Fotball
Hjem › Lag › VfB Stuttgart
VfB Stuttgart

VfB Stuttgart: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1893 · MHPArena

VfB Stuttgart: turneringer i 2026/27

VfB Stuttgart: kommende kamper

ons. 28.10. · 18:00SC Paderborn 07–VfB Stuttgart
DFB-Pokal · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 15:30Bayer Leverkusen–VfB StuttgartBundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 18:45Galatasaray–VfB Stuttgart
Champions League
lør. 7.11. · 18:30VfB Stuttgart–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 21.11. · 18:30FC Schalke 04–VfB Stuttgart
Bundesliga

VfB Stuttgart: siste resultater

Form i serienTTVTT
23.10.26VfB Stuttgart2–3Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
20.10.26VfB Stuttgart1–1Atletico Madrid
Champions League
17.10.26Hamburger SV1–0VfB Stuttgart
Bundesliga
14.10.26Slovan Bratislava0–3VfB Stuttgart
Champions League
10.10.26SC Paderborn 070–2VfB Stuttgart
Bundesliga
19.9.26VfB Stuttgart0–1Borussia Dortmund
Bundesliga
12.9.261899 Hoffenheim2–1VfB Stuttgart
Bundesliga
9.9.26VfB Stuttgart3–1Viking
Champions League

VfB Stuttgart: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 18:00SC Paderborn 07–VfB Stuttgart
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 15:30Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart
Bundesliga
tir. 3.11. · 18:45Galatasaray–VfB Stuttgart
Champions League
lør. 7.11. · 18:30VfB Stuttgart–Werder Bremen
Bundesliga
lør. 21.11. · 18:30FC Schalke 04–VfB Stuttgart
Bundesliga
ons. 25.11. · 21:00Inter–VfB Stuttgart
Champions League
lør. 28.11. · 18:30VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 5.12. · 15:30SV Elversberg–VfB Stuttgart
Bundesliga
ons. 9.12. · 21:00VfB Stuttgart–Lille
Champions League
lør. 12.12. · 15:30VfB Stuttgart–Union Berlin
Bundesliga
lør. 19.12. · 15:30SC Freiburg–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 9.1. · 15:30VfB Stuttgart–FC Augsburg
Bundesliga
tir. 12.1. · 20:30RB Leipzig–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 16.1. · 15:30VfB Stuttgart–FSV Mainz 05
Bundesliga
tir. 19.1. · 21:00VfB Stuttgart–Club Brugge KV
Champions League
lør. 23.1. · 15:30VfB Stuttgart–Bayern München
Bundesliga
ons. 27.1. · 21:00PSV Eindhoven–VfB Stuttgart
Champions League
lør. 30.1. · 15:301. FC Köln–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 6.2. · 15:30VfB Stuttgart–1899 Hoffenheim
Bundesliga
lør. 13.2. · 15:30Borussia Dortmund–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 20.2. · 15:30VfB Stuttgart–SC Paderborn 07
Bundesliga
lør. 27.2. · 15:30VfB Stuttgart–Hamburger SV
Bundesliga
tir. 2.3. · 20:30Borussia Mönchengladbach–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 6.3. · 15:30VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen
Bundesliga
lør. 13.3. · 15:30Werder Bremen–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 20.3. · 15:30VfB Stuttgart–FC Schalke 04
Bundesliga
lør. 3.4. · 15:30Eintracht Frankfurt–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 10.4. · 15:30VfB Stuttgart–SV Elversberg
Bundesliga
lør. 17.4. · 15:30Union Berlin–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 24.4. · 15:30VfB Stuttgart–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 8.5. · 15:30FC Augsburg–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 15.5. · 15:30VfB Stuttgart–RB Leipzig
Bundesliga
lør. 22.5. · 15:30FSV Mainz 05–VfB Stuttgart
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26VfB Stuttgart2–3Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
20.10.26VfB Stuttgart1–1Atletico Madrid
Champions League
17.10.26Hamburger SV1–0VfB Stuttgart
Bundesliga
14.10.26Slovan Bratislava0–3VfB Stuttgart
Champions League
10.10.26SC Paderborn 070–2VfB Stuttgart
Bundesliga
19.9.26VfB Stuttgart0–1Borussia Dortmund
Bundesliga
12.9.261899 Hoffenheim2–1VfB Stuttgart
Bundesliga
9.9.26VfB Stuttgart3–1Viking
Champions League
4.9.26VfB Stuttgart4–11. FC Köln
Bundesliga
28.8.26Bayern München5–1VfB Stuttgart
Bundesliga
21.8.26Hansa Rostock0–4VfB Stuttgart
DFB-Pokal

Oppdatert: 25. oktober 2026

VfB Stuttgart: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (23.10.26).

  • J. Diehlmuskelskade
  • N. Narteylårskade
  • T. Tomasmuskelskade
  • J. Vagnomanmuskelskade
  • D. Zagadoumuskelskade

VfB Stuttgart: tabellplassering – Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
13Eintracht Frankfurt72-2-310:178TVTUV
141899 Hoffenheim62-0-411:146VTTVT
15VfB Stuttgart72-0-510:136TTVTT
16FC Schalke 0471-3-34:76UTTUV
17Union Berlin71-3-36:186UUVTT

VfB Stuttgart: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
4Real Madrid310:59
5Real Betis37:49
6VfB Stuttgart37:27
7Arsenal36:27
8Barcelona311:66

VfB Stuttgart: sesongstatistikk (Bundesliga)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,7
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 2,0
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort8
Gule kort per kamp1,1
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (5×) · 4-2-3-1 (2×)

VfB Stuttgart: spillerstatistikk (Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. MittelstädtM65281131108,17
C. FührichM63971033007,32
B. El KhannoussM73181063007,24
J. VagnomanM65312184007,13
R. HendriksF64520010006,97
A. StillerM75720231106,94
Finn JeltschF75570192106,76
A. KarazorM32210000106,71
E. DemirovićA7446301810106,70
J. LewelingA72720121006,70
Tiago TomásA1620021006,70
N. NarteyM1100000006,60
G. PrömelM74121073106,59
L. SauerA61080031106,40
D. PejčinovićA735001122006,38
L. AssignonF2560021006,34
José María Andrés BaixauliM180000006,30
J. ChabotF75071063106,24
D. UndavA74430064006,24
Y. SpaltF2560000003,45
L. StergiouF1160000003,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

VfB Stuttgart: stall

Keepere

1F. BredlowNasjonalitetTysklandAlder30 årHøyde190 cmVekt87 kg
33M. FunkNasjonalitetTysklandAlder29 årHøyde187 cmVekt88 kg
41S. DrljačaAlder26 år
41D. SeimenNasjonalitetTysklandAlder20 årHøyde190 cmVekt89 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

VfB Stuttgart: overganger

Inn

  • Jonathan AkaegbobiBochum II · lån31.8.26
  • D. PejčinovićVfL Wolfsburg · overgang9.8.26
  • L. SauerFeyenoord · overgang28.7.26
  • M. FunkEnergie Cottbus · fri spiller30.6.26
  • B. El KhannoussLeicester · overgang30.6.26
  • T. van der LeijWaalwijk · overgang30.6.26
  • G. Prömel1899 Hoffenheim · fri spiller30.6.26
  • L. Ulrich1. FC Magdeburg · retur fra lån29.6.26

Ut

  • Jeremy ArévaloEstrela · lån3.9.26
  • B. BouananiRangers · lån2.9.26
  • José María Andrés BaixauliBrighton · overgang31.8.26
  • L. JovanovićUdinese · overgang31.8.26
  • M. CatovicBarcelona · lån31.8.26
  • J. MiloševićSC Braga · overgang18.8.26
  • L. UlrichSC Paderborn 07 · lån15.8.26
  • Christopher OlivierBrondby · overgang9.8.26

VfB Stuttgart: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1893
StadionMHPArena
Kapasitet60 469
Underlagnaturgress
TurneringBundesliga
Tabellplassering15. · 6 poeng

VfB Stuttgart: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller VfB Stuttgart på?

VfB Stuttgart spiller hjemmekampene sine på MHPArena (Stuttgart), som har plass til 60 469 tilskuere.

Hvor ligger VfB Stuttgart på tabellen?

VfB Stuttgart ligger på 15. plass i Bundesliga med 6 poeng etter 7 kamper (2 seirer, 0 uavgjorte, 5 tap).

Når spiller VfB Stuttgart neste kamp?

Neste kamp: SC Paderborn 07 – VfB Stuttgart, ons. 28.10. · 18:00 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til VfB Stuttgart?

Siste seriekamp: VfB Stuttgart 2–3 Borussia Mönchengladbach (23.10.26).

Hvem er toppscorer for VfB Stuttgart?

Klubbens toppscorer i turneringen er E. Demirović med 7 mål.

VfB Stuttgart: terminliste, tabell og tips

VfB Stuttgart (Tyskland) spiller i disse turneringene denne sesongen: Bundesliga, Champions League, DFB-Pokal. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Bundesliga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.