Fotball
Hjem › Lag › Atletico Madrid
Atletico Madrid

Atletico Madrid: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1903 · Estádio Cívitas Metropolitano

Atletico Madrid: turneringer i 2026/27

Atletico Madrid: kommende kamper

lør. 31.10. · 14:00Levante–Atletico MadridLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 21:00Atletico Madrid–Bayern München
Champions League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 21:00Atletico Madrid–Barcelona
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Getafe–Atletico Madrid
La Liga
ons. 25.11. · 21:00Atletico Madrid–Viking
Champions League

Atletico Madrid: siste resultater

Form i serienVVVVV
24.10.26Atletico Madrid1–0Deportivo La Coruna
La Liga
20.10.26VfB Stuttgart1–1Atletico Madrid
Champions League
17.10.26Espanyol0–1Atletico Madrid
La Liga
13.10.26Atletico Madrid2–0Manchester United
Champions League
10.10.26Alaves1–2Atletico Madrid
La Liga
20.9.26Atletico Madrid2–1Real Madrid
La Liga
16.9.26Atletico Madrid4–0Osasuna
La Liga
13.9.26Real Sociedad0–3Atletico Madrid
La Liga

Atletico Madrid: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 14:00Levante–Atletico Madrid
La Liga
tir. 3.11. · 21:00Atletico Madrid–Bayern München
Champions League
søn. 8.11. · 21:00Atletico Madrid–Barcelona
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Getafe–Atletico Madrid
La Liga
ons. 25.11. · 21:00Atletico Madrid–Viking
Champions League
søn. 29.11. · 17:00Elche–Atletico Madrid
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Atletico Madrid–Real Betis
La Liga
ons. 9.12. · 21:00PSV Eindhoven–Atletico Madrid
Champions League
søn. 13.12. · 17:00Atletico Madrid–Valencia
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Celta Vigo–Atletico Madrid
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Rayo Vallecano–Atletico Madrid
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Atletico Madrid–Racing Santander
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Atletico Madrid–Real Sociedad
La Liga
tir. 19.1. · 18:45Bodo/Glimt–Atletico Madrid
Champions League
søn. 24.1. · 17:00Deportivo La Coruna–Atletico Madrid
La Liga
ons. 27.1. · 21:00Atletico Madrid–Fenerbahçe
Champions League
søn. 31.1. · 17:00Atletico Madrid–Espanyol
La Liga
tir. 2.2. · 20:00Barcelona–Atletico Madrid
Super Cup
søn. 7.2. · 17:00Barcelona–Atletico Madrid
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Osasuna–Atletico Madrid
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Atletico Madrid–Elche
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Malaga–Atletico Madrid
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Atletico Madrid–Celta Vigo
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Racing Santander–Atletico Madrid
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Atletico Madrid–Getafe
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Real Madrid–Atletico Madrid
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Atletico Madrid–Levante
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Atletico Madrid–Sevilla
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Villarreal–Atletico Madrid
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Atletico Madrid–Alaves
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Valencia–Atletico Madrid
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Atletico Madrid–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Atletico Madrid–Athletic Club
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Real Betis–Atletico Madrid
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Atletico Madrid1–0Deportivo La Coruna
La Liga
20.10.26VfB Stuttgart1–1Atletico Madrid
Champions League
17.10.26Espanyol0–1Atletico Madrid
La Liga
13.10.26Atletico Madrid2–0Manchester United
Champions League
10.10.26Alaves1–2Atletico Madrid
La Liga
20.9.26Atletico Madrid2–1Real Madrid
La Liga
16.9.26Atletico Madrid4–0Osasuna
La Liga
13.9.26Real Sociedad0–3Atletico Madrid
La Liga
9.9.26Liverpool2–1Atletico Madrid
Champions League
5.9.26Athletic Club3–0Atletico Madrid
La Liga
29.8.26Sevilla1–3Atletico Madrid
La Liga
23.8.26Atletico Madrid2–2Villarreal
La Liga
19.8.26Atletico Madrid2–0Malaga
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Atletico Madrid: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • J. Cardosolårskade
  • Kokemuskelskade
  • C. Romeromuskelskade

Atletico Madrid: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Barcelona99-0-039:927VVVVV
2Atletico Madrid108-1-120:825VVVVV
3Real Madrid97-0-223:921VVTVV
4Real Betis96-1-216:1419TVUVV

Atletico Madrid: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
14Bayern München310:55
15AS Roma38:54
16Atletico Madrid34:34
17Shakhtar Donetsk34:34
18PSV Eindhoven32:24

Atletico Madrid: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp2,0
Innslupne mål per kamp0,8
Hjemme: scoret / sluppet inn2,2 / 0,6
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,0
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort24
Gule kort per kamp2,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (6×) · 4-1-4-1 (1×) · 3-4-2-1 (1×)

Atletico Madrid: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
C. RomeroF64351053207,51
Álex BaenaM10618521710307,40
KokeM84480011007,36
D. HanckoF107570281107,27
Álex GrimaldoF976032117007,20
Lee Kang-InM1063121177207,20
Pablo BarriosM64060142007,20
Dani MartínezF21350010007,16
Marc PubillF85831041307,11
Marcos LlorenteM106800155107,09
J. CardosoM63220120206,97
G. SimeoneA96372272006,89
J. ÁlvarezA626311126006,88
M. HjulmandM95230070206,86
J. GiménezF2350000106,70
Rodrigo MendozaM41370033106,66
A. LookmanA105951073206,61
Carlos MartínM1570020006,50
J. DavidA529532129006,05
Robin Le NormandF63711011115,79
Arnau OrtizM51490020004,69
A. SørlothA2400020104,30
J. DominguezF1450000103,35

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Atletico Madrid: stall

Keepere

1J. MussoNasjonalitetArgentinaAlder31 årHøyde193 cmVekt93 kg
13J. OblakNasjonalitetSloveniaAlder33 årHøyde188 cmVekt87 kg
25Salvador EsquivelNasjonalitetSpaniaAlder20 årHøyde190 cmVekt85 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Atletico Madrid: overganger

Inn

  • J. DavidJuventus · lån31.8.26
  • A. YaakobishviliGirona · lån26.8.26
  • C. RomeroTottenham · overgang14.8.26
  • Lee Kang-InParis Saint Germain · overgang24.7.26
  • M. HjulmandSporting CP · overgang10.7.26
  • Álex GrimaldoBayer Leverkusen · overgang30.6.26
  • H. MoldovanOviedo · retur fra lån29.6.26
  • Carlos MartínRayo Vallecano · retur fra lån29.6.26

Ut

  • Rayane BelidRayo Vallecano · overgang2.9.26
  • Carlos MartínHNK Hajduk Split · lån1.9.26
  • G. SpinaJong Ajax · overgang1.9.26
  • T. LemarElche · lån31.8.26
  • J. GiménezDeportivo La Coruna · lån31.8.26
  • I. LuqueRacing Santander · overgang30.8.26
  • Javier BoñarGirona · overgang28.8.26
  • M. RuggeriAston Villa · overgang18.8.26

Atletico Madrid: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1903
StadionEstádio Cívitas Metropolitano
Kapasitet70 460
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering2. · 25 poeng

Atletico Madrid: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Atletico Madrid på?

Atletico Madrid spiller hjemmekampene sine på Estádio Cívitas Metropolitano (Madrid), som har plass til 70 460 tilskuere.

Hvor ligger Atletico Madrid på tabellen?

Atletico Madrid ligger på 2. plass i La Liga med 25 poeng etter 10 kamper (8 seirer, 1 uavgjort, 1 tap).

Når spiller Atletico Madrid neste kamp?

Neste kamp: Levante – Atletico Madrid, lør. 31.10. · 14:00 (La Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Atletico Madrid?

Siste seriekamp: Atletico Madrid 1–0 Deportivo La Coruna (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Atletico Madrid?

Klubbens toppscorer i turneringen er Álex Baena med 5 mål.

Atletico Madrid: terminliste, tabell og tips

Atletico Madrid (Spania) spiller i disse turneringene denne sesongen: La Liga, Champions League, Super Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i La Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.