Fotball
Hjem › Lag › Paris FC
Paris FC

Paris FC: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1969 · Stade Charléty

Paris FC: turneringer i 2026/27

Paris FC: kommende kamper

søn. 1.11. · 17:15Paris FC–MonacoLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 17:15Auxerre–Paris FC
Ligue 1
søn. 22.11. · 15:00Paris FC–Angers
Ligue 1
fre. 27.11. · 20:45Stade Brestois 29–Paris FC
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Paris FC–Le Mans
Ligue 1

Paris FC: siste resultater

Form i serienTVTVU
24.10.26Lens2–1Paris FC
Ligue 1
18.10.26Paris FC4–3Rennes
Ligue 1
10.10.26Lorient1–0Paris FC
Ligue 1
19.9.26Paris FC2–1Strasbourg
Ligue 1
12.9.26Paris FC0–0Lyon
Ligue 1
6.9.26Marseille2–3Paris FC
Ligue 1
30.8.26Paris FC3–0Nice
Ligue 1
22.8.26Estac Troyes0–0Paris FC
Ligue 1

Paris FC: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 1.11. · 17:15Paris FC–Monaco
Ligue 1
lør. 7.11. · 17:15Auxerre–Paris FC
Ligue 1
søn. 22.11. · 15:00Paris FC–Angers
Ligue 1
fre. 27.11. · 20:45Stade Brestois 29–Paris FC
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Paris FC–Le Mans
Ligue 1
lør. 12.12. · 17:00Paris Saint Germain–Paris FC
Ligue 1
lør. 2.1. · 17:00Paris FC–Le Havre
Ligue 1
lør. 16.1. · 17:00Paris FC–Toulouse
Ligue 1
lør. 23.1. · 17:00Lille–Paris FC
Ligue 1
lør. 30.1. · 17:00Paris FC–Auxerre
Ligue 1
lør. 6.2. · 17:00Strasbourg–Paris FC
Ligue 1
lør. 13.2. · 17:00Paris FC–Estac Troyes
Ligue 1
lør. 20.2. · 17:00Angers–Paris FC
Ligue 1
lør. 27.2. · 17:00Le Mans–Paris FC
Ligue 1
lør. 6.3. · 17:00Paris FC–Stade Brestois 29
Ligue 1
lør. 13.3. · 17:00Paris FC–Lorient
Ligue 1
lør. 20.3. · 17:00Rennes–Paris FC
Ligue 1
lør. 3.4. · 17:00Paris FC–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 10.4. · 17:00Nice–Paris FC
Ligue 1
lør. 17.4. · 17:00Toulouse–Paris FC
Ligue 1
lør. 24.4. · 17:00Paris FC–Lens
Ligue 1
lør. 1.5. · 17:00Le Havre–Paris FC
Ligue 1
lør. 8.5. · 17:00Paris FC–Lille
Ligue 1
søn. 16.5. · 17:00Monaco–Paris FC
Ligue 1
lør. 22.5. · 17:00Paris FC–Marseille
Ligue 1
lør. 29.5. · 21:00Lyon–Paris FC
Ligue 1
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Lens2–1Paris FC
Ligue 1
18.10.26Paris FC4–3Rennes
Ligue 1
10.10.26Lorient1–0Paris FC
Ligue 1
19.9.26Paris FC2–1Strasbourg
Ligue 1
12.9.26Paris FC0–0Lyon
Ligue 1
6.9.26Marseille2–3Paris FC
Ligue 1
30.8.26Paris FC3–0Nice
Ligue 1
22.8.26Estac Troyes0–0Paris FC
Ligue 1

Oppdatert: 25. oktober 2026

Paris FC: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • J. Ikonelårskade
  • N. Sanguimuskelskade

Paris FC: tabellplassering – Ligue 1

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
2Paris Saint Germain74-2-114:914VVVVT
3Lille74-2-110:514UVTVV
4Paris FC84-2-213:914TVTVU
5Monaco74-2-110:614TUVUV
6Lens84-1-316:1213VVVTU

Paris FC: sesongstatistikk (Ligue 1)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn2,3 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,3
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort19
Gule kort per kamp2,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 3-4-2-1 (1×)

Paris FC: spillerstatistikk (Ligue 1)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
L. SinayokoA8701641712207,50
M. LopezM86522153207,32
P. Lees-MelouM87080050107,20
I. KebbalM862511116107,15
V. MarchettiM2231011006,90
P. PagisM85911192006,89
D. CoppolaF87200000106,84
H. TraoréF64150011306,80
M. MbowF52840000106,77
A. CamaraF86720042006,75
L. KoleoshoM751211115106,69
S. CherguiF54221011206,66
OtávioF52980010206,66
M. SimonA61660021006,64
R. MatondoM82080022106,48
T. De SmetF2450000106,45
E. ZabiM6890120106,38
J. IkonéA2250000006,30
E. MbembaF2580000006,27
O. SissokoA3240010004,43
J. KrassoA1110000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Paris FC: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Paris FC: overganger

Inn

  • A. KvirikadzeDinamo Tbilisi · overgang29.7.26
  • L. KoleoshoBurnley · overgang28.7.26
  • L. SinayokoAuxerre · overgang20.7.26
  • P. PagisLorient · overgang16.7.26
  • D. CoppolaBrighton · overgang15.7.26
  • E. MbembaParis Saint Germain · fri spiller15.7.26
  • E. ZabiReims · overgang30.6.26
  • L. DoucetDunkerque · retur fra lån29.6.26

Ut

  • T. OllilaGuingamp · overgang26.8.26
  • E. H. RaheriniainaNancy · lån26.8.26
  • C. ImmobileImmobile Ciro · la opp12.8.26
  • A. GoryAbha · overgang3.8.26
  • W. GeubbelsLecce · overgang1.8.26
  • M. TourrainePAU · overgang29.7.26
  • M. CafaroNantes · overgang17.7.26
  • L. DoucetVitória SC · overgang13.7.26

Paris FC: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1969
StadionStade Charléty
Kapasitet20 000
Underlagnaturgress
TurneringLigue 1
Tabellplassering4. · 14 poeng

Paris FC: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Paris FC på?

Paris FC spiller hjemmekampene sine på Stade Charléty (Paris), som har plass til 20 000 tilskuere.

Hvor ligger Paris FC på tabellen?

Paris FC ligger på 4. plass i Ligue 1 med 14 poeng etter 8 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Paris FC neste kamp?

Neste kamp: Paris FC – Monaco, søn. 1.11. · 17:15 (Ligue 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Paris FC?

Siste seriekamp: Lens 2–1 Paris FC (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Paris FC?

Klubbens toppscorer i turneringen er L. Sinayoko med 6 mål.

Paris FC: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Paris FC (Frankrike) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Ligue 1): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Ligue 1 finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.