Fotball
Hjem › Lag › Shakhtar Donetsk
Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Ukraina · stiftet 1936 · Arena Lviv

Shakhtar Donetsk: turneringer i 2026/27

Champions League17. plass, 4 poengNeste: Sporting CP · tir. 3.11. · 18:45
Premier LeagueRunde 11Neste: Obolon'-Brovar · lør. 31.10. · 17:00
CupåttedelsfinaleNeste: Dynamo Kyiv · tir. 27.10. · 17:00

Shakhtar Donetsk: kommende kamper

tir. 27.10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Dynamo Kyiv
Cup
lør. 31.10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Obolon'-Brovar
Premier League
tir. 3.11. · 18:45Shakhtar Donetsk–Sporting CP
Champions League
lør. 7.11. · 17:00Shakhtar Donetsk–Dynamo Kyiv
Premier League
lør. 21.11. · 17:00Livyi Bereh–Shakhtar Donetsk
Premier League

Shakhtar Donetsk: siste resultater

Form i serienTVU
24.10.26Shakhtar Donetsk0–0Zorya Luhansk
Premier League
21.10.26Inter1–0Shakhtar Donetsk
Champions League
17.10.26Shakhtar Donetsk2–1Kolos Kovalivka
Premier League
14.10.26Shakhtar Donetsk3–1AEK Athens FC
Champions League
9.10.26Veres Rivne0–3Shakhtar Donetsk
Premier League
20.9.26Shakhtar Donetsk3–0LNZ Cherkasy
Premier League
17.9.26Vilkhivtsi0–3Shakhtar Donetsk
Cup
14.9.26Shakhtar Donetsk2–0Chornomorets
Premier League

Shakhtar Donetsk: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Dynamo Kyiv
Cup
lør. 31.10. · 17:00Shakhtar Donetsk–Obolon'-Brovar
Premier League
tir. 3.11. · 18:45Shakhtar Donetsk–Sporting CP
Champions League
lør. 7.11. · 17:00Shakhtar Donetsk–Dynamo Kyiv
Premier League
lør. 21.11. · 17:00Livyi Bereh–Shakhtar Donetsk
Premier League
ons. 25.11. · 21:00Shakhtar Donetsk–Fenerbahçe
Champions League
lør. 28.11. · 17:00Shakhtar Donetsk–Bukovyna
Premier League
lør. 5.12. · 17:00Shakhtar Donetsk–Kryvbas KR
Premier League
ons. 9.12. · 18:45Slovan Bratislava–Shakhtar Donetsk
Champions League
lør. 12.12. · 17:00Shakhtar Donetsk–Kudrivka
Premier League
ons. 20.1. · 21:00RB Leipzig–Shakhtar Donetsk
Champions League
ons. 27.1. · 21:00Shakhtar Donetsk–Real Madrid
Champions League
lør. 27.2. · 17:00Shakhtar Donetsk–Epitsentr Dunayivtsi
Premier League
lør. 6.3. · 17:00Shakhtar Donetsk–FC Kharkiv
Premier League
lør. 13.3. · 17:00Polessya–Shakhtar Donetsk
Premier League
lør. 20.3. · 17:00Shakhtar Donetsk–Karpaty
Premier League
lør. 3.4. · 17:00Chornomorets–Shakhtar Donetsk
Premier League
lør. 10.4. · 17:00LNZ Cherkasy–Shakhtar Donetsk
Premier League
lør. 17.4. · 17:00Shakhtar Donetsk–Veres Rivne
Premier League
lør. 24.4. · 17:00Kolos Kovalivka–Shakhtar Donetsk
Premier League
lør. 1.5. · 17:00Zorya Luhansk–Shakhtar Donetsk
Premier League
lør. 8.5. · 17:00Shakhtar Donetsk–Obolon'-Brovar
Premier League
lør. 15.5. · 17:00Dynamo Kyiv–Shakhtar Donetsk
Premier League
lør. 22.5. · 17:00Shakhtar Donetsk–Livyi Bereh
Premier League
lør. 29.5. · 17:00Bukovyna–Shakhtar Donetsk
Premier League
fre. 4.6. · 17:00Kryvbas KR–Shakhtar Donetsk
Premier League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Shakhtar Donetsk0–0Zorya Luhansk
Premier League
21.10.26Inter1–0Shakhtar Donetsk
Champions League
17.10.26Shakhtar Donetsk2–1Kolos Kovalivka
Premier League
14.10.26Shakhtar Donetsk3–1AEK Athens FC
Champions League
9.10.26Veres Rivne0–3Shakhtar Donetsk
Premier League
20.9.26Shakhtar Donetsk3–0LNZ Cherkasy
Premier League
17.9.26Vilkhivtsi0–3Shakhtar Donetsk
Cup
14.9.26Shakhtar Donetsk2–0Chornomorets
Premier League
10.9.26PSV Eindhoven1–1Shakhtar Donetsk
Champions League
5.9.26Karpaty1–2Shakhtar Donetsk
Premier League
29.8.26Shakhtar Donetsk0–2Polessya
Premier League
16.8.26FC Kharkiv0–1Shakhtar Donetsk
Premier League
9.8.26Epitsentr Dunayivtsi0–2Shakhtar Donetsk
Premier League
3.8.26Shakhtar Donetsk5–1Kudrivka
Premier League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Shakhtar Donetsk: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (21.10.26).

  • I. Azarovikneskade
  • Eguinaldoskulderskade
  • V. Korniyenkoikke i troppen
  • Marlonmuskelskade
  • P. Obahikke i troppen
  • T. Puzankovikke i troppen
  • M. Shvedikke i troppen
  • D. Tvardovskyiikke i troppen

Shakhtar Donetsk: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
15AS Roma31-1-18:54VTU
16Atletico Madrid31-1-14:34UVT
17Shakhtar Donetsk31-1-14:34TVU
18PSV Eindhoven31-1-12:24VTU
19Villarreal31-0-28:83TVT

Shakhtar Donetsk: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
15AS Roma38:54
16Atletico Madrid34:34
17Shakhtar Donetsk34:34
18PSV Eindhoven32:24
19Villarreal38:83

Shakhtar Donetsk: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn3,0 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn0,5 / 1,0
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort9
Gule kort per kamp3,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (2×) · 4-2-3-1 (1×)

Shakhtar Donetsk: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
G. MendozaM31652052107,10
Vinícius TobiasF32701021106,99
V. BondarF32700011106,81
PedrinhoM2951022006,79
PedrinhoF32700030106,77
IsaqueM21070111006,77
E. NazarynaM2670010006,60
Marlon GomesM32610000306,59
Alisson SantanaM32590121006,58
M. MatvienkoF32700021006,57
NewerttonM31050031006,55
O. OcheretkoM32520030106,46
Kauã EliasA32250030006,39
L. TraoréA2420000004,08
Luca MeirellesA130000003,45
BruninhoM170000003,11
Lucas FerreiraM240000003,10
D. KryskivM110000100,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Shakhtar Donetsk: stall

Keepere

23K. FesyunNasjonalitetUkrainaAlder23 årHøyde191 cmVekt79 kg
31D. RiznykNasjonalitetUkrainaAlder26 årHøyde186 cmVekt77 kg
34R. BahlaiAlder16 år
48Denys TvardovskyiNasjonalitetUkrainaAlder22 år
V. ChympoyeshAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Shakhtar Donetsk: overganger

Inn

  • A. MatturroGenoa · overgang25.8.26
  • Gabriel CarvalhoAl-Qadisiyah FC · lån19.8.26
  • BruninhoAtletico Paranaense · overgang15.8.26
  • K. ToirovIstiqlol · retur fra lån27.7.26
  • O. KaravaevDynamo Kyiv · fri spiller30.6.26
  • G. MendozaKryvbas KR · overgang30.6.26
  • Ryan RobertoFlamengo · overgang30.6.26
  • K. SigeevTatran Prešov · retur fra lån29.6.26

Ut

  • O. PushkarevChornomorets · lån28.8.26
  • A. BondarenkoAl-Ahli Jeddah · lån20.8.26
  • G. GocholeishviliCadiz · lån19.8.26
  • K. SigeevKudrivka · lån1.8.26
  • A. GlushchenkoZorya Luhansk · lån31.7.26
  • M. FarinaChornomorets · lån31.7.26
  • K. ToirovRavshan · lån28.7.26
  • I. PetryakKudrivka · fri spiller30.6.26

Shakhtar Donetsk: nøkkelfakta

LandUkraina
Stiftet1936
StadionArena Lviv
Kapasitet34 915
Underlagnaturgress
Tabellplassering17. · 4 poeng

Shakhtar Donetsk: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Shakhtar Donetsk på?

Shakhtar Donetsk spiller hjemmekampene sine på Arena Lviv (Lviv), som har plass til 34 915 tilskuere.

Hvor ligger Shakhtar Donetsk på tabellen?

Shakhtar Donetsk ligger på 17. plass i Champions League med 4 poeng etter 3 kamper (1 seier, 1 uavgjort, 1 tap).

Når spiller Shakhtar Donetsk neste kamp?

Neste kamp: Shakhtar Donetsk – Dynamo Kyiv, tir. 27.10. · 17:00 (Cup).

Hvordan endte den siste seriekampen til Shakhtar Donetsk?

Siste seriekamp: Inter 1–0 Shakhtar Donetsk (21.10.26).

Hvem er toppscorer for Shakhtar Donetsk?

Klubbens toppscorer i turneringen er Kauã Elias med 3 mål.

Shakhtar Donetsk: terminliste, tabell og tips

Shakhtar Donetsk (Ukraina) spiller i disse turneringene denne sesongen: Champions League, Premier League, Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Champions League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.