Fotball
Hjem › Lag › Angers
Angers

Angers: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Frankrike · stiftet 1919 · Stade Raymond-Kopa

Angers: turneringer i 2026/27

Angers: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:15Angers–LorientLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 20:45Lyon–AngersLigue 1 · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 17:15Angers–Nice
Ligue 1
søn. 22.11. · 15:00Paris FC–Angers
Ligue 1
lør. 28.11. · 17:15Angers–Lens
Ligue 1

Angers: siste resultater

Form i serienTTVUT
18.10.26Angers2–5Marseille
Ligue 1
10.10.26Stade Brestois 295–1Angers
Ligue 1
19.9.26Angers2–0Estac Troyes
Ligue 1
12.9.26Le Havre0–0Angers
Ligue 1
6.9.26Angers1–2Rennes
Ligue 1
29.8.26Auxerre1–3Angers
Ligue 1
23.8.26Angers0–2Lille
Ligue 1

Angers: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:15Angers–Lorient
Ligue 1
lør. 31.10. · 20:45Lyon–Angers
Ligue 1
søn. 8.11. · 17:15Angers–Nice
Ligue 1
søn. 22.11. · 15:00Paris FC–Angers
Ligue 1
lør. 28.11. · 17:15Angers–Lens
Ligue 1
lør. 5.12. · 17:00Monaco–Angers
Ligue 1
lør. 12.12. · 17:00Angers–Strasbourg
Ligue 1
lør. 2.1. · 17:00Toulouse–Angers
Ligue 1
lør. 16.1. · 17:00Angers–Paris Saint Germain
Ligue 1
lør. 23.1. · 17:00Le Mans–Angers
Ligue 1
lør. 30.1. · 17:00Angers–Le Havre
Ligue 1
lør. 6.2. · 17:00Lens–Angers
Ligue 1
lør. 13.2. · 17:00Marseille–Angers
Ligue 1
lør. 20.2. · 17:00Angers–Paris FC
Ligue 1
lør. 27.2. · 17:00Lorient–Angers
Ligue 1
lør. 6.3. · 17:00Angers–Auxerre
Ligue 1
lør. 13.3. · 17:00Strasbourg–Angers
Ligue 1
lør. 20.3. · 17:00Angers–Le Mans
Ligue 1
lør. 3.4. · 17:00Angers–Monaco
Ligue 1
lør. 10.4. · 17:00Estac Troyes–Angers
Ligue 1
lør. 17.4. · 17:00Angers–Lyon
Ligue 1
lør. 24.4. · 17:00Nice–Angers
Ligue 1
lør. 1.5. · 17:00Paris Saint Germain–Angers
Ligue 1
lør. 8.5. · 17:00Angers–Toulouse
Ligue 1
søn. 16.5. · 17:00Lille–Angers
Ligue 1
lør. 22.5. · 17:00Angers–Stade Brestois 29
Ligue 1
lør. 29.5. · 21:00Rennes–Angers
Ligue 1
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Angers2–5Marseille
Ligue 1
10.10.26Stade Brestois 295–1Angers
Ligue 1
19.9.26Angers2–0Estac Troyes
Ligue 1
12.9.26Le Havre0–0Angers
Ligue 1
6.9.26Angers1–2Rennes
Ligue 1
29.8.26Auxerre1–3Angers
Ligue 1
23.8.26Angers0–2Lille
Ligue 1

Oppdatert: 25. oktober 2026

Angers: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • B. Diattaankelskade

Angers: tabellplassering – Ligue 1

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
13Auxerre73-0-411:179VTVVT
14Strasbourg72-1-412:157TTTUV
15Angers72-1-49:157TTVUT
16Le Mans71-3-310:156TTVUU
17Estac Troyes71-1-55:164TTTTT

Angers: sesongstatistikk (Ligue 1)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp2,1
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 2,3
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 2,0
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,6
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (5×) · 4-4-2 (1×) · 4-3-3 (1×)

Angers: spillerstatistikk (Ligue 1)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
B. van den BoomenM76301121207,38
A. SbaïM76061172007,31
C. ArcusF64251021006,93
H. BelkeblaM2980000006,90
A. El OuazzaniA75022273006,89
L. Rao-LisoaF62571041006,80
Djibirin HarounaA61111052006,76
P. PeterA725320105106,75
J. AllevinahM75260084106,75
O. CamaraF64840110106,70
J. LefortF65090000116,58
J. KaluluF64680100106,57
Y. BelkhdimM75970010106,55
M. GernigonF21180000006,50
Bane DiattaM51400010006,46
J. EkomiéF1900020006,30
L. MoutonM3780010006,20
A. BermontM51840030106,19
E. BiumlaM21280011106,09
U. SimbakoliA5700071105,37
Marius LouërF2590010004,10

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Angers: stall

Keepere

1Anthony LopesNasjonalitetPortugalAlder35 årHøyde184 cmVekt81 kg
16M. ZingaNasjonalitetFrankrikeAlder23 årHøyde187 cmVekt80 kg
40Oumar PonaNasjonalitetFrankrikeAlder19 årHøyde189 cmVekt78 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Angers: overganger

Inn

  • J. KaluluPAU · overgang18.8.26
  • A. El OuazzaniSC Braga · lån19.7.26
  • B. van den BoomenAjax · fri spiller10.7.26
  • U. SimbakoliRWDM · overgang2.7.26
  • Anthony LopesNantes · fri spiller30.6.26
  • A. BermontLens · lån30.6.26
  • J. AllevinahKasımpaşa · retur fra lån29.6.26
  • S. CherifFenerbahçe · retur fra lån29.6.26

Ut

  • J. EkomiéWrexham · overgang26.8.26
  • M. CourcoulRAAL La Louvière · lån13.8.26
  • Dan SinatéAmiens · lån26.7.26
  • L. MachineHeerenveen · lån26.7.26
  • F. HaninNea Salamis · fri spiller15.7.26
  • Yann LlahonaAl-Wasl FC · fri spiller12.7.26
  • A. MoussaouiLaval · fri spiller30.6.26
  • S. CherifFenerbahçe · overgang30.6.26

Angers: nøkkelfakta

LandFrankrike
Stiftet1919
StadionStade Raymond-Kopa
Kapasitet19 000
Underlagnaturgress
TurneringLigue 1
Tabellplassering15. · 7 poeng

Angers: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Angers på?

Angers spiller hjemmekampene sine på Stade Raymond-Kopa (Angers), som har plass til 19 000 tilskuere.

Hvor ligger Angers på tabellen?

Angers ligger på 15. plass i Ligue 1 med 7 poeng etter 7 kamper (2 seirer, 1 uavgjort, 4 tap).

Når spiller Angers neste kamp?

Neste kamp: Angers – Lorient, søn. 25.10. · 17:15 (Ligue 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Angers?

Siste seriekamp: Angers 2–5 Marseille (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Angers?

Klubbens toppscorer i turneringen er A. El Ouazzani med 2 mål.

Angers: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Angers (Frankrike) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Ligue 1): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Ligue 1 finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.