Fotball
Hjem › Lag › Paris Saint Germain
Paris Saint Germain

Paris Saint Germain: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1970 · Parc des Princes

Paris Saint Germain: turneringer i 2026/27

Paris Saint Germain: kommende kamper

man. 26.10. · 20:30Paris Saint Germain–LyonLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)fre. 30.10. · 19:00Le Havre–Paris Saint GermainLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 21:00Villarreal–Paris Saint Germain
Champions League
lør. 7.11. · 20:45Paris Saint Germain–Estac Troyes
Ligue 1
lør. 21.11. · 17:15Nice–Paris Saint Germain
Ligue 1

Paris Saint Germain: siste resultater

Form i serienVVVVT
20.10.26Paris Saint Germain4–2Barcelona
Champions League
17.10.26Strasbourg1–3Paris Saint Germain
Ligue 1
14.10.26Manchester City2–4Paris Saint Germain
Champions League
10.10.26Paris Saint Germain3–1Le Mans
Ligue 1
20.9.26Marseille1–2Paris Saint Germain
Ligue 1
13.9.26Stade Brestois 290–1Paris Saint Germain
Ligue 1
9.9.26Paris Saint Germain6–1Slovan Bratislava
Champions League
4.9.26Paris Saint Germain1–2Monaco
Ligue 1

Paris Saint Germain: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

man. 26.10. · 20:30Paris Saint Germain–Lyon
Ligue 1
fre. 30.10. · 19:00Le Havre–Paris Saint Germain
Ligue 1
tir. 3.11. · 21:00Villarreal–Paris Saint Germain
Champions League
lør. 7.11. · 20:45Paris Saint Germain–Estac Troyes
Ligue 1
lør. 21.11. · 17:15Nice–Paris Saint Germain
Ligue 1
ons. 25.11. · 21:00Paris Saint Germain–AS Roma
Champions League
lør. 28.11. · 20:45Paris Saint Germain–Lorient
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Toulouse–Paris Saint Germain
Ligue 1
tir. 8.12. · 21:00Aston Villa–Paris Saint Germain
Champions League
lør. 12.12. · 17:00Paris Saint Germain–Paris FC
Ligue 1
søn. 3.1. · 20:45Lens–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 16.1. · 17:00Angers–Paris Saint Germain
Ligue 1
ons. 20.1. · 21:00Como–Paris Saint Germain
Champions League
lør. 23.1. · 17:00Paris Saint Germain–Auxerre
Ligue 1
ons. 27.1. · 21:00Paris Saint Germain–Galatasaray
Champions League
lør. 30.1. · 17:00Monaco–Paris Saint Germain
Ligue 1
søn. 7.2. · 20:45Paris Saint Germain–Marseille
Ligue 1
lør. 13.2. · 17:00Le Mans–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 20.2. · 17:00Paris Saint Germain–Stade Brestois 29
Ligue 1
søn. 28.2. · 20:45Paris Saint Germain–Lens
Ligue 1
lør. 6.3. · 17:00Paris Saint Germain–Rennes
Ligue 1
lør. 13.3. · 17:00Auxerre–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 20.3. · 17:00Paris Saint Germain–Strasbourg
Ligue 1
lør. 3.4. · 17:00Paris FC–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 10.4. · 17:00Paris Saint Germain–Le Havre
Ligue 1
lør. 17.4. · 17:00Paris Saint Germain–Lille
Ligue 1
lør. 24.4. · 17:00Lorient–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 1.5. · 17:00Paris Saint Germain–Angers
Ligue 1
søn. 9.5. · 20:45Lyon–Paris Saint Germain
Ligue 1
søn. 16.5. · 17:00Paris Saint Germain–Nice
Ligue 1
lør. 22.5. · 17:00Estac Troyes–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 29.5. · 21:00Paris Saint Germain–Toulouse
Ligue 1
Spilte kamper denne sesongen
20.10.26Paris Saint Germain4–2Barcelona
Champions League
17.10.26Strasbourg1–3Paris Saint Germain
Ligue 1
14.10.26Manchester City2–4Paris Saint Germain
Champions League
10.10.26Paris Saint Germain3–1Le Mans
Ligue 1
20.9.26Marseille1–2Paris Saint Germain
Ligue 1
13.9.26Stade Brestois 290–1Paris Saint Germain
Ligue 1
9.9.26Paris Saint Germain6–1Slovan Bratislava
Champions League
4.9.26Paris Saint Germain1–2Monaco
Ligue 1
28.8.26Lille2–2Paris Saint Germain
Ligue 1
23.8.26Rennes2–2Paris Saint Germain
Ligue 1
16.8.26Lens1–0Paris Saint Germain
Trophée des Champions
12.8.26Paris Saint Germain2–1Aston Villa
UEFA Supercup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Paris Saint Germain: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • O. Dembelelårskade
  • K. Kvaratskheliakneskade
  • Marquinhoslårskade
  • N. Mendesmuskelskade
  • A. Longoniskade

Paris Saint Germain: tabellplassering – Ligue 1

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Lyon74-2-113:514VTVUV
2Paris Saint Germain74-2-114:914VVVVT
3Lille74-2-110:514UVTVV
4Paris FC84-2-213:914TVTVU

Paris Saint Germain: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
1Paris Saint Germain314:59
2Aston Villa312:39
3Liverpool312:79

Paris Saint Germain: sesongstatistikk (Ligue 1)

Scorede mål per kamp2,0
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,5
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 1,2
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort7
Gule kort per kamp1,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (6×) · 4-3-1-2 (1×)

Paris Saint Germain: spillerstatistikk (Ligue 1)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
VitinhaM74961183107,71
I. ZabarnyiF21801011007,60
MarquinhosF54503044107,52
Nuno MendesF32140032107,50
D. DouéA735511127007,30
Ferran TorresA743241116007,21
O. DembéléA523812135007,10
BeraldoF52081021007,02
Fabián RuizM63260233107,00
João NevesM64510094007,00
L. DigneF31610010006,97
L. HernándezF42960010106,90
M. GodtsA61770131006,87
W. PachoF54500010006,86
M. AklioucheM74061064006,84
Pedro FernándezM51510011106,82
K. KvaratskheliaA737711136006,79
W. Zaïre-EmeryM75030141006,63
A. HakimiF64080082106,42
Senny MayuluM1180000006,30

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Paris Saint Germain: stall

Keepere

16A. LongoniAlder17 år
30L. ChevalierNasjonalitetFrankrikeAlder24 årHøyde189 cmVekt78 kg
39M. SafonovNasjonalitetRusslandAlder26 årHøyde192 cmVekt82 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Paris Saint Germain: overganger

Inn

  • M. GodtsAjax · overgang14.8.26
  • Ferran TorresBarcelona · overgang14.8.26
  • L. DigneAston Villa · overgang8.8.26
  • M. AklioucheMonaco · overgang5.8.26
  • A. LongoniAC Milan · fri spiller5.7.26
  • Renato SanchesPanathinaikos · retur fra lån29.6.26
  • Gabriel MoscardoSC Braga · retur fra lån29.6.26
  • Naoufel El HannachMontpellier · retur fra lån29.6.26

Ut

  • Renato SanchesSanches Renato · fri spiller31.8.26
  • I. MbayeAston Villa · overgang31.8.26
  • B. BarcolaLiverpool · overgang30.8.26
  • Yoram\t ZaguePafos · lån24.8.26
  • H. DiandagaStrasbourg · fri spiller11.8.26
  • N. NsokiDinamo Zagreb · fri spiller10.8.26
  • B. ZulovicVelež · fri spiller4.8.26
  • R. Kolo MuaniJuventus · overgang1.8.26

Paris Saint Germain: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1970
StadionParc des Princes
Kapasitet47 929
Underlagnaturgress
TurneringLigue 1
Tabellplassering2. · 14 poeng

Paris Saint Germain: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Paris Saint Germain på?

Paris Saint Germain spiller hjemmekampene sine på Parc des Princes (Paris), som har plass til 47 929 tilskuere.

Hvor ligger Paris Saint Germain på tabellen?

Paris Saint Germain ligger på 2. plass i Ligue 1 med 14 poeng etter 7 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Paris Saint Germain neste kamp?

Neste kamp: Paris Saint Germain – Lyon, man. 26.10. · 20:30 (Ligue 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Paris Saint Germain?

Siste seriekamp: Strasbourg 1–3 Paris Saint Germain (17.10.26).

Hvem er toppscorer for Paris Saint Germain?

Klubbens toppscorer i turneringen er Ferran Torres med 7 mål.

Paris Saint Germain: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Paris Saint Germain (Frankrike) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Ligue 1, Champions League, UEFA Supercup, Trophée des Champions): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Ligue 1 finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.