Fotball
Hjem › Lag › Bournemouth
Bournemouth

Bournemouth: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1899 · Vitality Stadium

Bournemouth: turneringer i 2026/27

Bournemouth: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Manchester United–Bournemouth
Premier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 20:45Bournemouth–Aston Villa
Ligacupenlør. 31.10. · 16:00Bournemouth–LeedsPremier League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45Sparta Praha–Bournemouth
Europa League
søn. 8.11. · 15:00Ipswich–Bournemouth
Premier League

Bournemouth: siste resultater

Form i serienVTTUU
22.10.26Bournemouth3–0AC Milan
Europa League
18.10.26Bournemouth2–0Sunderland
Premier League
15.10.26Bournemouth3–0Sturm Graz
Europa League
10.10.26Chelsea5–1Bournemouth
Premier League
20.9.26Bournemouth0–1Liverpool
Premier League
17.9.26Real Sociedad1–2Bournemouth
Europa League
12.9.26Bournemouth2–2Brentford
Premier League
8.9.26Bournemouth4–0Lincoln
Ligacupen

Bournemouth: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Manchester United–Bournemouth
Premier League
ons. 28.10. · 20:45Bournemouth–Aston Villa
Ligacupen
lør. 31.10. · 16:00Bournemouth–Leeds
Premier League
tor. 5.11. · 18:45Sparta Praha–Bournemouth
Europa League
søn. 8.11. · 15:00Ipswich–Bournemouth
Premier League
lør. 21.11. · 16:00Bournemouth–Nottingham Forest
Premier League
tor. 26.11. · 18:45Celta Vigo–Bournemouth
Europa League
søn. 29.11. · 15:05Fulham–Bournemouth
Premier League
ons. 2.12. · 21:00Bournemouth–Brighton
Premier League
lør. 5.12. · 16:00Bournemouth–Hull City
Premier League
tor. 10.12. · 21:00Bournemouth–Plzen
Europa League
lør. 12.12. · 16:00Arsenal–Bournemouth
Premier League
lør. 19.12. · 16:00Bournemouth–Coventry
Premier League
lør. 26.12. · 16:00Tottenham–Bournemouth
Premier League
ons. 30.12. · 20:30Crystal Palace–Bournemouth
Premier League
lør. 2.1. · 18:30Bournemouth–Aston Villa
Premier League
tir. 5.1. · 20:30Brighton–Bournemouth
Premier League
lør. 16.1. · 16:00Bournemouth–Ipswich
Premier League
tor. 21.1. · 18:45Lillestrom–Bournemouth
Europa League
lør. 23.1. · 16:00Nottingham Forest–Bournemouth
Premier League
tor. 28.1. · 21:00Bournemouth–Hapoel Beer Sheva
Europa League
lør. 30.1. · 16:00Bournemouth–Fulham
Premier League
lør. 6.2. · 16:00Leeds–Bournemouth
Premier League
ons. 10.2. · 21:00Aston Villa–Bournemouth
Premier League
lør. 20.2. · 16:00Bournemouth–Crystal Palace
Premier League
lør. 27.2. · 16:00Coventry–Bournemouth
Premier League
ons. 3.3. · 21:00Bournemouth–Tottenham
Premier League
lør. 13.3. · 16:00Bournemouth–Newcastle
Premier League
lør. 20.3. · 16:00Brentford–Bournemouth
Premier League
lør. 10.4. · 16:00Bournemouth–Manchester City
Premier League
lør. 17.4. · 16:00Everton–Bournemouth
Premier League
lør. 24.4. · 16:00Bournemouth–Arsenal
Premier League
lør. 1.5. · 16:00Hull City–Bournemouth
Premier League
lør. 8.5. · 16:00Bournemouth–Manchester United
Premier League
lør. 15.5. · 16:00Sunderland–Bournemouth
Premier League
søn. 23.5. · 16:00Bournemouth–Chelsea
Premier League
søn. 30.5. · 17:00Liverpool–Bournemouth
Premier League
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Bournemouth3–0AC Milan
Europa League
18.10.26Bournemouth2–0Sunderland
Premier League
15.10.26Bournemouth3–0Sturm Graz
Europa League
10.10.26Chelsea5–1Bournemouth
Premier League
20.9.26Bournemouth0–1Liverpool
Premier League
17.9.26Real Sociedad1–2Bournemouth
Europa League
12.9.26Bournemouth2–2Brentford
Premier League
8.9.26Bournemouth4–0Lincoln
Ligacupen
5.9.26Newcastle2–2Bournemouth
Premier League
29.8.26Bournemouth1–1Everton
Premier League
23.8.26Manchester City2–1Bournemouth
Premier League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Bournemouth: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • J. Araujolårskade
  • A. Scottlårskade
  • A. Tothmuskelskade
  • E. J. Kroupifotskade
  • V. Milosavljevicfravær

Bournemouth: tabellplassering – Premier League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
15Manchester United71-4-210:107UUUTU
16Crystal Palace72-1-49:177TVUTV
17Bournemouth71-3-39:136VTTUU
18Nottingham Forest81-3-46:106UTTTV
19Coventry82-0-66:156TTVVT

Bournemouth: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
1Benfica310:29
2Bayer Leverkusen38:09
3Bournemouth38:19
4Ferencvarosi TC39:39
5Olympiakos Piraeus34:19

Bournemouth: sesongstatistikk (Premier League)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 3,0
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort21
Gule kort per kamp3,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×)

Bournemouth: spillerstatistikk (Premier League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. TavernierM7578401510307,37
A. ScottM54461031107,24
EvanilsonA759424144107,17
J. HillF76300020107,02
B. DiakitéF110000006,96
A. TruffertF76240042206,86
B. DoakA6650010006,80
António SilvaF76300052306,78
J. KluivertM532610116106,75
RayanM761700188006,64
L. CookM72600010206,62
D. JebbisonA3380011006,60
T. AdamsM74610021106,59
R. ChristieM62710071206,56
A. AdliA1110010006,44
Á. RodríguezA4390000006,41
A. SmithF75970010306,40
A. TóthM2170000006,20
D. BrooksM5960000105,35
Juanlu SánchezM1180000003,35
J. SolerF1120000003,30

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Bournemouth: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Bournemouth: overganger

Inn

  • M. Di GregorioJuventus · lån24.8.26
  • Juanlu SánchezSevilla · overgang5.8.26
  • António SilvaBenfica · overgang31.7.26
  • Á. RodríguezElche · overgang13.7.26
  • Álex JiménezAC Milan · overgang30.6.26
  • M. AaronsRangers · retur fra lån29.6.26
  • D. JebbisonPreston · retur fra lån29.6.26
  • A. PaulsenLechia Gdansk · retur fra lån29.6.26

Ut

  • Remy Rees-DottinCukaricki · overgang7.9.26
  • M. AkinmboniDundee · lån26.8.26
  • F. TonksColeraine FC · overgang26.8.26
  • W. DennisMilton Keynes Dons · overgang25.8.26
  • E. ÜnalGetafe · fri spiller12.8.26
  • M. Kinsey-WellingsTruro City · overgang6.8.26
  • Alfie MerrittNewport County · lån6.8.26
  • Archie HarrisWigan · overgang5.8.26

Bournemouth: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1899
StadionVitality Stadium
Kapasitet12 000
Underlagnaturgress
Tabellplassering17. · 6 poeng

Bournemouth: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Bournemouth på?

Bournemouth spiller hjemmekampene sine på Vitality Stadium (Bournemouth, Dorset), som har plass til 12 000 tilskuere.

Hvor ligger Bournemouth på tabellen?

Bournemouth ligger på 17. plass i Premier League med 6 poeng etter 7 kamper (1 seier, 3 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Bournemouth neste kamp?

Neste kamp: Manchester United – Bournemouth, søn. 25.10. · 15:00 (Premier League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Bournemouth?

Siste seriekamp: Bournemouth 2–0 Sunderland (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Bournemouth?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Tavernier med 5 mål.

Bournemouth: terminliste, tabell og tips

Bournemouth (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Premier League, Europa League, Ligacupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Premier League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.