Fotball
Hjem › Lag › AEK Athens FC
AEK Athens FC

AEK Athens FC: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Hellas · stiftet 1924 · OPAP Arena

AEK Athens FC: turneringer i 2026/27

Champions League29. plass, 3 poengNeste: Real Madrid · ons. 4.11. · 18:45
Super League 1Runde 9Neste: Panathinaikos · søn. 1.11. · 18:00
CupGreek Cup, Runde 4Neste: PAOK · ons. 28.10. · 19:30

AEK Athens FC: kommende kamper

ons. 28.10. · 19:30PAOK–AEK Athens FC
Cup
søn. 1.11. · 18:00Panathinaikos–AEK Athens FC
Super League 1
ons. 4.11. · 18:45AEK Athens FC–Real Madrid
Champions League
søn. 8.11. · 16:00AEK Athens FC–Levadiakos
Super League 1
lør. 21.11. · 18:30Kalamata–AEK Athens FC
Super League 1

AEK Athens FC: siste resultater

Form i serienTTV
24.10.26AEK Athens FC5–0Panetolikos
Super League 1
20.10.26Manchester City5–1AEK Athens FC
Champions League
14.10.26Shakhtar Donetsk3–1AEK Athens FC
Champions League
10.10.26AEK Athens FC3–0OFI
Super League 1
20.9.26Volos NFC1–2AEK Athens FC
Super League 1
17.9.26AEK Athens FC8–1Panserraikos
Cup
13.9.26Asteras Tripolis1–1AEK Athens FC
Super League 1
8.9.26AEK Athens FC1–0Lask Linz
Champions League

AEK Athens FC: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 17.10. · 18:30Atromitos–AEK Athens FC
Super League 1
ons. 28.10. · 19:30PAOK–AEK Athens FC
Cup
søn. 1.11. · 18:00Panathinaikos–AEK Athens FC
Super League 1
ons. 4.11. · 18:45AEK Athens FC–Real Madrid
Champions League
søn. 8.11. · 16:00AEK Athens FC–Levadiakos
Super League 1
lør. 21.11. · 18:30Kalamata–AEK Athens FC
Super League 1
tir. 24.11. · 21:00Como–AEK Athens FC
Champions League
søn. 29.11. · 20:00AEK Athens FC–PAOK
Super League 1
ons. 2.12. · 18:00AEK Athens FC–Asteras Tripolis
Cup
lør. 5.12. · 19:00Olympiakos Piraeus–AEK Athens FC
Super League 1
tir. 8.12. · 21:00AEK Athens FC–Galatasaray
Champions League
søn. 13.12. · 18:00AEK Athens FC–Volos NFC
Super League 1
søn. 20.12. · 18:30Aris Thessalonikis–AEK Athens FC
Super League 1
lør. 9.1. · 18:00AEK Athens FC–Atromitos
Super League 1
lør. 16.1. · 17:00AEK Athens FC–Kalamata
Super League 1
tir. 19.1. · 21:00AEK Athens FC–AS Roma
Champions League
lør. 23.1. · 17:00Panetolikos–AEK Athens FC
Super League 1
ons. 27.1. · 21:00Borussia Dortmund–AEK Athens FC
Champions League
lør. 30.1. · 17:00OFI–AEK Athens FC
Super League 1
lør. 6.2. · 17:00AEK Athens FC–Kifisia
Super League 1
lør. 13.2. · 17:00PAOK–AEK Athens FC
Super League 1
lør. 20.2. · 17:00AEK Athens FC–Asteras Tripolis
Super League 1
lør. 27.2. · 17:00Levadiakos–AEK Athens FC
Super League 1
lør. 6.3. · 17:00AEK Athens FC–Olympiakos Piraeus
Super League 1
lør. 13.3. · 17:00Iraklis 1908–AEK Athens FC
Super League 1
lør. 20.3. · 17:00AEK Athens FC–Panathinaikos
Super League 1
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26AEK Athens FC5–0Panetolikos
Super League 1
20.10.26Manchester City5–1AEK Athens FC
Champions League
14.10.26Shakhtar Donetsk3–1AEK Athens FC
Champions League
10.10.26AEK Athens FC3–0OFI
Super League 1
20.9.26Volos NFC1–2AEK Athens FC
Super League 1
17.9.26AEK Athens FC8–1Panserraikos
Cup
13.9.26Asteras Tripolis1–1AEK Athens FC
Super League 1
8.9.26AEK Athens FC1–0Lask Linz
Champions League
5.9.26AEK Athens FC5–0Aris Thessalonikis
Super League 1
2.9.26Nestos Chrisoupolis0–2AEK Athens FC
Cup
30.8.26Kifisia1–1AEK Athens FC
Super League 1
26.8.26AEK Athens FC4–0Levski Sofia
Champions League
22.8.26AEK Athens FC4–0Iraklis 1908
Super League 1
18.8.26Levski Sofia0–0AEK Athens FC
Champions League

Oppdatert: 25. oktober 2026

AEK Athens FC: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
27Lens31-0-23:73TTV
28Bodo/Glimt31-0-24:93TVT
29AEK Athens FC31-0-23:83TTV
30RB Leipzig31-0-23:83TVT
31Fenerbahçe30-2-13:92UTU

AEK Athens FC: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
27Lens33:73
28Bodo/Glimt34:93
29AEK Athens FC33:83
30RB Leipzig33:83
31Fenerbahçe33:92

AEK Athens FC: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,6
Hjemme: scoret / sluppet inn2,5 / 0,0
Borte: scoret / sluppet inn0,7 / 2,7
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort8
Gule kort per kamp1,6
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (5×)

AEK Athens FC: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
L. MajerM53881152107,34
B. VargaA52602042107,05
Filipe RelvasF54500121007,04
R. MarinM539420105207,01
A. KoitaM53770050006,94
L. RotaF54500100006,93
S. PiliosF54501122106,81
L. JovićA53871082106,58
H. MoukoudiF54500050106,58
M. VitálisM31750030006,58
ZiniA52140153106,55
O. ZubkovM4520021006,17
M. GaćinovićM5440030006,14
João MárioM2820000006,03
K. KairinenM31920000004,77
K. ArriagaM3920010004,34
P. MantalosM2510000003,45

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

AEK Athens FC: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

AEK Athens FC: overganger

Inn

  • João MárioBeşiktaş · fri spiller1.9.26
  • C. LykogiannisBologna · fri spiller19.8.26
  • K. ArriagaLevante · overgang16.8.26
  • M. VitálisGyori ETO FC · overgang5.8.26
  • L. MajerVfL Wolfsburg · overgang28.7.26
  • C. AlexiouInter · lån7.7.26
  • K. KairinenSparta Praha · overgang6.7.26
  • Georgios SarakasidisPanionios · overgang30.6.26

Ut

  • H. FofanaAnagennisi Karditsas · fri spiller10.9.26
  • Paolo FernandesAlanyaspor · lån23.8.26
  • N. EliassonInternacional · lån20.8.26
  • J. PenriceRangers · lån14.8.26
  • M. GrujićLevski Sofia · fri spiller14.8.26
  • R. LjubičićLask Linz · lån21.7.26
  • C. KolimatsisAsteras Tripolis · fri spiller20.7.26
  • Á. AngelópoulosKallithea · lån20.7.26

AEK Athens FC: nøkkelfakta

LandHellas
Stiftet1924
StadionOPAP Arena
Kapasitet33 000
Underlagnaturgress
Tabellplassering29. · 3 poeng

AEK Athens FC: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller AEK Athens FC på?

AEK Athens FC spiller hjemmekampene sine på OPAP Arena (Athens), som har plass til 33 000 tilskuere.

Hvor ligger AEK Athens FC på tabellen?

AEK Athens FC ligger på 29. plass i Champions League med 3 poeng etter 3 kamper (1 seier, 0 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller AEK Athens FC neste kamp?

Neste kamp: PAOK – AEK Athens FC, ons. 28.10. · 19:30 (Cup).

Hvordan endte den siste seriekampen til AEK Athens FC?

Siste seriekamp: Manchester City 5–1 AEK Athens FC (20.10.26).

Hvem er toppscorer for AEK Athens FC?

Klubbens toppscorer i turneringen er B. Varga med 7 mål.

AEK Athens FC: terminliste, tabell og tips

AEK Athens FC (Hellas) spiller i disse turneringene denne sesongen: Champions League, Super League 1, Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Champions League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.