Fotball
Hjem › Lag › Coventry
Coventry

Coventry: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1883 · The Coventry Building Society Arena

Coventry: turneringer i 2026/27

Coventry: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Coventry–SunderlandPremier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)fre. 6.11. · 21:00Everton–CoventryPremier League
lør. 21.11. · 16:00Coventry–Crystal Palace
Premier League
lør. 28.11. · 16:00Leeds–Coventry
Premier League
ons. 2.12. · 21:00Coventry–Ipswich
Premier League

Coventry: siste resultater

Form i serienTTVVT
24.10.26Coventry0–1Fulham
Premier League
19.10.26Tottenham3–1Coventry
Premier League
12.10.26Coventry4–1Newcastle
Premier League
19.9.26Nottingham Forest0–1Coventry
Premier League
16.9.26Coventry1–3Aston Villa
Ligacupen
13.9.26Coventry0–5Brighton
Premier League
5.9.26Manchester City1–0Coventry
Premier League
29.8.26Coventry0–1Hull City
Premier League

Coventry: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Coventry–Sunderland
Premier League
fre. 6.11. · 21:00Everton–Coventry
Premier League
lør. 21.11. · 16:00Coventry–Crystal Palace
Premier League
lør. 28.11. · 16:00Leeds–Coventry
Premier League
ons. 2.12. · 21:00Coventry–Ipswich
Premier League
lør. 5.12. · 16:00Manchester United–Coventry
Premier League
lør. 12.12. · 16:00Coventry–Aston Villa
Premier League
lør. 19.12. · 16:00Bournemouth–Coventry
Premier League
søn. 27.12. · 15:00Coventry–Chelsea
Premier League
ons. 30.12. · 20:30Coventry–Brentford
Premier League
lør. 2.1. · 16:00Liverpool–Coventry
Premier League
ons. 6.1. · 20:30Ipswich–Coventry
Premier League
lør. 16.1. · 16:00Coventry–Everton
Premier League
lør. 23.1. · 16:00Sunderland–Coventry
Premier League
lør. 30.1. · 16:00Coventry–Leeds
Premier League
lør. 6.2. · 16:00Crystal Palace–Coventry
Premier League
ons. 10.2. · 21:00Coventry–Liverpool
Premier League
lør. 20.2. · 16:00Brentford–Coventry
Premier League
lør. 27.2. · 16:00Coventry–Bournemouth
Premier League
ons. 3.3. · 21:00Chelsea–Coventry
Premier League
lør. 13.3. · 16:00Coventry–Manchester City
Premier League
lør. 20.3. · 16:00Brighton–Coventry
Premier League
lør. 10.4. · 16:00Coventry–Arsenal
Premier League
lør. 17.4. · 16:00Hull City–Coventry
Premier League
lør. 24.4. · 16:00Aston Villa–Coventry
Premier League
lør. 1.5. · 16:00Coventry–Manchester United
Premier League
lør. 8.5. · 16:00Newcastle–Coventry
Premier League
lør. 15.5. · 16:00Coventry–Tottenham
Premier League
søn. 23.5. · 16:00Fulham–Coventry
Premier League
søn. 30.5. · 17:00Coventry–Nottingham Forest
Premier League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Coventry0–1Fulham
Premier League
19.10.26Tottenham3–1Coventry
Premier League
12.10.26Coventry4–1Newcastle
Premier League
19.9.26Nottingham Forest0–1Coventry
Premier League
16.9.26Coventry1–3Aston Villa
Ligacupen
13.9.26Coventry0–5Brighton
Premier League
5.9.26Manchester City1–0Coventry
Premier League
29.8.26Coventry0–1Hull City
Premier League
25.8.26Plymouth2–4Coventry
Ligacupen
21.8.26Arsenal3–0Coventry
Premier League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Coventry: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • A. Amendaleggskade
  • J. Ecclesskade
  • L. Woolfendenkneskade
  • H. Wrightmuskelskade

Coventry: tabellplassering – Premier League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
17Bournemouth71-3-39:136VTTUU
18Nottingham Forest81-3-46:106UTTTV
19Coventry82-0-66:156TTVVT
20Sunderland71-1-56:144TTTTU

Coventry: sesongstatistikk (Premier League)

Scorede mål per kamp0,8
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn0,5 / 1,8
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort8
Gule kort per kamp1,0
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (4×) · 3-4-2-1 (3×) · 4-1-4-1 (1×)

Coventry: spillerstatistikk (Premier League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
B. ThomasF761800100007,32
E. PinnockF75520040106,73
S. CherifA31681032006,71
M. GrimesM87070040006,68
J. DasilvaF87151132106,67
J. RudoniM85612095106,66
A. AmendaF43600010106,62
B. Thomas-AsanteM846302104006,55
M. van EwijkF76300010206,51
Caleb Marfo YirenkyiM74040000206,39
F. OnyekaM73810011006,32
T. AwoniyiA62870082016,26
E. Mason-ClarkM73300032006,22
K. Kesler-HaydenF130000006,11
E. SimmsA41171022005,40
L. TchaounaM42130042005,26
G. HamerM5540000005,23
T. SakamotoM42240020005,10
V. TorpM4650000004,25
S. MfuniF21021022003,80
J. LatibeaudiereF11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Coventry: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Coventry: overganger

Inn

  • Y. GbohoToulouse · overgang31.8.26
  • S. MfuniManchester City · lån29.8.26
  • E. PinnockBrentford · overgang25.8.26
  • D. BentleyWolves · fri spiller20.8.26
  • S. CherifFenerbahçe · overgang18.8.26
  • T. AwoniyiNottingham Forest · overgang16.8.26
  • G. HamerSheffield Utd · overgang11.8.26
  • Caleb Marfo YirenkyiFC Nordsjaelland · overgang6.8.26

Ut

  • R. Borges RodriguesBurton Albion · lån31.8.26
  • L. KitchingSheffield Utd · lån31.8.26
  • O. DovinLeyton Orient · lån31.8.26
  • G. SandifordLarne · fri spiller29.8.26
  • Kai AndrewsOxford United · lån27.8.26
  • Miguel BrauAcademico Viseu · lån27.8.26
  • H. BroadAFC Fylde · lån13.8.26
  • J. MarkeloShabab Al Ahli Dubai · overgang7.8.26

Coventry: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1883
StadionThe Coventry Building Society Arena
Kapasitet32 609
Underlagnaturgress
Tabellplassering19. · 6 poeng

Coventry: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Coventry på?

Coventry spiller hjemmekampene sine på The Coventry Building Society Arena (Coventry, West Midlands), som har plass til 32 609 tilskuere.

Hvor ligger Coventry på tabellen?

Coventry ligger på 19. plass i Premier League med 6 poeng etter 8 kamper (2 seirer, 0 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller Coventry neste kamp?

Neste kamp: Coventry – Sunderland, lør. 31.10. · 16:00 (Premier League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Coventry?

Siste seriekamp: Coventry 0–1 Fulham (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Coventry?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Rudoni med 3 mål.

Coventry: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Coventry (England) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Premier League, Ligacupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Premier League finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.