Fotball
Hjem › Lag › Bodo/Glimt
Bodo/Glimt

Bodo/Glimt: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Norge · stiftet 1916 · Aspmyra Stadion

Bodo/Glimt: turneringer i 2026

Bodo/Glimt: kommende kamper

fre. 30.10. · 19:00Bodo/Glimt–Viking
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 21:00Bodo/Glimt–Lille
Champions League
søn. 8.11. · 14:30Tromso–Bodo/Glimt
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 20.11. · 19:00Molde–Bodo/Glimt
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 24.11. · 18:45Bodo/Glimt–Lask Linz
Champions League

Bodo/Glimt: siste resultater

Form i serienTVVTV
24.10.26Bodo/Glimt0–1Valerenga
Eliteserien
20.10.26Napoli4–3Bodo/Glimt
Champions League
17.10.26Ham-Kam0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
14.10.26Bodo/Glimt1–0Borussia Dortmund
Champions League
10.10.26Bodo/Glimt3–1Kristiansund BK
Eliteserien
20.9.26Brann2–1Bodo/Glimt
Eliteserien
14.9.26Bodo/Glimt3–2Sandefjord
Eliteserien
10.9.26Bayern München5–0Bodo/Glimt
Champions League

Bodo/Glimt: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 19:00Bodo/Glimt–Viking
Eliteserien
tir. 3.11. · 21:00Bodo/Glimt–Lille
Champions League
søn. 8.11. · 14:30Tromso–Bodo/Glimt
Eliteserien
fre. 20.11. · 19:00Molde–Bodo/Glimt
Eliteserien
tir. 24.11. · 18:45Bodo/Glimt–Lask Linz
Champions League
lør. 28.11. · 16:00Bodo/Glimt–KFUM Oslo
Eliteserien
lør. 5.12. · 16:00Aalesund–Bodo/Glimt
Eliteserien
ons. 9.12. · 21:00Lens–Bodo/Glimt
Champions League
søn. 13.12. · 17:00Bodo/Glimt–Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
tir. 19.1. · 18:45Bodo/Glimt–Atletico Madrid
Champions League
ons. 27.1. · 21:00Club Brugge KV–Bodo/Glimt
Champions League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Bodo/Glimt0–1Valerenga
Eliteserien
20.10.26Napoli4–3Bodo/Glimt
Champions League
17.10.26Ham-Kam0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
14.10.26Bodo/Glimt1–0Borussia Dortmund
Champions League
10.10.26Bodo/Glimt3–1Kristiansund BK
Eliteserien
20.9.26Brann2–1Bodo/Glimt
Eliteserien
14.9.26Bodo/Glimt3–2Sandefjord
Eliteserien
10.9.26Bayern München5–0Bodo/Glimt
Champions League
4.9.26Fredrikstad1–2Bodo/Glimt
Eliteserien
30.8.26Bodo/Glimt4–2Rosenborg
Eliteserien
25.8.26Bodo/Glimt3–0NEC Nijmegen
Champions League
19.8.26NEC Nijmegen1–3Bodo/Glimt
Champions League
11.8.26Bodo/Glimt3–2Union St. Gilloise
Champions League
8.8.26Valerenga1–2Bodo/Glimt
Eliteserien
4.8.26Union St. Gilloise3–3Bodo/Glimt
Champions League
31.7.26Bodo/Glimt4–0Lillestrom
Eliteserien
26.7.26Sandefjord0–3Bodo/Glimt
Eliteserien
22.7.26Bodo/Glimt3–0Ham-Kam
Eliteserien
17.7.26Bodo/Glimt1–0Fredrikstad
Eliteserien
12.7.26KFUM Oslo0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
29.5.26Rosenborg2–2Bodo/Glimt
Eliteserien
24.5.26Bodo/Glimt3–1Brann
Eliteserien
20.5.26Start1–4Bodo/Glimt
Eliteserien
16.5.26Bodo/Glimt5–0Tromso
Eliteserien
9.5.26Bodo/Glimt2–2Brann
NM-cupen
4.5.26Bodo/Glimt0–1Molde
Eliteserien
30.4.26Bodo/Glimt5–0Start
Eliteserien
26.4.26Lillestrom0–2Bodo/Glimt
Eliteserien
22.4.26Bodo/Glimt2–1KFUM Oslo
NM-cupen
18.4.26Bodo/Glimt3–0Aalesund
Eliteserien
15.4.26Sarpsborg 08 FF1–1Bodo/Glimt
Eliteserien
11.4.26Viking5–0Bodo/Glimt
Eliteserien
6.4.26Kristiansund BK0–3Bodo/Glimt
Eliteserien
22.3.26Bodo/Glimt4–0Lillestrom
NM-cupen
5.3.26Molde1–2Bodo/Glimt
NM-cupen
25.9.25ODD Ballklubb1–3Bodo/Glimt
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Bodo/Glimt: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • H. Evjenkneskade
  • A. Mikkelsenlyskeskade
  • M. Riisnaeskneskade
  • I. Sjongskade

Bodo/Glimt: tabellplassering – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Viking2318-2-359:2256VVVVU
2Bodo/Glimt2418-2-458:2156TVVTV
3Molde2312-4-752:3540VUTVV
4Rosenborg2412-4-846:3140VVUVV

Bodo/Glimt: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
26Feyenoord34:83
27Lens33:73
28Bodo/Glimt34:93
29AEK Athens FC33:83
30RB Leipzig33:83

Bodo/Glimt: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp2,4
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn2,8 / 0,7
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 1,1
Kamper uten baklengsmål11
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort14
Gule kort per kamp0,6
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (12×) · 4-1-3-2 (8×) · 4-3-3 (4×)

Bodo/Glimt: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. SjøvoldF23198033187107,74
P. BergM221880223515107,51
H. AleesamiF1812931062007,47
J. HaugeM211377543014107,41
O. BjørtuftF24209901165107,40
F. BjørkanF22128832135007,24
H. EvjenM1375351128107,19
O. Didrik BlombergA241799672919207,16
K. HøghA12938743017007,11
S. FetM23152342239107,05
S. AuklendM231654151810307,03
A. HelmersenA219221214122106,94
J. MvukaM61521032006,92
I. MäättäF24112410113006,84
A. KlyngeM61591032006,74
M. HansenA6601032106,70
O. BrynhildsenM18899213116106,66
D. BassiA102150120006,63
A. MikkelsenA1100000006,50
V. NielsenF63700000006,24
U. SaltnesM1333700100006,10
J. GundersenF95630000005,27
J. KitolanoM61950010005,13
M. RiisnæsM3340010004,98

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Bodo/Glimt: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Bodo/Glimt: overganger

Inn

  • J. MvukaLorient · overgang17.8.26
  • J. KitolanoSparta Rotterdam · fri spiller13.7.26
  • O. BrynhildsenFC Midtjylland · overgang30.3.26
  • S. BurakovskyKolding IF · retur fra lån21.1.26

Ut

  • M. HansenPSV Eindhoven · overgang1.9.26
  • D. BassiLillestrom · overgang28.8.26
  • A. KlyngeJagiellonia · overgang27.7.26
  • K. HøghCeltic · overgang27.7.26
  • G. VettiStabaek · fri spiller2.6.26
  • G. SundayKooteepee · lån26.3.26
  • M. BrøndboPescara · fri spiller23.2.26
  • S. SkeideKristiansund BK · lån29.1.26

Bodo/Glimt: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1916
StadionAspmyra Stadion
Kapasitet8 270
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering2. · 56 poeng

Bodo/Glimt: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Bodo/Glimt på?

Bodo/Glimt spiller hjemmekampene sine på Aspmyra Stadion (Bodø), som har plass til 8 270 tilskuere.

Hvor ligger Bodo/Glimt på tabellen?

Bodo/Glimt ligger på 2. plass i Eliteserien med 56 poeng etter 24 kamper (18 seirer, 2 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Bodo/Glimt neste kamp?

Neste kamp: Bodo/Glimt – Viking, fre. 30.10. · 19:00 (Eliteserien).

Hvordan endte den siste seriekampen til Bodo/Glimt?

Siste seriekamp: Bodo/Glimt 0–1 Valerenga (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Bodo/Glimt?

Klubbens toppscorer i turneringen er A. Helmersen med 15 mål.

Bodo/Glimt: terminliste, tabell og tips

Bodo/Glimt (Norge) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eliteserien, Champions League, NM-cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.