Fotball
Hjem › Lag › Manchester United
Manchester United

Manchester United: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1878 · Old Trafford

Manchester United: turneringer i 2026/27

Manchester United: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Manchester United–Bournemouth
Premier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 13:30Chelsea–Manchester UnitedPremier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 21:00Manchester United–AS Roma
Champions League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 17:30Manchester United–Aston Villa
Premier League
søn. 22.11. · 17:30Liverpool–Manchester United
Premier League

Manchester United: siste resultater

Form i serienUUUTU
21.10.26Como4–1Manchester United
Champions League
18.10.26Leeds1–1Manchester United
Premier League
13.10.26Atletico Madrid2–0Manchester United
Champions League
10.10.26Manchester United1–1Tottenham
Premier League
20.9.26Fulham1–1Manchester United
Premier League
16.9.26Manchester United2–3Brighton
Ligacupen
13.9.26Manchester United0–1Manchester City
Premier League
10.9.26Manchester United4–0Sabah FA
Champions League

Manchester United: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Manchester United–Bournemouth
Premier League
lør. 31.10. · 13:30Chelsea–Manchester United
Premier League
tir. 3.11. · 21:00Manchester United–AS Roma
Champions League
søn. 8.11. · 17:30Manchester United–Aston Villa
Premier League
søn. 22.11. · 17:30Liverpool–Manchester United
Premier League
ons. 25.11. · 21:00Sporting CP–Manchester United
Champions League
lør. 28.11. · 16:00Manchester United–Brentford
Premier League
ons. 2.12. · 21:00Newcastle–Manchester United
Premier League
lør. 5.12. · 16:00Manchester United–Coventry
Premier League
tir. 8.12. · 21:00Manchester United–RB Leipzig
Champions League
lør. 12.12. · 16:00Crystal Palace–Manchester United
Premier League
lør. 19.12. · 16:00Arsenal–Manchester United
Premier League
søn. 27.12. · 17:30Manchester United–Nottingham Forest
Premier League
ons. 30.12. · 20:30Manchester United–Sunderland
Premier League
lør. 2.1. · 13:30Brighton–Manchester United
Premier League
tor. 7.1. · 21:00Manchester United–Newcastle
Premier League
lør. 16.1. · 16:00Aston Villa–Manchester United
Premier League
ons. 20.1. · 21:00Manchester United–Bayern München
Champions League
lør. 23.1. · 16:00Manchester United–Liverpool
Premier League
ons. 27.1. · 21:00Villarreal–Manchester United
Champions League
lør. 30.1. · 16:00Brentford–Manchester United
Premier League
lør. 6.2. · 16:00Manchester United–Chelsea
Premier League
ons. 10.2. · 21:00Manchester United–Brighton
Premier League
lør. 20.2. · 16:00Nottingham Forest–Manchester United
Premier League
lør. 27.2. · 16:00Manchester United–Arsenal
Premier League
ons. 3.3. · 21:00Sunderland–Manchester United
Premier League
lør. 13.3. · 16:00Manchester United–Everton
Premier League
lør. 20.3. · 16:00Manchester City–Manchester United
Premier League
lør. 10.4. · 16:00Manchester United–Hull City
Premier League
lør. 17.4. · 16:00Ipswich–Manchester United
Premier League
lør. 24.4. · 16:00Manchester United–Crystal Palace
Premier League
lør. 1.5. · 16:00Coventry–Manchester United
Premier League
lør. 8.5. · 16:00Bournemouth–Manchester United
Premier League
lør. 15.5. · 16:00Manchester United–Leeds
Premier League
søn. 23.5. · 16:00Tottenham–Manchester United
Premier League
søn. 30.5. · 17:00Manchester United–Fulham
Premier League
Spilte kamper denne sesongen
21.10.26Como4–1Manchester United
Champions League
18.10.26Leeds1–1Manchester United
Premier League
13.10.26Atletico Madrid2–0Manchester United
Champions League
10.10.26Manchester United1–1Tottenham
Premier League
20.9.26Fulham1–1Manchester United
Premier League
16.9.26Manchester United2–3Brighton
Ligacupen
13.9.26Manchester United0–1Manchester City
Premier League
10.9.26Manchester United4–0Sabah FA
Champions League
6.9.26Everton2–2Manchester United
Premier League
30.8.26Manchester United5–2Ipswich
Premier League
22.8.26Hull City2–0Manchester United
Premier League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Manchester United: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • P. Dorguhamstringskade
  • K. Mainooskade
  • B. Seskofravær
  • L. Shawskade
  • M. Ugartekneskade
  • L. Martinezmuskelskade
  • M. Rashfordhofteskade

Manchester United: tabellplassering – Premier League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
13Fulham82-2-48:108VVTUU
14Newcastle72-2-310:148TTVTU
15Manchester United71-4-210:107UUUTU
16Crystal Palace72-1-49:177TVUTV
17Bournemouth71-3-39:136VTTUU

Manchester United: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
18PSV Eindhoven32:24
19Villarreal38:83
20Manchester United35:63
21Inter35:63
22Napoli35:73

Manchester United: sesongstatistikk (Premier League)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,4
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,5
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort12
Gule kort per kamp1,7
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×)

Manchester United: spillerstatistikk (Premier League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
K. MainooM64470110007,32
Y. TielemansM75470153007,26
Bruno FernandesM763031136207,24
B. MbeumoM7630401710107,09
H. MaguireF76300072206,86
Andrey SantosM41800000106,74
C. BalebaM21050030006,74
Lisandro MartínezF64950052106,71
Diogo DalotF74690061206,66
Matheus CunhaA750512104006,65
B. ŠeškoA4761021006,63
L. ShawF54250110206,62
L. YoroF41780000006,58
M. MountM2260010006,43
N. MazraouiF41430010006,35
P. DorguM51750161106,28
A. DialloM21490041006,26
A. HeavenF2910010006,20
M. RashfordA63560094005,60
J. ZirkzeeA3570000004,95
S. LaceyA1100000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Manchester United: stall

Keepere

1S. LammensNasjonalitetBelgiaAlder23 årHøyde193 cmVekt70 kg12K. DarlowNasjonalitetEnglandAlder35 årHøyde190 cmVekt88 kg
22T. HeatonNasjonalitetEnglandAlder39 årHøyde188 cmVekt85 kg
45Dermot William MeeNasjonalitetNorthern IrelandAlder23 årHøyde183 cm

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Manchester United: overganger

Inn

  • C. BalebaBrighton · overgang24.8.26
  • T. ThompsonTottenham · overgang19.7.26
  • K. DarlowLeeds · fri spiller13.7.26
  • Y. TielemansAston Villa · overgang13.7.26
  • Andrey SantosChelsea · overgang12.7.26
  • R. VítekBristol City · retur fra lån29.6.26
  • M. RashfordBarcelona · retur fra lån29.6.26
  • R. HøjlundNapoli · retur fra lån29.6.26

Ut

  • T. MalaciaFC Cincinnati · fri spiller18.9.26
  • W. MurdockHednesford Town · lån17.9.26
  • O. MartinWillem II · lån1.9.26
  • Louis JacksonST Mirren · overgang29.8.26
  • Daniel GoreLuton · lån29.8.26
  • Tobias Christopher CollyerWest Brom · overgang29.8.26
  • E. WheatleyLincoln · lån23.8.26
  • J. DevaneyHibernian · lån22.8.26

Manchester United: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1878
StadionOld Trafford
Kapasitet76 212
Underlagnaturgress
Tabellplassering15. · 7 poeng

Manchester United: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Manchester United på?

Manchester United spiller hjemmekampene sine på Old Trafford (Manchester), som har plass til 76 212 tilskuere.

Hvor ligger Manchester United på tabellen?

Manchester United ligger på 15. plass i Premier League med 7 poeng etter 7 kamper (1 seier, 4 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Manchester United neste kamp?

Neste kamp: Manchester United – Bournemouth, søn. 25.10. · 15:00 (Premier League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Manchester United?

Siste seriekamp: Leeds 1–1 Manchester United (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Manchester United?

Klubbens toppscorer i turneringen er Bruno Fernandes med 4 mål.

Manchester United: terminliste, tabell og tips

Manchester United (England) spiller i disse turneringene denne sesongen: Premier League, Champions League, Ligacupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Premier League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.