Fotball
Hjem › Lag › Monaco
Monaco

Monaco: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1919 · Stade Louis-II

Monaco: turneringer i 2026/27

Ligue 15. plass, 14 poengNeste: Lille · søn. 25.10. · 15:00
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: FC Nordsjaelland · tor. 5.11. · 21:00

Monaco: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Monaco–Lille
Ligue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 1.11. · 17:15Paris FC–MonacoLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 21:00Monaco–FC Nordsjaelland
Conference League
søn. 8.11. · 17:15Le Mans–Monaco
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Monaco–Auxerre
Ligue 1

Monaco: siste resultater

Form i serienTUVUV
22.10.26Monaco3–0SC Freiburg
Conference League
18.10.26Lorient1–0Monaco
Ligue 1
15.10.26CSKA Sofia1–2Monaco
Conference League
10.10.26Monaco2–2Toulouse
Ligue 1
18.9.26Monaco2–1Lens
Ligue 1
12.9.26Strasbourg1–1Monaco
Ligue 1
4.9.26Paris Saint Germain1–2Monaco
Ligue 1
30.8.26Monaco2–0Marseille
Ligue 1

Monaco: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Monaco–Lille
Ligue 1
søn. 1.11. · 17:15Paris FC–Monaco
Ligue 1
tor. 5.11. · 21:00Monaco–FC Nordsjaelland
Conference League
søn. 8.11. · 17:15Le Mans–Monaco
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Monaco–Auxerre
Ligue 1
tor. 26.11. · 18:45Heart Of Midlothian–Monaco
Conference League
søn. 29.11. · 20:45Lyon–Monaco
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Monaco–Angers
Ligue 1
tor. 10.12. · 21:00Brighton–Monaco
Conference League
lør. 12.12. · 17:00Rennes–Monaco
Ligue 1
tor. 17.12. · 21:00Monaco–Lincoln Red Imps FC
Conference League
lør. 2.1. · 17:00Monaco–Nice
Ligue 1
lør. 16.1. · 17:00Monaco–Stade Brestois 29
Ligue 1
lør. 23.1. · 17:00Estac Troyes–Monaco
Ligue 1
lør. 30.1. · 17:00Monaco–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 6.2. · 17:00Auxerre–Monaco
Ligue 1
lør. 13.2. · 17:00Toulouse–Monaco
Ligue 1
lør. 20.2. · 17:00Monaco–Le Mans
Ligue 1
lør. 27.2. · 17:00Stade Brestois 29–Monaco
Ligue 1
lør. 6.3. · 17:00Monaco–Lyon
Ligue 1
lør. 13.3. · 17:00Marseille–Monaco
Ligue 1
lør. 20.3. · 17:00Monaco–Le Havre
Ligue 1
lør. 3.4. · 17:00Angers–Monaco
Ligue 1
lør. 10.4. · 17:00Monaco–Rennes
Ligue 1
lør. 17.4. · 17:00Monaco–Strasbourg
Ligue 1
lør. 24.4. · 17:00Lille–Monaco
Ligue 1
lør. 1.5. · 17:00Monaco–Lorient
Ligue 1
lør. 8.5. · 17:00Lens–Monaco
Ligue 1
søn. 16.5. · 17:00Monaco–Paris FC
Ligue 1
lør. 22.5. · 17:00Nice–Monaco
Ligue 1
lør. 29.5. · 21:00Monaco–Estac Troyes
Ligue 1
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Monaco3–0SC Freiburg
Conference League
18.10.26Lorient1–0Monaco
Ligue 1
15.10.26CSKA Sofia1–2Monaco
Conference League
10.10.26Monaco2–2Toulouse
Ligue 1
18.9.26Monaco2–1Lens
Ligue 1
12.9.26Strasbourg1–1Monaco
Ligue 1
4.9.26Paris Saint Germain1–2Monaco
Ligue 1
30.8.26Monaco2–0Marseille
Ligue 1
27.8.26Monaco4–1Gornik Zabrze
Conference League
23.8.26Le Havre0–1Monaco
Ligue 1
20.8.26Gornik Zabrze2–3Monaco
Conference League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Monaco: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • S. Idumbolyskeskade
  • E. Diermuskelskade

Monaco: tabellplassering – Ligue 1

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
3Lille74-2-110:514UVTVV
4Paris FC84-2-213:914TVTVU
5Monaco74-2-110:614TUVUV
6Lens84-1-316:1213VVVTU
7Rennes74-1-215:1413TVTVV

Monaco: sesongstatistikk (Ligue 1)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 0,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp2,1
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (6×) · 4-4-2 (1×)

Monaco: spillerstatistikk (Ligue 1)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Paris Josua BrunnerA539040139007,58
L. CamaraM76300131207,49
E. DierF65401141007,37
S. Idumbo-MuzamboM53571093007,20
J. TezeF2530100107,20
M. SalisuF2670000107,20
VandersonF75760000107,20
Pape CabralM1140000007,20
E. DiopM31581121007,13
Sadibou SanéF76300000007,09
A. GolovinM76180343306,90
T. MinaminoM1520000006,90
Flávio NazinhoF76201121306,84
D. ZakariaM75530064206,84
M. AblineA63191193006,80
M. BierethA3580000006,67
M. CoulibalyM32110000006,67
M. DetourbetA51390031006,62
C. Mawissa ElebiF2330000106,60
I. TouréM1100000006,60
A. SoubeirM4810021006,60
O. KonateA190000006,50
S. BenzahraM2480000006,45
F. BalogunA3700032006,40
Ansu FatiA2810021006,20
T. KehrerF11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Monaco: stall

Keepere

1L. HrádeckýNasjonalitetFinlandAlder36 årHøyde192 cmVekt83 kg
16P. KöhnNasjonalitetSveitsAlder27 årHøyde190 cmVekt80 kg
40J. StawieckiNasjonalitetFrankrikeAlder18 årHøyde186 cmVekt80 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Monaco: overganger

Inn

  • M. AblineNantes · overgang29.7.26
  • Sadibou SanéMetz · overgang6.7.26
  • A. AssabPSG U19 · fri spiller5.7.26
  • M. DetourbetManchester City · lån1.7.26
  • Ansu FatiBarcelona · overgang30.6.26
  • Flávio NazinhoCercle Brugge · overgang30.6.26
  • R. MajeckiStade Brestois 29 · retur fra lån29.6.26
  • V. KonatéCercle Brugge · retur fra lån29.6.26

Ut

  • K. DiattaWatford · fri spiller30.9.26
  • Y. LienardCercle Brugge · lån2.9.26
  • T. KehrerAjax · lån1.9.26
  • P. PogbaPogba Paul · fri spiller17.8.26
  • M. AklioucheParis Saint Germain · overgang5.8.26
  • L. MichalCercle Brugge · lån30.7.26
  • J. TincresLe Havre · overgang29.7.26
  • R. ValmeAubagne · fri spiller28.7.26

Monaco: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1919
StadionStade Louis-II
Kapasitet18 523
Underlagnaturgress
TurneringLigue 1
Tabellplassering5. · 14 poeng

Monaco: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Monaco på?

Monaco spiller hjemmekampene sine på Stade Louis-II (Monaco), som har plass til 18 523 tilskuere.

Hvor ligger Monaco på tabellen?

Monaco ligger på 5. plass i Ligue 1 med 14 poeng etter 7 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Monaco neste kamp?

Neste kamp: Monaco – Lille, søn. 25.10. · 15:00 (Ligue 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Monaco?

Siste seriekamp: Lorient 1–0 Monaco (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Monaco?

Klubbens toppscorer i turneringen er Paris Josua Brunner med 8 mål.

Monaco: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Monaco (Frankrike) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Ligue 1, Conference League): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Ligue 1 finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.