Fotball
Hjem › Lag › Lyon
Lyon

Lyon: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1950 · Groupama Stadium

Lyon: turneringer i 2026/27

Lyon: kommende kamper

man. 26.10. · 20:30Paris Saint Germain–LyonLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 20:45Lyon–AngersLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45Real Sociedad–Lyon
Europa League
søn. 8.11. · 17:15Stade Brestois 29–Lyon
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Lille–Lyon
Ligue 1

Lyon: siste resultater

Form i serienVTVUV
22.10.261899 Hoffenheim3–0Lyon
Europa League
18.10.26Lyon2–1Nice
Ligue 1
15.10.26Lyon3–2Crystal Palace
Europa League
9.10.26Lens2–1Lyon
Ligue 1
19.9.26Lyon4–0Rennes
Ligue 1
16.9.26Anderlecht1–2Lyon
Europa League
12.9.26Paris FC0–0Lyon
Ligue 1
4.9.26Lyon3–1Auxerre
Ligue 1

Lyon: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

man. 26.10. · 20:30Paris Saint Germain–Lyon
Ligue 1
lør. 31.10. · 20:45Lyon–Angers
Ligue 1
tor. 5.11. · 18:45Real Sociedad–Lyon
Europa League
søn. 8.11. · 17:15Stade Brestois 29–Lyon
Ligue 1
lør. 21.11. · 20:45Lille–Lyon
Ligue 1
tor. 26.11. · 21:00Lyon–Lillestrom
Europa League
søn. 29.11. · 20:45Lyon–Monaco
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Estac Troyes–Lyon
Ligue 1
tor. 10.12. · 21:00Lyon–Union St. Gilloise
Europa League
søn. 13.12. · 20:45Lyon–Marseille
Ligue 1
lør. 2.1. · 17:00Le Mans–Lyon
Ligue 1
lør. 16.1. · 17:00Lyon–Lorient
Ligue 1
tor. 21.1. · 18:45Jagiellonia–Lyon
Europa League
lør. 23.1. · 17:00Strasbourg–Lyon
Ligue 1
tor. 28.1. · 21:00Lyon–Bayer Leverkusen
Europa League
lør. 30.1. · 17:00Lyon–Lille
Ligue 1
lør. 6.2. · 17:00Rennes–Lyon
Ligue 1
lør. 13.2. · 17:00Lyon–Lens
Ligue 1
lør. 20.2. · 17:00Le Havre–Lyon
Ligue 1
lør. 27.2. · 17:00Lyon–Toulouse
Ligue 1
lør. 6.3. · 17:00Monaco–Lyon
Ligue 1
lør. 13.3. · 17:00Lyon–Estac Troyes
Ligue 1
søn. 21.3. · 20:45Marseille–Lyon
Ligue 1
lør. 3.4. · 17:00Nice–Lyon
Ligue 1
lør. 10.4. · 17:00Lyon–Strasbourg
Ligue 1
lør. 17.4. · 17:00Angers–Lyon
Ligue 1
lør. 24.4. · 17:00Lyon–Stade Brestois 29
Ligue 1
lør. 1.5. · 17:00Auxerre–Lyon
Ligue 1
søn. 9.5. · 20:45Lyon–Paris Saint Germain
Ligue 1
søn. 16.5. · 17:00Lyon–Le Mans
Ligue 1
lør. 22.5. · 17:00Lorient–Lyon
Ligue 1
lør. 29.5. · 21:00Lyon–Paris FC
Ligue 1
Spilte kamper denne sesongen
22.10.261899 Hoffenheim3–0Lyon
Europa League
18.10.26Lyon2–1Nice
Ligue 1
15.10.26Lyon3–2Crystal Palace
Europa League
9.10.26Lens2–1Lyon
Ligue 1
19.9.26Lyon4–0Rennes
Ligue 1
16.9.26Anderlecht1–2Lyon
Europa League
12.9.26Paris FC0–0Lyon
Ligue 1
4.9.26Lyon3–1Auxerre
Ligue 1
29.8.26Lyon1–1Le Havre
Ligue 1
26.8.26Lyon1–2Fenerbahçe
Champions League
22.8.26Toulouse0–2Lyon
Ligue 1
18.8.26Fenerbahçe1–1Lyon
Champions League
11.8.26Lyon3–0Sparta Praha
Champions League
4.8.26Sparta Praha2–1Lyon
Champions League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Lyon: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • L. Opendafravær
  • M. Ouedraogokneskade
  • N. Tagliaficomuskelskade
  • A. Hamdaniikke i troppen
  • P. Sulckneskade

Lyon: tabellplassering – Ligue 1

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Lyon74-2-113:514VTVUV
2Paris Saint Germain74-2-114:914VVVVT
3Lille74-2-110:514UVTVV

Lyon: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
10AZ Alkmaar36:26
11Omonia Nicosia35:46
12Lyon35:66
13Rennes34:35
14Real Sociedad38:34

Lyon: sesongstatistikk (Ligue 1)

Scorede mål per kamp1,9
Innslupne mål per kamp0,7
Hjemme: scoret / sluppet inn2,5 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 0,7
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort10
Gule kort per kamp1,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (4×) · 4-3-3 (2×) · 4-3-2-1 (1×)

Lyon: spillerstatistikk (Ligue 1)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Z. AthekameF76302322107,69
E. NuamahA537831105007,64
Clinton MataF21800000007,40
K. MerahM4701031007,35
M. FofanaA2561021007,25
M. OuédraogoF1900000007,20
C. TolissoM75001275007,19
M. NiakhatéF54500010107,18
F. BacherF75511063107,07
L. OpendaA539411126107,02
T. TessmannM61411021107,02
P. ŠulcM74171354106,94
T. MortonM64430021106,92
AbnerF64510010106,82
N. NarteyM62081022206,77
K. BoudacheA72880061006,70
J. DuranvilleA21240011006,65
R. KluivertF31080010006,63
M. BidstrupM75340040006,61
M. de CarvalhoM1690000006,60
N. TagliaficoF1800000006,30
Keito NakamuraA4650021016,13
R. HimbertA1630000006,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Lyon: stall

Keepere

1D. GreifNasjonalitetSlovakiaAlder28 årHøyde197 cmVekt82 kg
25J. Bengui JoãoNasjonalitetFrankrikeAlder20 årHøyde190 cmVekt76 kg
30Y. KonanNasjonalitetElfenbenskystenAlder18 år
40R. DescampsNasjonalitetFrankrikeAlder29 årHøyde194 cmVekt74 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Lyon: overganger

Inn

  • Keito NakamuraReims · overgang2.9.26
  • Z. AthekameAC Milan · lån13.8.26
  • F. BacherEstoril · overgang1.8.26
  • L. OpendaJuventus · lån27.7.26
  • N. KamaraParis Saint Germain · overgang30.6.26
  • K. BoudacheNice · fri spiller30.6.26
  • J. DuranvilleBorussia Dortmund · overgang30.6.26
  • M. BidstrupRed Bull Salzburg · overgang30.6.26

Ut

  • Ali AlamineAl-Fateh · fri spiller13.9.26
  • M. de CarvalhoAl Diriyah · overgang4.9.26
  • A. Maitland-NilesEverton · overgang31.8.26
  • M. FofanaSunderland · overgang31.8.26
  • D. Ćaleta-CarSassuolo · fri spiller31.8.26
  • Mahamadou DiawaraRED Star FC 93 · lån31.8.26
  • E. MolébéLausanne · lån10.8.26
  • O. MangalaGetafe · lån5.8.26

Lyon: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1950
StadionGroupama Stadium
Kapasitet61 556
Underlagnaturgress
TurneringLigue 1
Tabellplassering1. · 14 poeng

Lyon: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Lyon på?

Lyon spiller hjemmekampene sine på Groupama Stadium (Décines-Charpieu), som har plass til 61 556 tilskuere.

Hvor ligger Lyon på tabellen?

Lyon ligger på 1. plass i Ligue 1 med 14 poeng etter 7 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Lyon neste kamp?

Neste kamp: Paris Saint Germain – Lyon, man. 26.10. · 20:30 (Ligue 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Lyon?

Siste seriekamp: Lyon 2–1 Nice (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Lyon?

Klubbens toppscorer i turneringen er E. Nuamah med 5 mål.

Lyon: terminliste, tabell og tips

Lyon (Frankrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Ligue 1, Champions League, Europa League), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Ligue 1 finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.