Fotball
Hjem › Lag › Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1899 · Deutsche Bank Park

Eintracht Frankfurt: turneringer i 2026/27

Bundesliga13. plass, 8 poengNeste: Hamburger SV · søn. 1.11. · 17:30
DFB-PokalsekstendelsfinaleNeste: Hamburger SV · tir. 27.10. · 18:00

Eintracht Frankfurt: kommende kamper

tir. 27.10. · 18:00Hamburger SV–Eintracht Frankfurt
DFB-Pokal · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 1.11. · 17:30Eintracht Frankfurt–Hamburger SVBundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 15:30SC Paderborn 07–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 21.11. · 15:30Eintracht Frankfurt–1899 Hoffenheim
Bundesliga
lør. 28.11. · 18:30VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt
Bundesliga

Eintracht Frankfurt: siste resultater

Form i serienTVTUV
24.10.26Borussia Dortmund1–0Eintracht Frankfurt
Bundesliga
16.10.26Eintracht Frankfurt1–01. FC Köln
Bundesliga
10.10.26RB Leipzig6–0Eintracht Frankfurt
Bundesliga
19.9.26Eintracht Frankfurt2–2SC Freiburg
Bundesliga
12.9.26FSV Mainz 051–3Eintracht Frankfurt
Bundesliga
6.9.26Eintracht Frankfurt1–4FC Augsburg
Bundesliga
29.8.26Union Berlin3–3Eintracht Frankfurt
Bundesliga
21.8.26SC St. Tönis0–11Eintracht Frankfurt
DFB-Pokal

Eintracht Frankfurt: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 18:00Hamburger SV–Eintracht Frankfurt
DFB-Pokal
søn. 1.11. · 17:30Eintracht Frankfurt–Hamburger SV
Bundesliga
lør. 7.11. · 15:30SC Paderborn 07–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 21.11. · 15:30Eintracht Frankfurt–1899 Hoffenheim
Bundesliga
lør. 28.11. · 18:30VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 5.12. · 15:30Eintracht Frankfurt–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 12.12. · 15:30Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 19.12. · 15:30Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 9.1. · 15:30Eintracht Frankfurt–FC Schalke 04
Bundesliga
tir. 12.1. · 20:30SV Elversberg–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 16.1. · 15:30Eintracht Frankfurt–Bayern München
Bundesliga
lør. 23.1. · 15:30Eintracht Frankfurt–Union Berlin
Bundesliga
lør. 30.1. · 15:30FC Augsburg–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 6.2. · 15:30Eintracht Frankfurt–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 13.2. · 15:30SC Freiburg–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 20.2. · 15:30Eintracht Frankfurt–RB Leipzig
Bundesliga
lør. 27.2. · 15:301. FC Köln–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
tir. 2.3. · 20:30Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 6.3. · 15:30Hamburger SV–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 13.3. · 15:30Eintracht Frankfurt–SC Paderborn 07
Bundesliga
lør. 20.3. · 15:301899 Hoffenheim–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 3.4. · 15:30Eintracht Frankfurt–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 10.4. · 15:30Werder Bremen–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 17.4. · 15:30Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
lør. 24.4. · 15:30Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen
Bundesliga
lør. 8.5. · 15:30FC Schalke 04–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 15.5. · 15:30Eintracht Frankfurt–SV Elversberg
Bundesliga
lør. 22.5. · 15:30Bayern München–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Borussia Dortmund1–0Eintracht Frankfurt
Bundesliga
16.10.26Eintracht Frankfurt1–01. FC Köln
Bundesliga
10.10.26RB Leipzig6–0Eintracht Frankfurt
Bundesliga
19.9.26Eintracht Frankfurt2–2SC Freiburg
Bundesliga
12.9.26FSV Mainz 051–3Eintracht Frankfurt
Bundesliga
6.9.26Eintracht Frankfurt1–4FC Augsburg
Bundesliga
29.8.26Union Berlin3–3Eintracht Frankfurt
Bundesliga
21.8.26SC St. Tönis0–11Eintracht Frankfurt
DFB-Pokal

Oppdatert: 25. oktober 2026

Eintracht Frankfurt: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • J. Ngankamhamstringskade
  • M. Pimpongmuskelskade

Eintracht Frankfurt: tabellplassering – Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
111. FC Köln72-2-38:118UTVTU
12SC Paderborn 0772-2-36:98VUTVT
13Eintracht Frankfurt72-2-310:178TVTUV
141899 Hoffenheim62-0-411:146VTTVT
15VfB Stuttgart72-0-510:136TTVTT

Eintracht Frankfurt: sesongstatistikk (Bundesliga)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp2,4
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 2,8
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort16
Gule kort per kamp2,3
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (5×) · 3-4-2-1 (2×)

Eintracht Frankfurt: spillerstatistikk (Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
C. UzunM54142085007,60
J. MaluzeF21800100107,55
Y. EbnoutalibA641651158107,25
M. GötzeM41720100207,23
J. BurkardtA649131106007,18
R. DōanM54010151007,02
R. KochF64950163006,90
L. BrassierF54500031106,90
F. ChaïbiM42180074006,90
N. CollinsF31900000006,70
L. ArrhovM2280000006,70
A. AmaimouniM41040021006,70
R. OnyedikaM65400011406,68
N. Aséko NkiliM41960110006,65
A. KnauffA31380032106,60
K. KosugiF64950021106,55
O. HøjlundM2560000106,40
Elias BaumF63600122106,33
T. ChandlerF2240010006,30
OtávioF1100000106,30
M. PimpongA2270000006,20

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Eintracht Frankfurt: stall

Keepere

1N. AtuboluNasjonalitetTysklandAlder23 årHøyde190 cmVekt78 kg
33J. GrahlAlder37 år
39A. SiljevicAlder18 år
40Kauã SantosNasjonalitetBrasilAlder22 årHøyde196 cmVekt85 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Eintracht Frankfurt: overganger

Inn

  • L. BrassierRennes · overgang30.8.26
  • N. AtuboluSC Freiburg · lån27.8.26
  • R. OnyedikaClub Brugge KV · overgang1.8.26
  • OtávioEstrela · overgang27.7.26
  • N. Aséko NkiliBayern München · overgang17.7.26
  • N. FutkeuSpVgg Greuther Fürth · overgang30.6.26
  • M. PimpongFC Midtjylland · overgang30.6.26
  • J. EtseSSV Ulm 1846 · overgang30.6.26

Ut

  • M. DahoudDubai United · fri spiller23.9.26
  • J. BahoyaLeeds · lån31.8.26
  • H. LarssonFulham · lån31.8.26
  • N. NkounkouNice · lån31.8.26
  • A. TheateBologna · lån29.8.26
  • M. ZettererLeeds · overgang28.8.26
  • J. AwusiFK Sarajevo · fri spiller26.8.26
  • E. WahiNice · lån23.8.26

Eintracht Frankfurt: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1899
StadionDeutsche Bank Park
Kapasitet59 500
Underlagnaturgress
TurneringBundesliga
Tabellplassering13. · 8 poeng

Eintracht Frankfurt: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Eintracht Frankfurt på?

Eintracht Frankfurt spiller hjemmekampene sine på Deutsche Bank Park (Frankfurt am Main), som har plass til 59 500 tilskuere.

Hvor ligger Eintracht Frankfurt på tabellen?

Eintracht Frankfurt ligger på 13. plass i Bundesliga med 8 poeng etter 7 kamper (2 seirer, 2 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Eintracht Frankfurt neste kamp?

Neste kamp: Hamburger SV – Eintracht Frankfurt, tir. 27.10. · 18:00 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til Eintracht Frankfurt?

Siste seriekamp: Borussia Dortmund 1–0 Eintracht Frankfurt (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Eintracht Frankfurt?

Klubbens toppscorer i turneringen er Y. Ebnoutalib med 5 mål.

Eintracht Frankfurt: terminliste, tabell og tips

Eintracht Frankfurt (Tyskland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Bundesliga, DFB-Pokal), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Bundesliga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.