Fotball
Hjem › Lag › Everton
Everton

Everton: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1878 · Hill Dickinson Stadium

Everton: turneringer i 2026/27

Premier League9. plass, 10 poengNeste: Newcastle · man. 2.11. · 21:00
LigacupenåttedelsfinaleNeste: Newcastle · tor. 29.10. · 20:45

Everton: kommende kamper

tor. 29.10. · 20:45Everton–Newcastle
Ligacupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)man. 2.11. · 21:00Newcastle–EvertonPremier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)fre. 6.11. · 21:00Everton–CoventryPremier League
man. 23.11. · 21:00Brentford–Everton
Premier League
søn. 29.11. · 13:00Everton–Liverpool
Premier League

Everton: siste resultater

Form i serienTTUVU
24.10.26Arsenal2–0Everton
Premier League
17.10.26Everton0–2Chelsea
Premier League
11.10.26Hull City2–2Everton
Premier League
19.9.26Everton1–0Ipswich
Premier League
16.9.26Everton1–0Wolves
Ligacupen
12.9.26Tottenham0–0Everton
Premier League
6.9.26Everton2–2Manchester United
Premier League
29.8.26Bournemouth1–1Everton
Premier League

Everton: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tor. 29.10. · 20:45Everton–Newcastle
Ligacupen
man. 2.11. · 21:00Newcastle–Everton
Premier League
fre. 6.11. · 21:00Everton–Coventry
Premier League
man. 23.11. · 21:00Brentford–Everton
Premier League
søn. 29.11. · 13:00Everton–Liverpool
Premier League
ons. 2.12. · 21:00Aston Villa–Everton
Premier League
lør. 5.12. · 16:00Everton–Fulham
Premier League
lør. 12.12. · 16:00Brighton–Everton
Premier League
lør. 19.12. · 16:00Nottingham Forest–Everton
Premier League
lør. 26.12. · 16:00Everton–Sunderland
Premier League
tir. 29.12. · 21:15Everton–Manchester City
Premier League
fre. 1.1. · 21:00Leeds–Everton
Premier League
tir. 5.1. · 20:30Everton–Aston Villa
Premier League
lør. 16.1. · 16:00Coventry–Everton
Premier League
lør. 23.1. · 16:00Everton–Brentford
Premier League
lør. 30.1. · 16:00Liverpool–Everton
Premier League
lør. 6.2. · 16:00Everton–Newcastle
Premier League
ons. 10.2. · 21:00Everton–Leeds
Premier League
lør. 20.2. · 16:00Sunderland–Everton
Premier League
lør. 27.2. · 16:00Everton–Nottingham Forest
Premier League
ons. 3.3. · 21:00Manchester City–Everton
Premier League
lør. 13.3. · 16:00Manchester United–Everton
Premier League
lør. 20.3. · 16:00Everton–Tottenham
Premier League
lør. 10.4. · 16:00Crystal Palace–Everton
Premier League
lør. 17.4. · 16:00Everton–Bournemouth
Premier League
lør. 24.4. · 16:00Everton–Brighton
Premier League
lør. 1.5. · 16:00Fulham–Everton
Premier League
lør. 8.5. · 16:00Everton–Hull City
Premier League
lør. 15.5. · 16:00Chelsea–Everton
Premier League
søn. 23.5. · 16:00Everton–Arsenal
Premier League
søn. 30.5. · 17:00Ipswich–Everton
Premier League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Arsenal2–0Everton
Premier League
17.10.26Everton0–2Chelsea
Premier League
11.10.26Hull City2–2Everton
Premier League
19.9.26Everton1–0Ipswich
Premier League
16.9.26Everton1–0Wolves
Ligacupen
12.9.26Tottenham0–0Everton
Premier League
6.9.26Everton2–2Manchester United
Premier League
29.8.26Bournemouth1–1Everton
Premier League
26.8.26Preston0–4Everton
Ligacupen
22.8.26Everton2–0Crystal Palace
Premier League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Everton: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (11.10.26).

  • V. Mykolenkosmell

Everton: tabellplassering – Premier League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Brentford72-4-113:810TUVUU
8Leeds72-4-19:610UTUVU
9Everton82-4-28:910TTUVU
10Ipswich83-1-412:1610UTVTV
11Hull City72-3-28:79TUTUU

Everton: sesongstatistikk (Premier League)

Scorede mål per kamp1,0
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 1,3
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort16
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 4-1-4-1 (1×)

Everton: spillerstatistikk (Premier League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. TarkowskiF87201141207,48
K. Dewsbury-HallM871421126107,40
I. NdiayeM21800143007,40
J. GarnerM86000032307,03
V. MykolenkoF76140000207,03
T. DiblingA3520021006,98
J. GrealishM52990032006,96
J. BranthwaiteF76300053006,89
Tyrique GeorgeM84611062006,88
T. BarryA8685302012006,80
M. RöhlF54310011106,77
H. ArmstrongM86990162306,71
H. HackneyM71730121006,63
J. O'BrienF41250000006,57
BetoA2310010006,45
B. JohnsonA84060030106,30
T. IroegbunamM180000006,30
C. AlcarazM4230041106,07
A. Maitland-NilesM53101121005,88
M. KeaneF1900000003,45
C. NørgaardM1190000103,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Everton: stall

Keepere

1J. PickfordNasjonalitetEnglandAlder31 årHøyde185 cmVekt82 kg
12M. TraversNasjonalitetRepublic of IrelandAlder26 årHøyde191 cmVekt82 kg
31T. KingNasjonalitetWalesAlder30 årHøyde194 cmVekt80 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Everton: overganger

Inn

  • J. GrealishManchester City · lån31.8.26
  • A. Maitland-NilesLyon · overgang31.8.26
  • B. JohnsonCrystal Palace · overgang10.8.26
  • C. NørgaardArsenal · overgang6.8.26
  • Tyrique GeorgeChelsea · overgang5.7.26
  • M. RöhlSC Freiburg · overgang30.6.26
  • H. HackneyMiddlesbrough · overgang30.6.26
  • Elijah Xavier CampbellPort Vale · retur fra lån29.6.26

Ut

  • Elijah Xavier CampbellMilton Keynes Dons · lån31.8.26
  • BetoFiorentina · overgang31.8.26
  • I. NdiayeManchester City · overgang31.8.26
  • T. IroegbunamHull City · overgang31.8.26
  • N. PattersonTorino · fri spiller31.8.26
  • Adam Aznou Ben CheikhMalaga · lån30.8.26
  • C. WilsonFlint Town United · fri spiller28.8.26
  • D. McNeilCrystal Palace · overgang10.8.26

Everton: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1878
StadionHill Dickinson Stadium
Kapasitet52 888
Underlagnaturgress
Tabellplassering9. · 10 poeng

Everton: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Everton på?

Everton spiller hjemmekampene sine på Hill Dickinson Stadium (Liverpool, Merseyside), som har plass til 52 888 tilskuere.

Hvor ligger Everton på tabellen?

Everton ligger på 9. plass i Premier League med 10 poeng etter 8 kamper (2 seirer, 4 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Everton neste kamp?

Neste kamp: Everton – Newcastle, tor. 29.10. · 20:45 (Ligacupen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Everton?

Siste seriekamp: Arsenal 2–0 Everton (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Everton?

Klubbens toppscorer i turneringen er T. Barry med 6 mål.

Everton: terminliste, tabell og tips

Everton (England) spiller i disse turneringene denne sesongen: Premier League, Ligacupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Premier League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.