Fotball
Hjem › Lag › FC Augsburg
FC Augsburg

FC Augsburg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1907 · WWK Arena

FC Augsburg: turneringer i 2026/27

Bundesliga9. plass, 9 poengNeste: SC Freiburg · lør. 31.10. · 15:30
DFB-PokalsekstendelsfinaleNeste: SG Sonnenhof Grossaspach · tir. 27.10. · 18:00

FC Augsburg: kommende kamper

tir. 27.10. · 18:00SG Sonnenhof Grossaspach–FC Augsburg
DFB-Pokallør. 31.10. · 15:30FC Augsburg–SC FreiburgBundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 15:30RB Leipzig–FC Augsburg
Bundesliga
søn. 22.11. · 15:30FC Augsburg–FSV Mainz 05
Bundesliga
søn. 29.11. · 17:301899 Hoffenheim–FC Augsburg
Bundesliga

FC Augsburg: siste resultater

Form i serienUTUTU
24.10.26FC Augsburg1–1Union Berlin
Bundesliga
17.10.26SV Elversberg4–3FC Augsburg
Bundesliga
10.10.26FC Augsburg2–2Bayern München
Bundesliga
19.9.26Werder Bremen3–2FC Augsburg
Bundesliga
12.9.26FC Augsburg2–2Bayer Leverkusen
Bundesliga
6.9.26Eintracht Frankfurt1–4FC Augsburg
Bundesliga
30.8.26FC Augsburg3–0FC Schalke 04
Bundesliga
22.8.26Energie Cottbus0–2FC Augsburg
DFB-Pokal

FC Augsburg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 18:00SG Sonnenhof Grossaspach–FC Augsburg
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 15:30FC Augsburg–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 7.11. · 15:30RB Leipzig–FC Augsburg
Bundesliga
søn. 22.11. · 15:30FC Augsburg–FSV Mainz 05
Bundesliga
søn. 29.11. · 17:301899 Hoffenheim–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 5.12. · 15:30FC Augsburg–1. FC Köln
Bundesliga
lør. 12.12. · 15:30Borussia Dortmund–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 19.12. · 15:30FC Augsburg–SC Paderborn 07
Bundesliga
lør. 9.1. · 15:30VfB Stuttgart–FC Augsburg
Bundesliga
tir. 12.1. · 20:30FC Augsburg–Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
lør. 16.1. · 15:30Hamburger SV–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 23.1. · 15:30FC Schalke 04–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 30.1. · 15:30FC Augsburg–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 6.2. · 15:30Bayer Leverkusen–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 13.2. · 15:30FC Augsburg–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 20.2. · 15:30Bayern München–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 27.2. · 15:30FC Augsburg–SV Elversberg
Bundesliga
tir. 2.3. · 20:30Union Berlin–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 6.3. · 15:30SC Freiburg–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 13.3. · 15:30FC Augsburg–RB Leipzig
Bundesliga
lør. 20.3. · 15:30FSV Mainz 05–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 3.4. · 15:30FC Augsburg–1899 Hoffenheim
Bundesliga
lør. 10.4. · 15:301. FC Köln–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 17.4. · 15:30FC Augsburg–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 24.4. · 15:30SC Paderborn 07–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 8.5. · 15:30FC Augsburg–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 15.5. · 15:30Borussia Mönchengladbach–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 22.5. · 15:30FC Augsburg–Hamburger SV
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26FC Augsburg1–1Union Berlin
Bundesliga
17.10.26SV Elversberg4–3FC Augsburg
Bundesliga
10.10.26FC Augsburg2–2Bayern München
Bundesliga
19.9.26Werder Bremen3–2FC Augsburg
Bundesliga
12.9.26FC Augsburg2–2Bayer Leverkusen
Bundesliga
6.9.26Eintracht Frankfurt1–4FC Augsburg
Bundesliga
30.8.26FC Augsburg3–0FC Schalke 04
Bundesliga
22.8.26Energie Cottbus0–2FC Augsburg
DFB-Pokal

Oppdatert: 25. oktober 2026

FC Augsburg: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • N. Bankskneskade
  • A. Claude-Mauricemuskelskade
  • S. Mounieskade

FC Augsburg: tabellplassering – Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7FSV Mainz 0573-1-316:1310TVTVT
8SV Elversberg73-1-312:1510TVTUT
9FC Augsburg72-3-217:139UTUTU
10Hamburger SV73-0-46:169TVVVT
111. FC Köln72-2-38:118UTVTU

FC Augsburg: sesongstatistikk (Bundesliga)

Scorede mål per kamp2,4
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn3,0 / 2,7
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,6
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (6×) · 5-3-2 (1×)

FC Augsburg: spillerstatistikk (Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. RiederM762324116107,49
Hennes BehrensM65400210207,20
C. MatsimaF76300031207,12
M. GregoritschA7436401712007,09
A. KadeA425211105007,08
A. Claude-MauriceM3981132007,03
H. MassengoM75861121207,00
C. BrackelmannF75381053006,95
M. WolfM64290031006,95
R. FellhauerA74863074006,91
M. KömürM61391064006,90
J. GouweleeuwF61560010006,89
Noahkai Kai Daniel BanksF43600010206,85
A. IbrahimovićA534800126006,70
Rodrigo RibeiroA71982072206,50
Abdulay BahF21270020005,95
Seol Young-WooF61260100005,42
Y. KeitelM3600000004,85

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

FC Augsburg: stall

Keepere

1F. DahmenNasjonalitetTysklandAlder27 årHøyde186 cmVekt80 kg
22Tobias JagerAlder20 år
22N. LabrovićNasjonalitetKroatiaAlder26 årHøyde196 cmVekt88 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

FC Augsburg: overganger

Inn

  • Abdulay BahManchester City · lån31.8.26
  • A. IbrahimovićBayern München · lån31.8.26
  • Seol Young-WooFK Crvena Zvezda · overgang26.8.26
  • Tom WisbereitUnion Berlin · fri spiller13.7.26
  • Hennes Behrens1899 Hoffenheim · overgang12.7.26
  • K. SusoFortuna Düsseldorf · overgang9.7.26
  • M. GregoritschBrondby · overgang30.6.26
  • Rodrigo RibeiroSporting CP · overgang30.6.26

Ut

  • K. JakićPAOK · lån8.9.26
  • D. KleinAberdeen · fri spiller3.9.26
  • N. MbukuSt. Truiden · lån2.9.26
  • T. KastanarasWürzburger Kickers · overgang31.8.26
  • K. SchlotterbeckSouthampton · overgang26.8.26
  • M. PedersenHertha BSC · overgang23.8.26
  • Y. KabadayıHNK Rijeka · lån8.8.26
  • D. GiannoulisPAOK · overgang5.8.26

FC Augsburg: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1907
StadionWWK Arena
Kapasitet30 662
Underlagnaturgress
TurneringBundesliga
Tabellplassering9. · 9 poeng

FC Augsburg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller FC Augsburg på?

FC Augsburg spiller hjemmekampene sine på WWK Arena (Augsburg), som har plass til 30 662 tilskuere.

Hvor ligger FC Augsburg på tabellen?

FC Augsburg ligger på 9. plass i Bundesliga med 9 poeng etter 7 kamper (2 seirer, 3 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller FC Augsburg neste kamp?

Neste kamp: SG Sonnenhof Grossaspach – FC Augsburg, tir. 27.10. · 18:00 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til FC Augsburg?

Siste seriekamp: FC Augsburg 1–1 Union Berlin (24.10.26).

Hvem er toppscorer for FC Augsburg?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Gregoritsch med 4 mål.

FC Augsburg: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over FC Augsburg (Tyskland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Bundesliga, DFB-Pokal): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Bundesliga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.