Fotball
Hjem › Lag › SC Freiburg
SC Freiburg

SC Freiburg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1904 · Europa-Park Stadion

SC Freiburg: turneringer i 2026/27

Bundesliga3. plass, 13 poengNeste: Bayern München · søn. 25.10. · 17:30
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: Trabzonspor · tor. 5.11. · 18:45
DFB-PokalsekstendelsfinaleNeste: VfL Wolfsburg · ons. 28.10. · 18:00

SC Freiburg: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:30SC Freiburg–Bayern MünchenBundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 18:00SC Freiburg–VfL Wolfsburg
DFB-Pokallør. 31.10. · 15:30FC Augsburg–SC FreiburgBundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45Trabzonspor–SC Freiburg
Conference League
søn. 8.11. · 17:30SC Freiburg–Union Berlin
Bundesliga

SC Freiburg: siste resultater

Form i serienTVUVV
22.10.26Monaco3–0SC Freiburg
Conference League
18.10.26Bayer Leverkusen2–1SC Freiburg
Bundesliga
15.10.26SC Freiburg3–2FK Jablonec
Conference League
11.10.26SC Freiburg2–1FC Schalke 04
Bundesliga
19.9.26Eintracht Frankfurt2–2SC Freiburg
Bundesliga
12.9.26SC Freiburg5–0Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
5.9.26SC Paderborn 070–1SC Freiburg
Bundesliga
30.8.26SC Freiburg4–1Werder Bremen
Bundesliga

SC Freiburg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:30SC Freiburg–Bayern München
Bundesliga
ons. 28.10. · 18:00SC Freiburg–VfL Wolfsburg
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 15:30FC Augsburg–SC Freiburg
Bundesliga
tor. 5.11. · 18:45Trabzonspor–SC Freiburg
Conference League
søn. 8.11. · 17:30SC Freiburg–Union Berlin
Bundesliga
lør. 21.11. · 15:30SV Elversberg–SC Freiburg
Bundesliga
tor. 26.11. · 21:00SC Freiburg–Twente
Conference League
søn. 29.11. · 15:30SC Freiburg–RB Leipzig
Bundesliga
lør. 5.12. · 15:30SC Freiburg–1899 Hoffenheim
Bundesliga
tor. 10.12. · 18:45SC Freiburg–Panathinaikos
Conference League
lør. 12.12. · 15:30FSV Mainz 05–SC Freiburg
Bundesliga
tor. 17.12. · 21:00Kauno Žalgiris–SC Freiburg
Conference League
lør. 19.12. · 15:30SC Freiburg–VfB Stuttgart
Bundesliga
lør. 9.1. · 15:301. FC Köln–SC Freiburg
Bundesliga
tir. 12.1. · 20:30SC Freiburg–Hamburger SV
Bundesliga
lør. 16.1. · 15:30Borussia Dortmund–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 23.1. · 15:30Werder Bremen–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 30.1. · 15:30SC Freiburg–SC Paderborn 07
Bundesliga
lør. 6.2. · 15:30Borussia Mönchengladbach–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 13.2. · 15:30SC Freiburg–Eintracht Frankfurt
Bundesliga
lør. 20.2. · 15:30FC Schalke 04–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 27.2. · 15:30SC Freiburg–Bayer Leverkusen
Bundesliga
tir. 2.3. · 20:30Bayern München–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 6.3. · 15:30SC Freiburg–FC Augsburg
Bundesliga
lør. 13.3. · 15:30Union Berlin–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 20.3. · 15:30SC Freiburg–SV Elversberg
Bundesliga
lør. 3.4. · 15:30RB Leipzig–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 10.4. · 15:301899 Hoffenheim–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 17.4. · 15:30SC Freiburg–FSV Mainz 05
Bundesliga
lør. 24.4. · 15:30VfB Stuttgart–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 8.5. · 15:30SC Freiburg–1. FC Köln
Bundesliga
lør. 15.5. · 15:30Hamburger SV–SC Freiburg
Bundesliga
lør. 22.5. · 15:30SC Freiburg–Borussia Dortmund
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Monaco3–0SC Freiburg
Conference League
18.10.26Bayer Leverkusen2–1SC Freiburg
Bundesliga
15.10.26SC Freiburg3–2FK Jablonec
Conference League
11.10.26SC Freiburg2–1FC Schalke 04
Bundesliga
19.9.26Eintracht Frankfurt2–2SC Freiburg
Bundesliga
12.9.26SC Freiburg5–0Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
5.9.26SC Paderborn 070–1SC Freiburg
Bundesliga
30.8.26SC Freiburg4–1Werder Bremen
Bundesliga
27.8.26SC Freiburg4–1Motherwell
Conference League
23.8.26Fortuna Düsseldorf1–5SC Freiburg
DFB-Pokal
20.8.26Motherwell1–3SC Freiburg
Conference League

Oppdatert: 25. oktober 2026

SC Freiburg: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • Y. Engelhardtskade
  • B. Yilmazfravær

SC Freiburg: tabellplassering – Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Borussia Dortmund75-2-012:417VUUVV
2Bayern München64-2-022:514VUVVU
3SC Freiburg64-1-115:613TVUVV
4Bayer Leverkusen64-1-116:913VVVUV
5RB Leipzig74-0-320:1112VTVTV

SC Freiburg: sesongstatistikk (Bundesliga)

Scorede mål per kamp2,5
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn3,7 / 0,7
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,8
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (6×)

SC Freiburg: spillerstatistikk (Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
I. MatanovićA6479311510007,53
M. GinterF65400391107,40
P. LienhartF65190010107,40
Y. SuzukiM53874065207,36
J. BesteM64180141007,18
J. MakengoF65400221007,17
M. EggesteinM65403085007,15
D. ScherhantM64742284007,13
Y. EngelhardtM64982073107,07
V. GrifoM5720110007,00
P. OsterhageM1130000006,90
L. KüblerF61510000006,83
P. TreuF64300111106,82
Berkay YilmazF180000006,70
K. GotoA61251021106,58
L. HölerA5890020106,48
Cyriaque Kalou IriéA4870040106,48
M. RosenfelderF1210000006,20

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

SC Freiburg: stall

Keepere

1M. BackhausNasjonalitetTysklandAlder21 årHøyde194 cmVekt82 kg
21F. MüllerNasjonalitetTysklandAlder28 årHøyde190 cmVekt88 kg
24J. HuthNasjonalitetTysklandAlder31 årHøyde185 cmVekt80 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

SC Freiburg: overganger

Inn

  • Louey Ben FarhatKarlsruher SC · overgang31.8.26
  • Y. EngelhardtComo · overgang17.7.26
  • R. YamamotoSt. Truiden · overgang30.6.26
  • K. GotoAnderlecht · overgang30.6.26
  • M. BackhausWerder Bremen · overgang30.6.26
  • Berkay Yilmaz1. FC Nürnberg · retur fra lån29.6.26
  • R. WagnerDynamo Dresden · retur fra lån29.6.26
  • J. AdamuCeltic · retur fra lån29.6.26

Ut

  • Louey Ben FarhatKarlsruher SC · lån31.8.26
  • N. AtuboluEintracht Frankfurt · lån27.8.26
  • K. SteinmannHannover 96 · lån24.8.26
  • E. DinkçiWerder Bremen · lån16.8.26
  • D. KyerehVfL Osnabrück · fri spiller9.8.26
  • J. ManzambiAston Villa · overgang16.7.26
  • R. WagnerDynamo Dresden · overgang30.6.26
  • J. AdamuFC Schalke 04 · overgang30.6.26

SC Freiburg: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1904
StadionEuropa-Park Stadion
Kapasitet34 700
Underlagnaturgress
TurneringBundesliga
Tabellplassering3. · 13 poeng

SC Freiburg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller SC Freiburg på?

SC Freiburg spiller hjemmekampene sine på Europa-Park Stadion (Freiburg im Breisgau), som har plass til 34 700 tilskuere.

Hvor ligger SC Freiburg på tabellen?

SC Freiburg ligger på 3. plass i Bundesliga med 13 poeng etter 6 kamper (4 seirer, 1 uavgjort, 1 tap).

Når spiller SC Freiburg neste kamp?

Neste kamp: SC Freiburg – Bayern München, søn. 25.10. · 17:30 (Bundesliga).

Hvordan endte den siste seriekampen til SC Freiburg?

Siste seriekamp: Bayer Leverkusen 2–1 SC Freiburg (18.10.26).

Hvem er toppscorer for SC Freiburg?

Klubbens toppscorer i turneringen er I. Matanović med 6 mål.

SC Freiburg: terminliste, tabell og tips

SC Freiburg (Tyskland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Bundesliga, Conference League, DFB-Pokal), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Bundesliga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.