Fotball
Hjem › Lag › Sunderland
Sunderland

Sunderland: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1879 · Stadium of Light

Sunderland: turneringer i 2026/27

Sunderland: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:30Sunderland–Leeds
Premier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 20:45Sunderland–Brentford
Ligacupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 16:00Coventry–SunderlandPremier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 21:00Sunderland–Dinamo Zagreb
Europa League
søn. 8.11. · 15:00Sunderland–Chelsea
Premier League

Sunderland: siste resultater

Form i serienTTTTU
22.10.26Lech Poznan1–1Sunderland
Europa League
18.10.26Bournemouth2–0Sunderland
Premier League
15.10.26Torreense1–2Sunderland
Europa League
10.10.26Sunderland0–2Brighton
Premier League
20.9.26Manchester City5–3Sunderland
Premier League
16.9.26Sunderland1–0AZ Alkmaar
Europa League
12.9.26Sunderland0–2Arsenal
Premier League
8.9.26Sunderland1–0Hull City
Ligacupen

Sunderland: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:30Sunderland–Leeds
Premier League
ons. 28.10. · 20:45Sunderland–Brentford
Ligacupen
lør. 31.10. · 16:00Coventry–Sunderland
Premier League
tor. 5.11. · 21:00Sunderland–Dinamo Zagreb
Europa League
søn. 8.11. · 15:00Sunderland–Chelsea
Premier League
lør. 21.11. · 16:00Aston Villa–Sunderland
Premier League
tor. 26.11. · 21:00Sunderland–Jagiellonia
Europa League
søn. 29.11. · 15:05Sunderland–Tottenham
Premier League
ons. 2.12. · 21:00Liverpool–Sunderland
Premier League
lør. 5.12. · 16:00Newcastle–Sunderland
Premier League
tor. 10.12. · 21:00AC Milan–Sunderland
Europa League
lør. 12.12. · 16:00Sunderland–Nottingham Forest
Premier League
lør. 19.12. · 16:00Sunderland–Crystal Palace
Premier League
lør. 26.12. · 16:00Everton–Sunderland
Premier League
ons. 30.12. · 20:30Manchester United–Sunderland
Premier League
lør. 2.1. · 16:00Sunderland–Hull City
Premier League
tir. 5.1. · 21:15Sunderland–Liverpool
Premier League
lør. 16.1. · 16:00Chelsea–Sunderland
Premier League
tor. 21.1. · 21:00Anderlecht–Sunderland
Europa League
lør. 23.1. · 16:00Sunderland–Coventry
Premier League
tor. 28.1. · 21:00Sunderland–Levski Sofia
Europa League
lør. 30.1. · 16:00Tottenham–Sunderland
Premier League
lør. 6.2. · 16:00Sunderland–Aston Villa
Premier League
ons. 10.2. · 21:00Hull City–Sunderland
Premier League
lør. 20.2. · 16:00Sunderland–Everton
Premier League
lør. 27.2. · 16:00Crystal Palace–Sunderland
Premier League
ons. 3.3. · 21:00Sunderland–Manchester United
Premier League
lør. 13.3. · 16:00Sunderland–Brentford
Premier League
lør. 20.3. · 16:00Arsenal–Sunderland
Premier League
lør. 10.4. · 16:00Sunderland–Ipswich
Premier League
lør. 17.4. · 16:00Fulham–Sunderland
Premier League
lør. 24.4. · 16:00Nottingham Forest–Sunderland
Premier League
lør. 1.5. · 16:00Sunderland–Newcastle
Premier League
lør. 8.5. · 16:00Brighton–Sunderland
Premier League
lør. 15.5. · 16:00Sunderland–Bournemouth
Premier League
søn. 23.5. · 16:00Leeds–Sunderland
Premier League
søn. 30.5. · 17:00Sunderland–Manchester City
Premier League
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Lech Poznan1–1Sunderland
Europa League
18.10.26Bournemouth2–0Sunderland
Premier League
15.10.26Torreense1–2Sunderland
Europa League
10.10.26Sunderland0–2Brighton
Premier League
20.9.26Manchester City5–3Sunderland
Premier League
16.9.26Sunderland1–0AZ Alkmaar
Europa League
12.9.26Sunderland0–2Arsenal
Premier League
8.9.26Sunderland1–0Hull City
Ligacupen
5.9.26Brentford1–1Sunderland
Premier League
30.8.26Sunderland1–0Fulham
Premier League
22.8.26Ipswich2–1Sunderland
Premier League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sunderland: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • D. Ballardmuskelskade
  • K. Dansorødt kort
  • R. Mundlekneskade
  • W. Isidorskade
  • T. Meuniermuskelskade

Sunderland: tabellplassering – Premier League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
18Nottingham Forest81-3-46:106UTTTV
19Coventry82-0-66:156TTVVT
20Sunderland71-1-56:144TTTTU

Sunderland: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
7Juventus39:37
8Beşiktaş39:57
9Sunderland34:27
10AZ Alkmaar36:26
11Omonia Nicosia35:46

Sunderland: sesongstatistikk (Premier League)

Scorede mål per kamp0,9
Innslupne mål per kamp2,0
Hjemme: scoret / sluppet inn0,3 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 2,5
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort14
Gule kort per kamp2,0
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×)

Sunderland: spillerstatistikk (Premier League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
G. XhakaM76300041207,51
B. BrobbeyA54013085107,08
D. BallardF54500030206,92
N. MukieleF65400032106,83
N. SadikiM75920053106,76
ReinildoF65230000106,74
J. BiA1170000006,70
E. Le FéeM761011113006,61
T. MeunierF64330144006,58
W. IsidorA62071052006,52
T. HumeM63870040006,46
H. DiarraM3590100006,40
C. RiggM3870000106,26
Timur TuterovA1590000006,22
L. O'NienF2980000106,18
Jules AhokaM1250000006,06
K. DansoF53770021016,00
O. AldereteF2820000105,65
N. AnguloM63911142105,59
M. FofanaA41160044005,28
D. MethalieF21070000103,83
C. TalbiA1310000003,10
J. AnguloA190000003,10
R. MundleA11001100–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sunderland: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sunderland: overganger

Inn

  • J. AnguloIndependiente del Valle · overgang31.8.26
  • M. FofanaLyon · overgang31.8.26
  • K. DansoTottenham · lån31.8.26
  • Jules AhokaAntwerp · overgang23.8.26
  • D. MethalieToulouse · overgang20.8.26
  • T. MeunierLille · fri spiller14.7.26
  • Luís SemedoMoreirense · retur fra lån29.6.26
  • N. RusynArka Gdynia · retur fra lån29.6.26

Ut

  • B. TraoréWolves · fri spiller6.9.26
  • S. AdingraAjax · lån1.9.26
  • Luís SemedoClermont Foot · overgang31.8.26
  • J. SeeltSwansea · lån26.8.26
  • D. CirkinQPR · fri spiller11.8.26
  • L. HjeldeKV Mechelen · overgang10.8.26
  • A. PattersonWrexham · overgang10.8.26
  • A. MasuakuKonyaspor · fri spiller9.8.26

Sunderland: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1879
StadionStadium of Light
Kapasitet49 000
Underlagnaturgress
Tabellplassering20. · 4 poeng

Sunderland: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sunderland på?

Sunderland spiller hjemmekampene sine på Stadium of Light (Sunderland), som har plass til 49 000 tilskuere.

Hvor ligger Sunderland på tabellen?

Sunderland ligger på 20. plass i Premier League med 4 poeng etter 7 kamper (1 seier, 1 uavgjort, 5 tap).

Når spiller Sunderland neste kamp?

Neste kamp: Sunderland – Leeds, søn. 25.10. · 17:30 (Premier League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sunderland?

Siste seriekamp: Bournemouth 2–0 Sunderland (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Sunderland?

Klubbens toppscorer i turneringen er B. Brobbey med 3 mål.

Sunderland: terminliste, tabell og tips

Sunderland (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Premier League, Europa League, Ligacupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Premier League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.