
6.9.26Estac Troyes2–6Strasbourg
Ligue 1
29.8.26Strasbourg2–1Lens
Ligue 1
21.8.26Marseille4–0Strasbourg
Ligue 1

Strasbourg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:15Rennes–Strasbourg
Ligue 1
søn. 1.11. · 15:00Strasbourg–Auxerre
Ligue 1
fre. 6.11. · 20:45Toulouse–Strasbourg
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Strasbourg–Stade Brestois 29
Ligue 1
lør. 28.11. · 20:45Le Havre–Strasbourg
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Strasbourg–Lorient
Ligue 1
lør. 12.12. · 17:00Angers–Strasbourg
Ligue 1
lør. 2.1. · 17:00Lille–Strasbourg
Ligue 1
lør. 16.1. · 17:00Strasbourg–Le Mans
Ligue 1
lør. 23.1. · 17:00Strasbourg–Lyon
Ligue 1
lør. 30.1. · 17:00Stade Brestois 29–Strasbourg
Ligue 1
lør. 6.2. · 17:00Strasbourg–Paris FC
Ligue 1
lør. 13.2. · 17:00Auxerre–Strasbourg
Ligue 1
lør. 20.2. · 17:00Strasbourg–Marseille
Ligue 1
lør. 27.2. · 17:00Strasbourg–Le Havre
Ligue 1
lør. 6.3. · 17:00Lens–Strasbourg
Ligue 1
lør. 13.3. · 17:00Strasbourg–Angers
Ligue 1
lør. 20.3. · 17:00Paris Saint Germain–Strasbourg
Ligue 1
lør. 3.4. · 17:00Strasbourg–Toulouse
Ligue 1
lør. 10.4. · 17:00Lyon–Strasbourg
Ligue 1
lør. 17.4. · 17:00Monaco–Strasbourg
Ligue 1
lør. 24.4. · 17:00Strasbourg–Rennes
Ligue 1
lør. 1.5. · 17:00Strasbourg–Lille
Ligue 1
lør. 8.5. · 17:00Lorient–Strasbourg
Ligue 1
søn. 16.5. · 17:00Strasbourg–Estac Troyes
Ligue 1
lør. 22.5. · 17:00Le Mans–Strasbourg
Ligue 1
lør. 29.5. · 21:00Strasbourg–Nice
Ligue 1
Spilte kamper denne sesongen
17.10.26Strasbourg1–3Paris Saint Germain
Ligue 1
11.10.26Nice2–1Strasbourg
Ligue 1
19.9.26Paris FC2–1Strasbourg
Ligue 1
12.9.26Strasbourg1–1Monaco
Ligue 1
6.9.26Estac Troyes2–6Strasbourg
Ligue 1
29.8.26Strasbourg2–1Lens
Ligue 1
21.8.26Marseille4–0Strasbourg
Ligue 1

Oppdatert: 25. oktober 2026

Strasbourg: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • F. Baldefravær
  • I. Doukoureikke i troppen
  • S. Nanasiskade
  • J. Panichellikneskade

Strasbourg: tabellplassering – Ligue 1

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
12Toulouse72-3-212:119VUVUT
13Auxerre73-0-411:179VTVVT
14Strasbourg72-1-412:157TTTUV
15Angers72-1-49:157TTVUT
16Le Mans71-3-310:156TTVUU

Strasbourg: sesongstatistikk (Ligue 1)

Scorede mål per kamp1,7
Innslupne mål per kamp2,1
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,7
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 2,5
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,6
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (4×) · 4-2-3-1 (2×) · 4-1-4-1 (1×)

Strasbourg: spillerstatistikk (Ligue 1)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Gessime YassineM760722106207,39
S. NanasiM53800253006,96
J. MitchellF65260031106,95
P. DiopM74790051206,94
I. DoukouréF32500010006,93
S. Amo-AmeyawM72442085106,86
Dário EssugoM52581141106,86
OsoF54500061106,82
G. ReynaM74252064006,80
J. OrtegaA73411154006,77
C. HarderA52181164106,70
Yaya DiéméA2220000006,60
Abdoul Karim CoulibalyF52160021006,58
Diogo SousaM64471154106,57
G. AntwiF76190000006,53
Fabio Amadu Uri BaldéA4960020006,45
S. MaraA2840000106,40
M. Del BlancoF2190000006,40
A. OmobamideleF21800010006,35
L. HøgsbergF41980000006,33
S. El MourabetM51670000016,14
G. DouéF1900010005,20

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Strasbourg: stall

Keepere

1F. JörgensenNasjonalitetDanmarkAlder23 årHøyde192 cmVekt85 kg
12M. PiekutowskiNasjonalitetPolenAlder19 årHøyde189 cmVekt82 kg
60G. KerckaertAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

14S. MaraNasjonalitetFrankrikeAlder23 årHøyde184 cmVekt73 kg
16Deivid WashingtonAlder20 år
20M. GodoAlder22 år
26O. KellymanNasjonalitetEnglandAlder20 årHøyde191 cmVekt78 kg
30J. OrtegaAlder19 år
33Jean-Baptiste BoseyAlder17 år
35Yaya DiéméAlder18 år
37G. KodiaNasjonalitetFrankrikeAlder18 årHøyde178 cmVekt68 kg
40C. HarderNasjonalitetDanmarkAlder21 årHøyde185 cmVekt71 kg

Strasbourg: overganger

Inn

  • Deivid WashingtonChelsea · overgang31.8.26
  • Dário EssugoChelsea · lån31.8.26
  • C. HarderRB Leipzig · lån31.8.26
  • OsoSevilla · overgang29.8.26
  • O. KellymanChelsea · overgang24.8.26
  • Abdoul Karim CoulibalyWerder Bremen · overgang20.8.26
  • J. MitchellSturm Graz · overgang18.8.26
  • H. DiandagaParis Saint Germain · fri spiller11.8.26

Ut

  • A. SyllaGaziantep FK · overgang3.9.26
  • A. OmobamideleAnderlecht · lån1.9.26
  • G. DouéBayer Leverkusen · overgang31.8.26
  • S. CoulibalyWatford · lån31.8.26
  • M. AmougouToulouse · lån31.8.26
  • B. ChilwellCrystal Palace · fri spiller31.8.26
  • M. Luković1. FC Kaiserslautern · lån26.8.26
  • D. DionguKVC Westerlo · overgang26.8.26

Strasbourg: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1906
StadionStade de la Meinau
Kapasitet26 109
Underlagnaturgress
TurneringLigue 1
Tabellplassering14. · 7 poeng

Strasbourg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Strasbourg på?

Strasbourg spiller hjemmekampene sine på Stade de la Meinau (Strasbourg), som har plass til 26 109 tilskuere.

Hvor ligger Strasbourg på tabellen?

Strasbourg ligger på 14. plass i Ligue 1 med 7 poeng etter 7 kamper (2 seirer, 1 uavgjort, 4 tap).

Når spiller Strasbourg neste kamp?

Neste kamp: Rennes – Strasbourg, søn. 25.10. · 17:15 (Ligue 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Strasbourg?

Siste seriekamp: Strasbourg 1–3 Paris Saint Germain (17.10.26).

Hvem er toppscorer for Strasbourg?

Klubbens toppscorer i turneringen er Gessime Yassine med 2 mål.

Strasbourg: terminliste, tabell og tips

Strasbourg (Frankrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Ligue 1), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Ligue 1 finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.