Fotball
Hjem › Lag › FSV Mainz 05
FSV Mainz 05

FSV Mainz 05: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1905 · MEWA ARENA

FSV Mainz 05: turneringer i 2026/27

Bundesliga7. plass, 10 poengNeste: SV Elversberg · fre. 30.10. · 20:30
DFB-PokalsekstendelsfinaleNeste: VfL Bochum · tir. 27.10. · 18:00

FSV Mainz 05: kommende kamper

tir. 27.10. · 18:00VfL Bochum–FSV Mainz 05
DFB-Pokalfre. 30.10. · 20:30SV Elversberg–FSV Mainz 05Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 15:30FSV Mainz 05–Bayern München
Bundesliga
søn. 22.11. · 15:30FC Augsburg–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 28.11. · 15:30FSV Mainz 05–Union Berlin
Bundesliga

FSV Mainz 05: siste resultater

Form i serienTVTVT
24.10.26FSV Mainz 052–3Werder Bremen
Bundesliga
17.10.26FC Schalke 040–1FSV Mainz 05
Bundesliga
10.10.26FSV Mainz 053–4Bayer Leverkusen
Bundesliga
19.9.26Borussia Mönchengladbach3–4FSV Mainz 05
Bundesliga
12.9.26FSV Mainz 051–3Eintracht Frankfurt
Bundesliga
6.9.26Hamburger SV0–5FSV Mainz 05
Bundesliga
29.8.26FSV Mainz 050–0SC Paderborn 07
Bundesliga
23.8.26Krieschow0–9FSV Mainz 05
DFB-Pokal

FSV Mainz 05: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 18:00VfL Bochum–FSV Mainz 05
DFB-Pokal
fre. 30.10. · 20:30SV Elversberg–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 7.11. · 15:30FSV Mainz 05–Bayern München
Bundesliga
søn. 22.11. · 15:30FC Augsburg–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 28.11. · 15:30FSV Mainz 05–Union Berlin
Bundesliga
lør. 5.12. · 15:30RB Leipzig–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 12.12. · 15:30FSV Mainz 05–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 19.12. · 15:30FSV Mainz 05–1. FC Köln
Bundesliga
lør. 9.1. · 15:30Borussia Dortmund–FSV Mainz 05
Bundesliga
tir. 12.1. · 20:30FSV Mainz 05–1899 Hoffenheim
Bundesliga
lør. 16.1. · 15:30VfB Stuttgart–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 23.1. · 15:30SC Paderborn 07–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 30.1. · 15:30FSV Mainz 05–Hamburger SV
Bundesliga
lør. 6.2. · 15:30Eintracht Frankfurt–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 13.2. · 15:30FSV Mainz 05–Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
lør. 20.2. · 15:30Bayer Leverkusen–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 27.2. · 15:30FSV Mainz 05–FC Schalke 04
Bundesliga
tir. 2.3. · 20:30Werder Bremen–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 6.3. · 15:30FSV Mainz 05–SV Elversberg
Bundesliga
lør. 13.3. · 15:30Bayern München–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 20.3. · 15:30FSV Mainz 05–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 3.4. · 15:30Union Berlin–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 10.4. · 15:30FSV Mainz 05–RB Leipzig
Bundesliga
lør. 17.4. · 15:30SC Freiburg–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 24.4. · 15:301. FC Köln–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 8.5. · 15:30FSV Mainz 05–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 15.5. · 15:301899 Hoffenheim–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 22.5. · 15:30FSV Mainz 05–VfB Stuttgart
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26FSV Mainz 052–3Werder Bremen
Bundesliga
17.10.26FC Schalke 040–1FSV Mainz 05
Bundesliga
10.10.26FSV Mainz 053–4Bayer Leverkusen
Bundesliga
19.9.26Borussia Mönchengladbach3–4FSV Mainz 05
Bundesliga
12.9.26FSV Mainz 051–3Eintracht Frankfurt
Bundesliga
6.9.26Hamburger SV0–5FSV Mainz 05
Bundesliga
29.8.26FSV Mainz 050–0SC Paderborn 07
Bundesliga
23.8.26Krieschow0–9FSV Mainz 05
DFB-Pokal

Oppdatert: 25. oktober 2026

FSV Mainz 05: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • D. Kohrfotskade
  • O. Ruoppikneskade
  • Silasfravær
  • R. Zentnerfravær

FSV Mainz 05: tabellplassering – Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
5RB Leipzig74-0-320:1112VTVTV
6Werder Bremen73-3-115:1412VUUVU
7FSV Mainz 0573-1-316:1310TVTVT
8SV Elversberg73-1-312:1510TVTUT
9FC Augsburg72-3-217:139UTUTU

FSV Mainz 05: sesongstatistikk (Bundesliga)

Scorede mål per kamp2,3
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 2,5
Borte: scoret / sluppet inn3,3 / 1,0
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort16
Gule kort per kamp2,3
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-5-2 (5×) · 3-1-4-2 (2×)

FSV Mainz 05: spillerstatistikk (Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
D. KohrF1800011007,70
A. CaciM75153364107,64
S. BeckerA7524241510207,52
D. da CostaF73471051007,15
K. SanoM76180230107,04
P. TietzA7629502411107,02
R. NakuzolaF2180011007,00
N. AmiriM76200193106,95
P. MweneM76141173406,89
Lee Jae-SungM74371173106,81
P. NebelM1140000006,70
S. PoschF65380021106,68
F. GruberF54500010006,66
O. RuoppiM3330100006,65
R. KönigsdörfferA71521052106,64
B. HollerbachA3341021006,56
K. PotulskiF64400040106,52
S. WidmerF3330000006,48
E. MartelM41051042004,95
L. MaloneyM4200000004,33

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

FSV Mainz 05: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

FSV Mainz 05: overganger

Inn

  • S. PoschComo · overgang11.8.26
  • A. SchwolowHeart Of Midlothian · overgang29.7.26
  • S. KawasakiKyoto Sanga · overgang30.6.26
  • R. NakuzolaRot-Weiss Essen U19 · fri spiller30.6.26
  • F. Gruber1. FC Nürnberg · overgang30.6.26
  • E. Martel1. FC Köln · fri spiller30.6.26
  • R. KönigsdörfferHamburger SV · fri spiller30.6.26
  • S. BeckerOsasuna · overgang30.6.26

Ut

  • M. RichterSV Darmstadt 98 · fri spiller9.9.26
  • Hong Hyun-SeokFC Midtjylland · lån1.9.26
  • A. Hanche-OlsenChicago Fire · overgang31.8.26
  • W. Bøving1. FC Nürnberg · lån27.8.26
  • N. WeiperSturm Graz · lån16.7.26
  • B. BobzienDynamo Dresden · overgang15.7.26
  • N. TauerHavelse · fri spiller15.7.26
  • Maxim Bora DalSpVgg Greuther Fürth · overgang12.7.26

FSV Mainz 05: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1905
StadionMEWA ARENA
Kapasitet34 034
Underlagnaturgress
TurneringBundesliga
Tabellplassering7. · 10 poeng

FSV Mainz 05: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller FSV Mainz 05 på?

FSV Mainz 05 spiller hjemmekampene sine på MEWA ARENA (Mainz), som har plass til 34 034 tilskuere.

Hvor ligger FSV Mainz 05 på tabellen?

FSV Mainz 05 ligger på 7. plass i Bundesliga med 10 poeng etter 7 kamper (3 seirer, 1 uavgjort, 3 tap).

Når spiller FSV Mainz 05 neste kamp?

Neste kamp: VfL Bochum – FSV Mainz 05, tir. 27.10. · 18:00 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til FSV Mainz 05?

Siste seriekamp: FSV Mainz 05 2–3 Werder Bremen (24.10.26).

Hvem er toppscorer for FSV Mainz 05?

Klubbens toppscorer i turneringen er P. Tietz med 9 mål.

FSV Mainz 05: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over FSV Mainz 05 (Tyskland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Bundesliga, DFB-Pokal): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Bundesliga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.