Fotball
Hjem › Lag › Sandefjord
Sandefjord

Sandefjord: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Norge · stiftet 1998 · Jotun Arena

Sandefjord: turneringer i 2026

Sandefjord: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Start–Sandefjord
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 31.10. · 18:00Aalesund–Sandefjord
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 17:00Sandefjord–Molde
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 22.11. · 17:00Kristiansund BK–Sandefjord
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 29.11. · 17:00Sandefjord–Tromso
Eliteserien · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Sandefjord: siste resultater

Form i serienTUVTU
18.10.26Sandefjord0–2Lillestrom
Eliteserien
10.10.26Rosenborg1–1Sandefjord
Eliteserien
20.9.26Sandefjord3–0Start
Eliteserien
14.9.26Bodo/Glimt3–2Sandefjord
Eliteserien
4.9.26Sandefjord1–1Viking
Eliteserien
30.8.26Sandefjord0–0Brann
Eliteserien
16.8.26Sarpsborg 08 FF1–2Sandefjord
Eliteserien
7.8.26Sandefjord0–1KFUM Oslo
Eliteserien

Sandefjord: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Start–Sandefjord
Eliteserien
lør. 31.10. · 18:00Aalesund–Sandefjord
Eliteserien
søn. 8.11. · 17:00Sandefjord–Molde
Eliteserien
søn. 22.11. · 17:00Kristiansund BK–Sandefjord
Eliteserien
søn. 29.11. · 17:00Sandefjord–Tromso
Eliteserien
søn. 6.12. · 19:15Ham-Kam–Sandefjord
Eliteserien
søn. 13.12. · 17:00Sandefjord–Valerenga
Eliteserien
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Sandefjord0–2Lillestrom
Eliteserien
10.10.26Rosenborg1–1Sandefjord
Eliteserien
20.9.26Sandefjord3–0Start
Eliteserien
14.9.26Bodo/Glimt3–2Sandefjord
Eliteserien
4.9.26Sandefjord1–1Viking
Eliteserien
30.8.26Sandefjord0–0Brann
Eliteserien
16.8.26Sarpsborg 08 FF1–2Sandefjord
Eliteserien
7.8.26Sandefjord0–1KFUM Oslo
Eliteserien
1.8.26Fredrikstad1–0Sandefjord
Eliteserien
26.7.26Sandefjord0–3Bodo/Glimt
Eliteserien
18.7.26Viking2–1Sandefjord
Eliteserien
12.7.26Sandefjord2–2Ham-Kam
Eliteserien
30.5.26Molde2–1Sandefjord
Eliteserien
25.5.26Sandefjord1–1Fredrikstad
Eliteserien
16.5.26Lillestrom3–1Sandefjord
Eliteserien
10.5.26Sandefjord2–0Kristiansund BK
Eliteserien
3.5.26Sandefjord1–0Aalesund
Eliteserien
26.4.26Tromso3–1Sandefjord
Eliteserien
18.4.26Sandefjord0–0Rosenborg
Eliteserien
12.4.26Brann0–1Sandefjord
Eliteserien
7.4.26KFUM Oslo1–2Sandefjord
Eliteserien
22.3.26Sandefjord0–2Sarpsborg 08 FF
Eliteserien
15.3.26Valerenga1–0Sandefjord
Eliteserien
17.9.25Tromsdalen Uil6–1Sandefjord
NM-cupen

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sandefjord: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • D. Koswalkneskade
  • F. Loftesnes-Bjunelårskade
  • M. Melchiorkneskade
  • N. Mollerankelskade
  • E. Hadayaskade

Sandefjord: tabellplassering – Eliteserien

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
11Sarpsborg 08 FF237-7-928:3428TVTUU
12Ham-Kam247-5-1233:5126TTVTT
13Sandefjord236-6-1122:3024TUVTU
14Aalesund235-9-939:5124VTVTV
15Kristiansund BK235-4-1423:4719TTTTV

Sandefjord: sesongstatistikk (Eliteserien)

Scorede mål per kamp1,0
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,1 / 1,6
Kamper uten baklengsmål6
Kamper uten scoring8

Kort

Gule kort48
Gule kort per kamp2,1
Røde kort4

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (8×) · 4-2-3-1 (6×) · 5-4-1 (4×)

Sandefjord: spillerstatistikk (Eliteserien)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Z. SmajlovićF108970162107,56
T. BørkeeietF54111011307,26
R. HoltenF96760010107,23
M. SauerM4711121007,18
S. MørkF23203511165107,07
X. LambrixF2219720131406,90
E. PatoulidisM231499403115206,88
O. KapskarmoA64231294006,85
N. MöllerA141057301913306,81
R. AlteM965211116106,81
M. MelchiorM117210062206,81
E. GigovićM43251131206,80
J. HanstadM2460000106,80
S. KristiansenF72930000006,80
J. DunsbyM171092102814406,78
Bendik BerntsenA1984011155306,78
E. PettersenM20143121198406,75
V. EgeliF22176412175206,70
R. DzabicM9810020006,70
J. SwiftM190000006,70
G. HøjbjergF83000041006,68
F. Loftesnes-BjuneF3410000006,63
F. PedersenF2319100043206,62
M. HellanF72140121006,59
S. MathisenA2158220136106,50
A. FosterA92401242406,43
J. VesterM147731074226,07
H. KrogelienF82950010005,84
D. SkaarudA2210000003,30

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sandefjord: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sandefjord: overganger

Inn

  • E. GigovićHelsingborg · overgang24.8.26
  • T. BørkeeietRapid Vienna · fri spiller12.8.26
  • O. KapskarmoEgersund · lån5.8.26
  • D. KoswalTelstar · fri spiller13.7.26
  • D. SantosEik-Tønsberg · retur fra lån29.6.26
  • R. AlteViking · lån30.3.26
  • G. HøjbjergB 93 · overgang29.3.26
  • N. MöllerDundee Utd · overgang26.2.26

Ut

  • E. Gunnarsson LavlundEik-Tønsberg · fri spiller23.8.26
  • D. SantosStabaek · overgang31.7.26
  • S. KristiansenLillestrom · overgang18.7.26
  • R. AlteViking · retur fra lån13.7.26
  • R. DzabicDegerfors IF · lån9.7.26
  • Z. SmajlovićOlympiakos Piraeus · overgang5.7.26
  • S. S. KvitvaerKvitvaer Sigurd Sletten · fri spiller2.3.26
  • D. TibellHegelmann Litauen · fri spiller16.2.26

Sandefjord: nøkkelfakta

LandNorge
Stiftet1998
StadionJotun Arena
Kapasitet6 598
Underlagnaturgress
TurneringEliteserien
Tabellplassering13. · 24 poeng

Sandefjord: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sandefjord på?

Sandefjord spiller hjemmekampene sine på Jotun Arena (Sandefjord), som har plass til 6 598 tilskuere.

Hvor ligger Sandefjord på tabellen?

Sandefjord ligger på 13. plass i Eliteserien med 24 poeng etter 23 kamper (6 seirer, 6 uavgjorte, 11 tap).

Når spiller Sandefjord neste kamp?

Neste kamp: Start – Sandefjord, søn. 25.10. · 17:00 (Eliteserien).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sandefjord?

Siste seriekamp: Sandefjord 0–2 Lillestrom (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Sandefjord?

Klubbens toppscorer i turneringen er E. Patoulidis med 4 mål.

Sandefjord: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Sandefjord (Norge) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Eliteserien, NM-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Eliteserien finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.