Fotball
Hjem › Lag › Manchester City
Manchester City

Manchester City: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1880 · Etihad Stadium

Manchester City: turneringer i 2026/27

Manchester City: kommende kamper

ons. 28.10. · 20:30Manchester City–Brighton
Ligacupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 16:00Manchester City–BrightonPremier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 4.11. · 21:00RB Leipzig–Manchester City
Champions Leaguelør. 7.11. · 18:30Nottingham Forest–Manchester CityPremier League
lør. 21.11. · 13:30Manchester City–Fulham
Premier League

Manchester City: siste resultater

Form i serienTVVVV
24.10.26Aston Villa2–1Manchester City
Premier League
20.10.26Manchester City5–1AEK Athens FC
Champions League
17.10.26Manchester City3–2Ipswich
Premier League
14.10.26Manchester City2–4Paris Saint Germain
Champions League
11.10.26Liverpool0–3Manchester City
Premier League
20.9.26Manchester City5–3Sunderland
Premier League
17.9.26Manchester City5–0Norwich
Ligacupen
13.9.26Manchester United0–1Manchester City
Premier League

Manchester City: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 20:30Manchester City–Brighton
Ligacupen
lør. 31.10. · 16:00Manchester City–Brighton
Premier League
ons. 4.11. · 21:00RB Leipzig–Manchester City
Champions League
lør. 7.11. · 18:30Nottingham Forest–Manchester City
Premier League
lør. 21.11. · 13:30Manchester City–Fulham
Premier League
tir. 24.11. · 21:00Manchester City–Napoli
Champions League
søn. 29.11. · 17:30Arsenal–Manchester City
Premier League
ons. 2.12. · 21:00Manchester City–Leeds
Premier League
lør. 5.12. · 16:00Brentford–Manchester City
Premier League
tir. 8.12. · 21:00Barcelona–Manchester City
Champions League
lør. 12.12. · 16:00Manchester City–Chelsea
Premier League
lør. 19.12. · 16:00Manchester City–Hull City
Premier League
lør. 26.12. · 21:00Newcastle–Manchester City
Premier League
tir. 29.12. · 21:15Everton–Manchester City
Premier League
søn. 3.1. · 17:30Manchester City–Tottenham
Premier League
ons. 6.1. · 21:15Leeds–Manchester City
Premier League
lør. 16.1. · 16:00Manchester City–Nottingham Forest
Premier League
ons. 20.1. · 21:00Lens–Manchester City
Champions League
lør. 23.1. · 16:00Brighton–Manchester City
Premier League
ons. 27.1. · 21:00Manchester City–Sporting CP
Champions League
lør. 30.1. · 16:00Manchester City–Arsenal
Premier League
lør. 6.2. · 16:00Fulham–Manchester City
Premier League
ons. 10.2. · 21:00Tottenham–Manchester City
Premier League
lør. 20.2. · 16:00Manchester City–Newcastle
Premier League
lør. 27.2. · 16:00Hull City–Manchester City
Premier League
ons. 3.3. · 21:00Manchester City–Everton
Premier League
lør. 13.3. · 16:00Coventry–Manchester City
Premier League
lør. 20.3. · 16:00Manchester City–Manchester United
Premier League
lør. 10.4. · 16:00Bournemouth–Manchester City
Premier League
lør. 17.4. · 16:00Manchester City–Crystal Palace
Premier League
lør. 24.4. · 16:00Chelsea–Manchester City
Premier League
lør. 1.5. · 16:00Manchester City–Brentford
Premier League
lør. 8.5. · 16:00Manchester City–Liverpool
Premier League
lør. 15.5. · 16:00Ipswich–Manchester City
Premier League
søn. 23.5. · 16:00Manchester City–Aston Villa
Premier League
søn. 30.5. · 17:00Sunderland–Manchester City
Premier League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Aston Villa2–1Manchester City
Premier League
20.10.26Manchester City5–1AEK Athens FC
Champions League
17.10.26Manchester City3–2Ipswich
Premier League
14.10.26Manchester City2–4Paris Saint Germain
Champions League
11.10.26Liverpool0–3Manchester City
Premier League
20.9.26Manchester City5–3Sunderland
Premier League
17.9.26Manchester City5–0Norwich
Ligacupen
13.9.26Manchester United0–1Manchester City
Premier League
8.9.26FC Porto0–2Manchester City
Champions League
5.9.26Manchester City1–0Coventry
Premier League
28.8.26Crystal Palace1–4Manchester City
Premier League
23.8.26Manchester City2–1Bournemouth
Premier League
16.8.26Arsenal3–0Manchester City
Community Shield

Oppdatert: 25. oktober 2026

Manchester City: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • M. Nunessmell
  • A. Semenyokneskade

Manchester City: tabellplassering – Premier League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Manchester City87-0-120:921TVVVV
2Arsenal87-0-113:521VVVTV
3Brighton75-1-123:516VVVVU

Manchester City: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
8Barcelona311:66
9Como310:56
10Manchester City39:56
11Club Brugge KV39:66
12Sporting CP37:46

Manchester City: sesongstatistikk (Premier League)

Scorede mål per kamp2,5
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn2,8 / 1,5
Borte: scoret / sluppet inn2,3 / 0,8
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,6
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (8×)

Manchester City: spillerstatistikk (Premier League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
E. HaalandA8710902515007,95
J. DokuA42161141007,56
R. CherkiM74404296207,50
E. AndersonM86080161207,32
E. FernándezM64581064107,30
M. GuéhiM86751121107,17
J. GvardiolF85781353207,15
Matheus NunesM53790000007,14
A. SemenyoM75532364007,03
Rúben DiasF87200053006,99
A. BouaddiM41220010106,88
A. KhusanovF42830000106,85
J. GrealishM180000006,70
R. McAidooA2170010006,60
I. NdiayeM64220261006,56
N. O'ReillyM62980041106,50
AllanA1100000006,50
P. FodenM63411262116,48
R. LewisF1570011006,00
M. KovačićM3920100005,13
Vitor NunesF11000000–
K. BraithwaiteF11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Manchester City: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Manchester City: overganger

Inn

  • E. FernándezChelsea · overgang31.8.26
  • I. NdiayeEverton · overgang31.8.26
  • AllanPalmeiras · overgang30.8.26
  • A. BouaddiLille · overgang25.8.26
  • G. RulliMarseille · overgang11.8.26
  • J. MongaLeicester · overgang10.7.26
  • M. DetourbetEstac Troyes · overgang30.6.26
  • P. CharlesSheffield Wednesday · overgang30.6.26

Ut

  • C. EcheverriBenfica · lån1.9.26
  • Abdulay BahFC Augsburg · lån31.8.26
  • J. GrealishEverton · lån31.8.26
  • Jaden HeskeySheffield Wednesday · lån31.8.26
  • J. MongaSwansea · lån31.8.26
  • S. MfuniCoventry · lån29.8.26
  • I. KaboréWrexham · overgang26.8.26
  • Omar MarmoushTottenham · lån26.8.26

Manchester City: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1880
StadionEtihad Stadium
Kapasitet55 097
Underlagnaturgress
Tabellplassering1. · 21 poeng

Manchester City: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Manchester City på?

Manchester City spiller hjemmekampene sine på Etihad Stadium (Manchester), som har plass til 55 097 tilskuere.

Hvor ligger Manchester City på tabellen?

Manchester City ligger på 1. plass i Premier League med 21 poeng etter 8 kamper (7 seirer, 0 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Manchester City neste kamp?

Neste kamp: Manchester City – Brighton, ons. 28.10. · 20:30 (Ligacupen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Manchester City?

Siste seriekamp: Aston Villa 2–1 Manchester City (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Manchester City?

Klubbens toppscorer i turneringen er E. Haaland med 13 mål.

Manchester City: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Manchester City (England) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Premier League, Champions League, Community Shield, Ligacupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Premier League finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.