Fotball
Hjem › Lag › Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Borussia Dortmund: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1909 · SIGNAL IDUNA PARK

Borussia Dortmund: turneringer i 2026/27

Bundesliga1. plass, 17 poengNeste: Bayern München · lør. 31.10. · 18:30Champions League13. plass, 6 poengNeste: Real Betis · ons. 4.11. · 21:00
Emirates Cupfinale
Super Cupfinale
DFB-PokalsekstendelsfinaleNeste: Werder Bremen · tir. 27.10. · 20:45

Borussia Dortmund: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45Borussia Dortmund–Werder Bremen
DFB-Pokal · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 18:30Bayern München–Borussia DortmundBundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 4.11. · 21:00Borussia Dortmund–Real Betis
Champions League
lør. 7.11. · 15:30Borussia Dortmund–SV Elversberg
Bundesliga
lør. 21.11. · 15:30Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund
Bundesliga

Borussia Dortmund: siste resultater

Form i serienVUUVV
24.10.26Borussia Dortmund1–0Eintracht Frankfurt
Bundesliga
20.10.26Sabah FA1–2Borussia Dortmund
Champions League
17.10.26Union Berlin0–0Borussia Dortmund
Bundesliga
14.10.26Bodo/Glimt1–0Borussia Dortmund
Champions League
9.10.26Borussia Dortmund2–2Werder Bremen
Bundesliga
19.9.26VfB Stuttgart0–1Borussia Dortmund
Bundesliga
12.9.26Borussia Dortmund3–0SC Paderborn 07
Bundesliga
8.9.26Borussia Dortmund3–2Villarreal
Champions League

Borussia Dortmund: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45Borussia Dortmund–Werder Bremen
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 18:30Bayern München–Borussia Dortmund
Bundesliga
ons. 4.11. · 21:00Borussia Dortmund–Real Betis
Champions League
lør. 7.11. · 15:30Borussia Dortmund–SV Elversberg
Bundesliga
lør. 21.11. · 15:30Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund
Bundesliga
tir. 24.11. · 21:00Arsenal–Borussia Dortmund
Champions League
søn. 29.11. · 19:30Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen
Bundesliga
lør. 5.12. · 15:30FC Schalke 04–Borussia Dortmund
Bundesliga
ons. 9.12. · 21:00Borussia Dortmund–Inter
Champions League
lør. 12.12. · 15:30Borussia Dortmund–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 19.12. · 15:30RB Leipzig–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 9.1. · 15:30Borussia Dortmund–FSV Mainz 05
Bundesliga
tir. 12.1. · 20:301. FC Köln–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 16.1. · 15:30Borussia Dortmund–SC Freiburg
Bundesliga
tir. 19.1. · 21:00Aston Villa–Borussia Dortmund
Champions League
lør. 23.1. · 15:30Hamburger SV–Borussia Dortmund
Bundesliga
ons. 27.1. · 21:00Borussia Dortmund–AEK Athens FC
Champions League
lør. 30.1. · 15:30Borussia Dortmund–1899 Hoffenheim
Bundesliga
lør. 6.2. · 15:30SC Paderborn 07–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 13.2. · 15:30Borussia Dortmund–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 20.2. · 15:30Werder Bremen–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 27.2. · 15:30Borussia Dortmund–Union Berlin
Bundesliga
tir. 2.3. · 20:30Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 6.3. · 15:30Borussia Dortmund–Bayern München
Bundesliga
lør. 13.3. · 15:30SV Elversberg–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 20.3. · 15:30Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
lør. 3.4. · 15:30Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 10.4. · 15:30Borussia Dortmund–FC Schalke 04
Bundesliga
lør. 17.4. · 15:30FC Augsburg–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 24.4. · 15:30Borussia Dortmund–RB Leipzig
Bundesliga
lør. 8.5. · 15:30FSV Mainz 05–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 15.5. · 15:30Borussia Dortmund–1. FC Köln
Bundesliga
lør. 22.5. · 15:30SC Freiburg–Borussia Dortmund
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Borussia Dortmund1–0Eintracht Frankfurt
Bundesliga
20.10.26Sabah FA1–2Borussia Dortmund
Champions League
17.10.26Union Berlin0–0Borussia Dortmund
Bundesliga
14.10.26Bodo/Glimt1–0Borussia Dortmund
Champions League
9.10.26Borussia Dortmund2–2Werder Bremen
Bundesliga
19.9.26VfB Stuttgart0–1Borussia Dortmund
Bundesliga
12.9.26Borussia Dortmund3–0SC Paderborn 07
Bundesliga
8.9.26Borussia Dortmund3–2Villarreal
Champions League
5.9.261899 Hoffenheim2–3Borussia Dortmund
Bundesliga
1.9.26HEBC0–5Borussia Dortmund
DFB-Pokal
29.8.26Borussia Dortmund2–0Hamburger SV
Bundesliga
22.8.26Borussia Dortmund1–2Bayern München
Super Cup
9.8.26Arsenal2–3Borussia Dortmund
Emirates Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Borussia Dortmund: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • E. Cankneskade
  • K. Karetsasankelskade
  • G. Konstanteliaskneskade
  • J. Lermamuskelskade
  • K. Pratesmuskelskade

Borussia Dortmund: tabellplassering – Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Borussia Dortmund75-2-012:417VUUVV
2Bayern München64-2-022:514VUVVU
3SC Freiburg64-1-115:613TVUVV

Borussia Dortmund: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
11Club Brugge KV39:66
12Sporting CP37:46
13Borussia Dortmund35:46
14Bayern München310:55
15AS Roma38:54

Borussia Dortmund: sesongstatistikk (Bundesliga)

Scorede mål per kamp1,7
Innslupne mål per kamp0,6
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 0,5
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 0,7
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp2,1
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (6×) · 3-4-3 (1×)

Borussia Dortmund: spillerstatistikk (Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
N. SchlotterbeckF54371052107,91
F. NmechaM74932094107,48
W. AntonF76300120107,44
J. RyersonM65020010207,22
Kouakou Joane GadouF65130021107,12
C. ChukwuemekaM2470000007,10
M. BeierM744321114107,09
D. SvenssonF76081021107,09
R. BensebaïniF31110010007,04
J. BellinghamM74710220207,01
Fábio SilvaA62322162006,98
J. VeermanM62960141206,93
Kauã PratesF1110010006,90
L. ReggianiF1270000106,90
K. KaretsasA51900164006,88
S. GuirassyA7611221810106,71
E. NwaneriM63320075106,67
G. KonstanteliasA1540020006,60
M. AlbertA1200000006,60
M. SabitzerM62180162006,57
F. ManéF2480000004,53
S. InacioA130000014,30

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Borussia Dortmund: stall

Keepere

1G. KobelNasjonalitetSveitsAlder28 årHøyde195 cmVekt88 kg
30P. DrewesNasjonalitetTysklandAlder32 årHøyde194 cmVekt87 kg
31S. OstrzinskiAlder22 år
33A. MeyerNasjonalitetTysklandAlder34 årHøyde195 cmVekt90 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Borussia Dortmund: overganger

Inn

  • E. NwaneriArsenal · lån31.8.26
  • J. VeermanPSV Eindhoven · overgang17.8.26
  • G. KonstanteliasPAOK · overgang16.8.26
  • Kauã PratesCruzeiro · overgang8.8.26
  • K. KaretsasGenk · overgang2.8.26
  • T. YamamotoGamba Osaka · lån6.7.26
  • J. LermaIndependiente del Valle · overgang30.6.26
  • Kouakou Joane GadouRed Bull Salzburg · overgang30.6.26

Ut

  • Elias BenkaraSpVgg Greuther Fürth · lån27.8.26
  • D. RamajFC Copenhagen · lån16.8.26
  • Almugera Raouf Mohammed KabarNEC Nijmegen · lån13.8.26
  • Yan CoutoComo · lån5.8.26
  • J. BrandtAjax · fri spiller30.7.26
  • K. AdeyemiBarcelona · overgang22.7.26
  • P. AningTelstar · fri spiller22.7.26
  • S. ÖzcanBeşiktaş · fri spiller8.7.26

Borussia Dortmund: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1909
StadionSIGNAL IDUNA PARK
Kapasitet81 365
Underlagnaturgress
TurneringBundesliga
Tabellplassering1. · 17 poeng

Borussia Dortmund: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Borussia Dortmund på?

Borussia Dortmund spiller hjemmekampene sine på SIGNAL IDUNA PARK (Dortmund), som har plass til 81 365 tilskuere.

Hvor ligger Borussia Dortmund på tabellen?

Borussia Dortmund ligger på 1. plass i Bundesliga med 17 poeng etter 7 kamper (5 seirer, 2 uavgjorte, 0 tap).

Når spiller Borussia Dortmund neste kamp?

Neste kamp: Borussia Dortmund – Werder Bremen, tir. 27.10. · 20:45 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til Borussia Dortmund?

Siste seriekamp: Borussia Dortmund 1–0 Eintracht Frankfurt (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Borussia Dortmund?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Guirassy med 6 mål.

Borussia Dortmund: terminliste, tabell og tips

Borussia Dortmund (Tyskland) spiller i disse turneringene denne sesongen: Bundesliga, Champions League, Emirates Cup, Super Cup, DFB-Pokal. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Bundesliga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.