Fotball
Hjem › Lag › Viking
Viking

Viking: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Norge · stiftet 1899 · Lyse Arena

Viking: turneringer i 2026

Viking: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30Viking–Tromso
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 30.10. · 19:00Bodo/Glimt–Viking
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 4.11. · 21:00Viking–Sabah FA
Champions League
søn. 8.11. · 17:00Viking–KFUM Oslo
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 21.11. · 14:00Tromso–Viking
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Viking: siste resultater

Form i serienVVVVU
21.10.26Aston Villa3–1Viking
Champions League
17.10.26Viking3–2Fredrikstad
Eliteserien
13.10.26Viking3–3Bayern München
Champions League
9.10.26Brann0–2Viking
Eliteserien
20.9.26Viking3–0Lillestrom
Eliteserien
13.9.26Viking8–1Kristiansund BK
Eliteserien
9.9.26VfB Stuttgart3–1Viking
Champions League
4.9.26Sandefjord1–1Viking
Eliteserien

Viking: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30Viking–Tromso
Eliteserien
fre. 30.10. · 19:00Bodo/Glimt–Viking
Eliteserien
ons. 4.11. · 21:00Viking–Sabah FA
Champions League
søn. 8.11. · 17:00Viking–KFUM Oslo
Eliteserien
lør. 21.11. · 14:00Tromso–Viking
Eliteserien
ons. 25.11. · 21:00Atletico Madrid–Viking
Champions League
søn. 29.11. · 19:15Viking–Valerenga
Eliteserien
fre. 4.12. · 19:00Molde–Viking
Eliteserien
tir. 8.12. · 18:45Viking–Feyenoord
Champions League
søn. 13.12. · 17:00Viking–Ham-Kam
Eliteserien
ons. 20.1. · 21:00Viking–PSV Eindhoven
Champions League
ons. 27.1. · 21:00Napoli–Viking
Champions League
Spilte kamper denne sesongen
21.10.26Aston Villa3–1Viking
Champions League
17.10.26Viking3–2Fredrikstad
Eliteserien
13.10.26Viking3–3Bayern München
Champions League
9.10.26Brann0–2Viking
Eliteserien
20.9.26Viking3–0Lillestrom
Eliteserien
13.9.26Viking8–1Kristiansund BK
Eliteserien
9.9.26VfB Stuttgart3–1Viking
Champions League
4.9.26Sandefjord1–1Viking
Eliteserien
30.8.26Viking2–1Aalesund
Eliteserien
26.8.26Viking3–1Dinamo Zagreb
Champions League
18.8.26Dinamo Zagreb2–2Viking
Champions League
14.8.26Rosenborg2–1Viking
Eliteserien
8.8.26Viking2–1Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
1.8.26Start0–3Viking
Eliteserien
26.7.26Aalesund1–1Viking
Eliteserien
22.7.26Lillestrom1–2Viking
Eliteserien
18.7.26Viking2–1Sandefjord
Eliteserien
12.7.26Sarpsborg 08 FF1–0Viking
Eliteserien
24.5.26Kristiansund BK1–2Viking
Eliteserien
16.5.26Viking6–3Start
Eliteserien
10.5.26KFUM Oslo0–2Viking
Eliteserien
1.5.26Viking3–0Rosenborg
Eliteserien
25.4.26Fredrikstad1–2Viking
Eliteserien
18.4.26Viking3–2Brann
Eliteserien
11.4.26Viking5–0Bodo/Glimt
Eliteserien
6.4.26Valerenga0–1Viking
Eliteserien
21.3.26Viking4–1Molde
Eliteserien
18.3.26Viking1–2Aalesund
NM-cupen
14.3.26Ham-Kam2–1Viking
Eliteserien
7.3.26Bjarg0–3Viking
NM-cupen
24.9.25Eik-Tønsberg0–2Viking
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Viking: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • K. Askildsenrødt kort
  • A. Baertelsenfotskade
  • V. Berishalårskade
  • S. Bjorsholkneskade
  • M. Rosethkneskade
  • H. Falchenerkneskade
  • K. Haugenfravær

Viking: tabellplassering – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Viking2318-2-359:2256VVVVU
2Bodo/Glimt2418-2-458:2156TVVTV
3Molde2312-4-752:3540VUTVV

Viking: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
31Fenerbahçe33:92
32Slavia Praha34:71
33Viking35:91
34FC Porto32:60
35Lille34:100

Viking: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp2,6
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn3,7 / 1,1
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 0,8
Kamper uten baklengsmål7
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort46
Gule kort per kamp2,0
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (9×) · 4-4-2 (7×) · 4-3-3 (6×)

Viking: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Z. TripićM2217626192713708,09
H. BjørdalM53372284007,80
H. FalchenerF16129021113207,33
P. ChristiansenA2218891474927207,31
G. StensnessF211845402311407,30
H. HeggheimF221685631711407,26
V. VevatneF51260000007,25
K. AskildsenM21169951289717,20
S. Kvia-EgeskogM231565931813207,01
S. BjørsholF124131032206,97
A. BærtelsenF115130063106,97
K. HaugenF17135831136106,94
F. BotnenF180000006,90
E. AustböA1166721134206,86
E. BotheimA532321177106,85
J. BellM1711680161206,85
R. AlteM41760021106,68
H. HaugenF185240052106,60
T. MoiM169630073406,60
J. HansenM112190020006,53
Vetle AuklendF167050100106,49
O. VistedM122610033106,46
H. MikaelssonA3870020006,40
N. FuglestadM19770321810006,36
J. DalandF41960021016,33
V. BerishaA180000006,20
R. PostemaA5880140005,42
A. CosicA3970031005,13

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Viking: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Viking: overganger

Inn

  • E. BasseyPSV Eindhoven · overgang1.9.26
  • H. BjørdalValerenga · overgang1.9.26
  • E. BotheimMalmo FF · overgang1.9.26
  • F. BotnenSandnes ULF · retur fra lån30.7.26
  • R. AlteSandefjord · retur fra lån13.7.26
  • A. CosicKR Reykjavik · overgang13.7.26
  • R. PostemaGroningen · overgang13.7.26
  • E. JacobsenBrodd · overgang13.7.26

Ut

  • R. AlteViborg · lån31.8.26
  • E. AustböWest Ham · overgang30.8.26
  • F. BotnenSandnes ULF · lån9.8.26
  • H. MikaelssonSigma Olomouc · overgang30.6.26
  • R. AlteSandefjord · lån30.3.26
  • L. H. HelgelandMadla · fri spiller28.2.26
  • Y. de LanlaySandnes ULF · fri spiller25.2.26
  • M. Rugland ReeBryne · fri spiller22.2.26

Viking: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1899
StadionLyse Arena
Kapasitet16 508
Underlagkunstgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering1. · 56 poeng

Viking: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Viking på?

Viking spiller hjemmekampene sine på Lyse Arena (Stavanger), som har plass til 16 508 tilskuere.

Hvor ligger Viking på tabellen?

Viking ligger på 1. plass i Eliteserien med 56 poeng etter 23 kamper (18 seirer, 2 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Viking neste kamp?

Neste kamp: Viking – Tromso, søn. 25.10. · 14:30 (Eliteserien).

Hvordan endte den siste seriekampen til Viking?

Siste seriekamp: Viking 3–2 Fredrikstad (17.10.26).

Hvem er toppscorer for Viking?

Klubbens toppscorer i turneringen er P. Christiansen med 17 mål.

Viking: terminliste, tabell og tips

Viking (Norge) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eliteserien, Champions League, NM-cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.