Fotball
Hjem › Lag › Werder Bremen
Werder Bremen

Werder Bremen: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1899 · Weserstadion

Werder Bremen: turneringer i 2026/27

Bundesliga6. plass, 12 poengNeste: 1899 Hoffenheim · lør. 31.10. · 15:30
DFB-PokalsekstendelsfinaleNeste: Borussia Dortmund · tir. 27.10. · 20:45

Werder Bremen: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45Borussia Dortmund–Werder Bremen
DFB-Pokal · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 15:30Werder Bremen–1899 HoffenheimBundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 18:30VfB Stuttgart–Werder Bremen
Bundesliga
søn. 22.11. · 17:30Werder Bremen–Hamburger SV
Bundesliga
fre. 27.11. · 20:30Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach
Bundesliga

Werder Bremen: siste resultater

Form i serienVUUVU
24.10.26FSV Mainz 052–3Werder Bremen
Bundesliga
17.10.26Werder Bremen2–2SC Paderborn 07
Bundesliga
9.10.26Borussia Dortmund2–2Werder Bremen
Bundesliga
19.9.26Werder Bremen3–2FC Augsburg
Bundesliga
12.9.261. FC Köln1–1Werder Bremen
Bundesliga
5.9.26Werder Bremen3–1RB Leipzig
Bundesliga
30.8.26SC Freiburg4–1Werder Bremen
Bundesliga
22.8.26Lüneburger SK Hansa0–3Werder Bremen
DFB-Pokal

Werder Bremen: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45Borussia Dortmund–Werder Bremen
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 15:30Werder Bremen–1899 Hoffenheim
Bundesliga
lør. 7.11. · 18:30VfB Stuttgart–Werder Bremen
Bundesliga
søn. 22.11. · 17:30Werder Bremen–Hamburger SV
Bundesliga
fre. 27.11. · 20:30Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
lør. 5.12. · 15:30Eintracht Frankfurt–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 12.12. · 15:30Werder Bremen–Bayer Leverkusen
Bundesliga
lør. 19.12. · 15:30Bayern München–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 9.1. · 15:30Werder Bremen–Union Berlin
Bundesliga
tir. 12.1. · 20:30FC Schalke 04–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 16.1. · 15:30Werder Bremen–SV Elversberg
Bundesliga
lør. 23.1. · 15:30Werder Bremen–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 30.1. · 15:30RB Leipzig–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 6.2. · 15:30Werder Bremen–1. FC Köln
Bundesliga
lør. 13.2. · 15:30FC Augsburg–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 20.2. · 15:30Werder Bremen–Borussia Dortmund
Bundesliga
lør. 27.2. · 15:30SC Paderborn 07–Werder Bremen
Bundesliga
tir. 2.3. · 20:30Werder Bremen–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 6.3. · 15:301899 Hoffenheim–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 13.3. · 15:30Werder Bremen–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 20.3. · 15:30Hamburger SV–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 3.4. · 15:30Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 10.4. · 15:30Werder Bremen–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 17.4. · 15:30Bayer Leverkusen–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 24.4. · 15:30Werder Bremen–Bayern München
Bundesliga
lør. 8.5. · 15:30Union Berlin–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 15.5. · 15:30Werder Bremen–FC Schalke 04
Bundesliga
lør. 22.5. · 15:30SV Elversberg–Werder Bremen
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26FSV Mainz 052–3Werder Bremen
Bundesliga
17.10.26Werder Bremen2–2SC Paderborn 07
Bundesliga
9.10.26Borussia Dortmund2–2Werder Bremen
Bundesliga
19.9.26Werder Bremen3–2FC Augsburg
Bundesliga
12.9.261. FC Köln1–1Werder Bremen
Bundesliga
5.9.26Werder Bremen3–1RB Leipzig
Bundesliga
30.8.26SC Freiburg4–1Werder Bremen
Bundesliga
22.8.26Lüneburger SK Hansa0–3Werder Bremen
DFB-Pokal

Oppdatert: 25. oktober 2026

Werder Bremen: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • F. Aguleggskade
  • S. Alveroleggskade
  • S. Musahmuskelskade
  • M. N'Diayelyskeskade
  • J. Njinmahlårskade
  • J. Stagemuskelskade
  • N. Starkmuskelskade
  • K. Toppkneskade

Werder Bremen: tabellplassering – Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4Bayer Leverkusen64-1-116:913VVVUV
5RB Leipzig74-0-320:1112VTVTV
6Werder Bremen73-3-115:1412VUUVU
7FSV Mainz 0573-1-316:1310TVTVT
8SV Elversberg73-1-312:1510TVTUT

Werder Bremen: sesongstatistikk (Bundesliga)

Scorede mål per kamp2,1
Innslupne mål per kamp2,0
Hjemme: scoret / sluppet inn2,7 / 1,7
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 2,3
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort8
Gule kort per kamp1,1
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (5×) · 4-3-3 (1×) · 3-4-3 (1×)

Werder Bremen: spillerstatistikk (Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. GrüllA762525105107,50
Y. RegeerM64990022107,24
N. FüllkrugA7567802217007,17
A. PieperF75480021007,09
L. ReisM75822074207,08
M. WeiserF51631074007,04
M. FriedlF76300030006,93
ArthurF64820022106,91
J. NjinmahA1610000006,90
Chuky San JoséM75510297106,78
O. DemanF75850033106,67
O. WójcikF31130131006,65
E. DinkçiA73891171006,63
C. IttenA5900010006,44
Mick SchmetgensF61770000006,44
Salim Amani MusahA3550000006,37
P. ČovićM190000006,30
Dariusz StalmachM51151011105,77
P. ErevbenagieA4460021004,98
S. LynenM1450000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Werder Bremen: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Werder Bremen: overganger

Inn

  • ArthurBayer Leverkusen · lån31.8.26
  • M. N'DiayeAnderlecht · lån31.8.26
  • Y. RegeerAjax · lån30.8.26
  • N. FüllkrugWest Ham · lån17.8.26
  • E. DinkçiSC Freiburg · lån16.8.26
  • L. ReisClub Brugge KV · fri spiller13.8.26
  • A. SchlagerRed Bull Salzburg · fri spiller9.7.26
  • O. WójcikCracovia Krakow · overgang8.7.26

Ut

  • D. KownackiKownacki Dawid · fri spiller29.9.26
  • J. MalatiniFC Cincinnati · lån1.9.26
  • S. MbangulaBologna · lån31.8.26
  • P. ČovićDynamo Dresden · lån31.8.26
  • Abdoul Karim CoulibalyStrasbourg · overgang20.8.26
  • R. SchmidFrosinone · overgang11.8.26
  • L. BittencourtEnergie Cottbus · fri spiller30.6.26
  • M. BackhausSC Freiburg · overgang30.6.26

Werder Bremen: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1899
StadionWeserstadion
Kapasitet42 100
Underlagnaturgress
TurneringBundesliga
Tabellplassering6. · 12 poeng

Werder Bremen: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Werder Bremen på?

Werder Bremen spiller hjemmekampene sine på Weserstadion (Bremen), som har plass til 42 100 tilskuere.

Hvor ligger Werder Bremen på tabellen?

Werder Bremen ligger på 6. plass i Bundesliga med 12 poeng etter 7 kamper (3 seirer, 3 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Werder Bremen neste kamp?

Neste kamp: Borussia Dortmund – Werder Bremen, tir. 27.10. · 20:45 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til Werder Bremen?

Siste seriekamp: FSV Mainz 05 2–3 Werder Bremen (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Werder Bremen?

Klubbens toppscorer i turneringen er N. Füllkrug med 9 mål.

Werder Bremen: terminliste, tabell og tips

Werder Bremen (Tyskland) spiller i disse turneringene denne sesongen: Bundesliga, DFB-Pokal. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Bundesliga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.