Fotball
Hjem › Lag › Leeds
Leeds

Leeds: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1919 · Elland Road

Leeds: turneringer i 2026/27

Leeds: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:30Sunderland–LeedsPremier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 16:00Bournemouth–LeedsPremier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 7.11. · 13:30Leeds–TottenhamPremier League
lør. 21.11. · 16:00Chelsea–Leeds
Premier League
lør. 28.11. · 16:00Leeds–Coventry
Premier League

Leeds: siste resultater

Form i serienUTUVU
18.10.26Leeds1–1Manchester United
Premier League
10.10.26Arsenal2–1Leeds
Premier League
20.9.26Leeds0–0Crystal Palace
Premier League
14.9.26Leeds4–1Newcastle
Premier League
9.9.26Chelsea6–3Leeds
Ligacupen
5.9.26Brighton1–1Leeds
Premier League
30.8.26Leeds1–1Brentford
Premier League
25.8.26Nottingham Forest0–2Leeds
Ligacupen

Leeds: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:30Sunderland–Leeds
Premier League
lør. 31.10. · 16:00Bournemouth–Leeds
Premier League
lør. 7.11. · 13:30Leeds–Tottenham
Premier League
lør. 21.11. · 16:00Chelsea–Leeds
Premier League
lør. 28.11. · 16:00Leeds–Coventry
Premier League
ons. 2.12. · 21:00Manchester City–Leeds
Premier League
lør. 5.12. · 16:00Leeds–Ipswich
Premier League
lør. 12.12. · 16:00Liverpool–Leeds
Premier League
lør. 19.12. · 16:00Leeds–Fulham
Premier League
lør. 26.12. · 13:30Aston Villa–Leeds
Premier League
tir. 29.12. · 20:30Hull City–Leeds
Premier League
fre. 1.1. · 21:00Leeds–Everton
Premier League
ons. 6.1. · 21:15Leeds–Manchester City
Premier League
lør. 16.1. · 16:00Tottenham–Leeds
Premier League
lør. 23.1. · 16:00Leeds–Chelsea
Premier League
lør. 30.1. · 16:00Coventry–Leeds
Premier League
lør. 6.2. · 16:00Leeds–Bournemouth
Premier League
ons. 10.2. · 21:00Everton–Leeds
Premier League
lør. 20.2. · 16:00Leeds–Aston Villa
Premier League
lør. 27.2. · 16:00Fulham–Leeds
Premier League
ons. 3.3. · 21:00Leeds–Hull City
Premier League
lør. 13.3. · 16:00Leeds–Brighton
Premier League
lør. 20.3. · 16:00Newcastle–Leeds
Premier League
lør. 10.4. · 16:00Leeds–Nottingham Forest
Premier League
lør. 17.4. · 16:00Brentford–Leeds
Premier League
lør. 24.4. · 16:00Leeds–Liverpool
Premier League
lør. 1.5. · 16:00Ipswich–Leeds
Premier League
lør. 8.5. · 16:00Leeds–Arsenal
Premier League
lør. 15.5. · 16:00Manchester United–Leeds
Premier League
søn. 23.5. · 16:00Leeds–Sunderland
Premier League
søn. 30.5. · 17:00Crystal Palace–Leeds
Premier League
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Leeds1–1Manchester United
Premier League
10.10.26Arsenal2–1Leeds
Premier League
20.9.26Leeds0–0Crystal Palace
Premier League
14.9.26Leeds4–1Newcastle
Premier League
9.9.26Chelsea6–3Leeds
Ligacupen
5.9.26Brighton1–1Leeds
Premier League
30.8.26Leeds1–1Brentford
Premier League
25.8.26Nottingham Forest0–2Leeds
Ligacupen
22.8.26Nottingham Forest0–1Leeds
Premier League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Leeds: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • M. Josephkneskade
  • J. Rodonmuskelskade
  • D. Calvert-Lewinfotskade
  • N. Okaforlyskeskade
  • A. Stachlyskeskade

Leeds: tabellplassering – Premier League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
6Aston Villa83-2-39:1211VVUVT
7Brentford72-4-113:810TUVUU
8Leeds72-4-19:610UTUVU
9Everton82-4-28:910TTUVU
10Ipswich83-1-412:1610UTVTV

Leeds: sesongstatistikk (Premier League)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,0
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,9
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (4×) · 3-5-2 (3×)

Leeds: spillerstatistikk (Premier League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. StachM76281073007,19
T. MuharemovićF76300241107,14
J. JustinM76191053107,01
E. AmpaduM76300021206,98
D. Calvert-LewinA760131117306,97
J. RodonF21240000006,95
G. GudmundssonF54310121106,83
N. OkaforA74481031006,81
N. ElvediF65020032006,80
A. TanakaM64100172206,80
J. BogleM75452066206,75
L. NmechaA6910140006,63
H. WilsonA51650000105,67
J. BijolF41740000005,53
B. AaronsonA62140011005,48
D. JamesA3570030004,95
S. LongstaffM3190000004,31
J. BahoyaA2110000002,17
M. BardF1180000002,07

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Leeds: stall

Keepere

1J. TraffordNasjonalitetEnglandAlder23 årHøyde197 cmVekt83 kg
12Darryl Merveil OmbangAlder20 år
16M. ZettererNasjonalitetTysklandAlder30 årHøyde187 cmVekt79 kg
21A. CairnsNasjonalitetEnglandAlder32 årHøyde183 cmVekt72 kg
48R. MahadyAlder19 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Leeds: overganger

Inn

  • M. BardNice · lån31.8.26
  • J. BahoyaEintracht Frankfurt · lån31.8.26
  • M. ZettererEintracht Frankfurt · overgang28.8.26
  • N. ElvediBorussia Mönchengladbach · overgang18.8.26
  • J. TraffordManchester City · overgang5.8.26
  • T. MuharemovićSassuolo · overgang16.7.26
  • H. WilsonFulham · fri spiller7.7.26
  • J. HarrisonFiorentina · retur fra lån29.6.26

Ut

  • L. RamazaniBurnley · lån31.8.26
  • W. GnontoFiorentina · lån31.8.26
  • S. ChambersNorthampton · lån31.8.26
  • Lucas PerriTorino · lån28.8.26
  • S. ByramMiddlesbrough · fri spiller23.8.26
  • J. PiroeWest Ham · lån18.8.26
  • S. BornauwHamburger SV · lån18.8.26
  • J. GelhardtHull City · overgang14.8.26

Leeds: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1919
StadionElland Road
Kapasitet40 204
Underlagnaturgress
Tabellplassering8. · 10 poeng

Leeds: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Leeds på?

Leeds spiller hjemmekampene sine på Elland Road (Leeds, West Yorkshire), som har plass til 40 204 tilskuere.

Hvor ligger Leeds på tabellen?

Leeds ligger på 8. plass i Premier League med 10 poeng etter 7 kamper (2 seirer, 4 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Leeds neste kamp?

Neste kamp: Sunderland – Leeds, søn. 25.10. · 17:30 (Premier League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Leeds?

Siste seriekamp: Leeds 1–1 Manchester United (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Leeds?

Klubbens toppscorer i turneringen er D. Calvert-Lewin med 4 mål.

Leeds: terminliste, tabell og tips

Leeds (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Premier League, Ligacupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Premier League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.