Fotball
Hjem › Lag › Lens
Lens

Lens: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1906 · Stade Bollaert-Delelis

Lens: turneringer i 2026/27

Lens: kommende kamper

fre. 30.10. · 21:05Lille–LensLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 4.11. · 21:00Lens–Como
Champions League
søn. 8.11. · 20:45Lens–Marseille
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Lens–Toulouse
Ligue 1
tir. 24.11. · 21:00RB Leipzig–Lens
Champions League

Lens: siste resultater

Form i serienVVVTU
24.10.26Lens2–1Paris FC
Ligue 1
21.10.26Club Brugge KV3–0Lens
Champions League
17.10.26Estac Troyes1–3Lens
Ligue 1
13.10.26Lens0–2Sporting CP
Champions League
9.10.26Lens2–1Lyon
Ligue 1
18.9.26Monaco2–1Lens
Ligue 1
13.9.26Le Mans2–2Lens
Ligue 1
10.9.26Slavia Praha2–3Lens
Champions League

Lens: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 21:05Lille–Lens
Ligue 1
ons. 4.11. · 21:00Lens–Como
Champions League
søn. 8.11. · 20:45Lens–Marseille
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Lens–Toulouse
Ligue 1
tir. 24.11. · 21:00RB Leipzig–Lens
Champions League
lør. 28.11. · 17:15Angers–Lens
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Lens–Le Havre
Ligue 1
ons. 9.12. · 21:00Lens–Bodo/Glimt
Champions League
lør. 12.12. · 17:00Nice–Lens
Ligue 1
søn. 3.1. · 20:45Lens–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 16.1. · 17:00Rennes–Lens
Ligue 1
ons. 20.1. · 21:00Lens–Manchester City
Champions League
lør. 23.1. · 17:00Lens–Stade Brestois 29
Ligue 1
ons. 27.1. · 21:00Liverpool–Lens
Champions League
lør. 30.1. · 17:00Toulouse–Lens
Ligue 1
lør. 6.2. · 17:00Lens–Angers
Ligue 1
lør. 13.2. · 17:00Lyon–Lens
Ligue 1
lør. 20.2. · 17:00Lens–Estac Troyes
Ligue 1
søn. 28.2. · 20:45Paris Saint Germain–Lens
Ligue 1
lør. 6.3. · 17:00Lens–Strasbourg
Ligue 1
lør. 13.3. · 17:00Le Havre–Lens
Ligue 1
lør. 20.3. · 17:00Lens–Lille
Ligue 1
lør. 3.4. · 17:00Auxerre–Lens
Ligue 1
lør. 10.4. · 17:00Lorient–Lens
Ligue 1
lør. 17.4. · 17:00Lens–Nice
Ligue 1
lør. 24.4. · 17:00Paris FC–Lens
Ligue 1
lør. 1.5. · 17:00Lens–Le Mans
Ligue 1
lør. 8.5. · 17:00Lens–Monaco
Ligue 1
søn. 16.5. · 17:00Marseille–Lens
Ligue 1
lør. 22.5. · 17:00Lens–Rennes
Ligue 1
lør. 29.5. · 21:00Stade Brestois 29–Lens
Ligue 1
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Lens2–1Paris FC
Ligue 1
21.10.26Club Brugge KV3–0Lens
Champions League
17.10.26Estac Troyes1–3Lens
Ligue 1
13.10.26Lens0–2Sporting CP
Champions League
9.10.26Lens2–1Lyon
Ligue 1
18.9.26Monaco2–1Lens
Ligue 1
13.9.26Le Mans2–2Lens
Ligue 1
10.9.26Slavia Praha2–3Lens
Champions League
5.9.26Lens0–1Lorient
Ligue 1
29.8.26Strasbourg2–1Lens
Ligue 1
22.8.26Lens5–2Auxerre
Ligue 1
16.8.26Lens1–0Paris Saint Germain
Trophée des Champions
1.8.26Lens3–1Villarreal
Como Cup
28.7.26Lens0–0Famalicao
Como Cup
28.7.26Crystal Palace0–3Lens
Como Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Lens: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • O. Edouardskade
  • I. Ganioukneskade
  • J. Graditmuskelskade
  • M. Nawrockikneskade
  • A. Simamuskelskade

Lens: tabellplassering – Ligue 1

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4Paris FC84-2-213:914TVTVU
5Monaco74-2-110:614TUVUV
6Lens84-1-316:1213VVVTU
7Rennes74-1-215:1413TVTVV
8Lorient73-2-27:611VVTUV

Lens: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
25Sabah FC33:63
26Feyenoord34:83
27Lens33:73
28Bodo/Glimt34:93
29AEK Athens FC33:83

Lens: sesongstatistikk (Ligue 1)

Scorede mål per kamp2,0
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn2,3 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,8
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort18
Gule kort per kamp2,3
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (8×)

Lens: spillerstatistikk (Ligue 1)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. ThauvinA8697471712307,87
I. GaniouF54331032007,22
Saud AbdulhamidM31651011007,14
R. AguilarF75301141106,97
M. UdolM75582063016,90
F. SotocaA52731083006,85
Y. TitraouiM63800000106,85
F. IvanovićA62852054106,84
S. SagnanF32480011106,83
M. SkóraśA73680110206,80
J. KadileA3950022006,74
A. SimaA53841173006,72
T. HazardM61901162006,67
K. AntonioF64790000006,67
J. TodiboF42010020006,60
A. HaidaraM73270021106,59
O. ÉdouardA62521073006,57
M. CuisanceM74800042106,45
S. BaidooF31570000206,38
M. NawrockiF21520011106,35
J. GraditF31530020106,20
A. BulatovićM72700083105,96
M. SoaresM41350021005,26

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Lens: stall

Keepere

1I. JourdrenAlder17 år
16M. GorgelinNasjonalitetFrankrikeAlder35 årHøyde187 cmVekt83 kg
40R. RisserNasjonalitetFrankrikeAlder21 årHøyde192 cmVekt83 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Lens: overganger

Inn

  • J. TodiboWest Ham · lån31.8.26
  • J. KadileServette FC · lån30.8.26
  • F. IvanovićBenfica · lån11.8.26
  • Y. TitraouiCharleroi · overgang2.8.26
  • M. NawrockiCeltic · overgang16.7.26
  • M. SkóraśGent · overgang13.7.26
  • T. HazardAnderlecht · fri spiller12.7.26
  • Saud AbdulhamidAS Roma · overgang30.6.26

Ut

  • R. GurtnerGurtner Regis · fri spiller29.9.26
  • A. DialloLaval · overgang31.8.26
  • R. FofanaLe Havre · lån30.8.26
  • G. CapuanoQuevilly · lån14.8.26
  • H. KoffiUnion St. Gilloise · lån31.7.26
  • M. SangaréBrentford · overgang31.7.26
  • Erawan GarnierBastia · overgang28.7.26
  • R. Labeau LascaryAuxerre · lån26.7.26

Lens: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1906
StadionStade Bollaert-Delelis
Kapasitet41 233
Underlagnaturgress
TurneringLigue 1
Tabellplassering6. · 13 poeng

Lens: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Lens på?

Lens spiller hjemmekampene sine på Stade Bollaert-Delelis (Lens), som har plass til 41 233 tilskuere.

Hvor ligger Lens på tabellen?

Lens ligger på 6. plass i Ligue 1 med 13 poeng etter 8 kamper (4 seirer, 1 uavgjort, 3 tap).

Når spiller Lens neste kamp?

Neste kamp: Lille – Lens, fre. 30.10. · 21:05 (Ligue 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Lens?

Siste seriekamp: Lens 2–1 Paris FC (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Lens?

Klubbens toppscorer i turneringen er F. Thauvin med 6 mål.

Lens: terminliste, tabell og tips

Lens (Frankrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Ligue 1, Champions League, Como Cup, Trophée des Champions), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Ligue 1 finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.