Fotball
Hjem › Lag › Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Rayo Vallecano: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1924 · Estadio de Vallecas

Rayo Vallecano: turneringer i 2026/27

La Liga17. plass, 9 poengNeste: Celta Vigo · lør. 31.10. · 16:15
Copa del Reyrunde 128Neste: Recreativo Huelva · tir. 27.10. · 21:00

Rayo Vallecano: kommende kamper

tir. 27.10. · 21:00Recreativo Huelva–Rayo Vallecano
Copa del Reylør. 31.10. · 16:15Rayo Vallecano–Celta VigoLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 16:15Real Sociedad–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Rayo Vallecano–Valencia
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Real Betis–Rayo Vallecano
La Liga

Rayo Vallecano: siste resultater

Form i serienTUUV
24.10.26Rayo Vallecano0–3Elche
La Liga
19.10.26Getafe1–1Rayo Vallecano
La Liga
19.9.26Osasuna1–1Rayo Vallecano
La Liga
15.9.26Rayo Vallecano2–1Espanyol
La Liga
12.9.26Real Madrid4–1Rayo Vallecano
La Liga
5.9.26Rayo Vallecano3–2Racing Santander
La Liga
31.8.26Barcelona5–2Rayo Vallecano
La Liga
20.8.26Rayo Vallecano1–1Alaves
La Liga

Rayo Vallecano: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 10.10. · 14:00Rayo Vallecano–Athletic Club
La Liga
tir. 27.10. · 21:00Recreativo Huelva–Rayo Vallecano
Copa del Rey
lør. 31.10. · 16:15Rayo Vallecano–Celta Vigo
La Liga
søn. 8.11. · 16:15Real Sociedad–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Rayo Vallecano–Valencia
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Real Betis–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Rayo Vallecano–Levante
La Liga
søn. 13.12. · 17:00Villarreal–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Rayo Vallecano–Malaga
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Rayo Vallecano–Atletico Madrid
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Deportivo La Coruna–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Rayo Vallecano–Sevilla
La Liga
søn. 24.1. · 17:00Elche–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 31.1. · 17:00Rayo Vallecano–Real Madrid
La Liga
søn. 7.2. · 17:00Espanyol–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Celta Vigo–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Rayo Vallecano–Getafe
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Racing Santander–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Rayo Vallecano–Osasuna
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Malaga–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Rayo Vallecano–Barcelona
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Levante–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Rayo Vallecano–Real Sociedad
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Alaves–Rayo Vallecano
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Valencia–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Rayo Vallecano–Villarreal
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Rayo Vallecano–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Atletico Madrid–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Rayo Vallecano–Real Betis
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Athletic Club–Rayo Vallecano
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Rayo Vallecano0–3Elche
La Liga
19.10.26Getafe1–1Rayo Vallecano
La Liga
19.9.26Osasuna1–1Rayo Vallecano
La Liga
15.9.26Rayo Vallecano2–1Espanyol
La Liga
12.9.26Real Madrid4–1Rayo Vallecano
La Liga
5.9.26Rayo Vallecano3–2Racing Santander
La Liga
31.8.26Barcelona5–2Rayo Vallecano
La Liga
20.8.26Rayo Vallecano1–1Alaves
La Liga
15.8.26Sevilla2–1Rayo Vallecano
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Rayo Vallecano: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • A. Batallafravær
  • Luiz Felipekneskade
  • R. Ntekaryggskade
  • A. Ratiumuskelskade

Rayo Vallecano: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
15Athletic Club82-3-38:99TUUU
16Getafe92-3-45:119UTVTU
17Rayo Vallecano92-3-412:209TUUV
18Espanyol102-2-612:148TTUTT
19Valencia101-3-67:176TUUTV

Rayo Vallecano: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp2,2
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 2,6
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort23
Gule kort per kamp2,6
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (5×) · 4-3-3 (3×) · 4-1-4-1 (1×)

Rayo Vallecano: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Sergio CamelloA10650712112307,33
Unai LópezM107710393206,92
P. CissF108550020606,79
Álvaro GarcíaM1074532115206,69
Mujaid SadickF63910011006,68
Adrià PedrosaF85931183206,64
A. RațiuF65401052006,62
Jorge de FrutosM85280233016,62
Pedro DíazM945800164006,59
F. LejeuneF1085500143106,45
I. BalliuF94090000106,45
AlemãoA81760042205,81
G. TsitaishviliA62710092105,52
Óscar ValentínM84030010105,48
Fran PérezA61520010115,46
Isi PalazónM41700010005,20
R. NtekaA31530021004,85
G. BouareM51960011104,76
Pelayo FernándezF2670000004,13
Rayane BelidA1230000003,35
J. VertrouwdF21220000003,13

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Rayo Vallecano: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Rayo Vallecano: overganger

Inn

  • Rayane BelidAtletico Madrid · overgang2.9.26
  • Mujaid SadickGenk · lån31.8.26
  • E. AuderoComo · lån31.8.26
  • G. BouareReal Betis · overgang26.8.26
  • Adrià PedrosaSevilla · lån26.8.26
  • G. TsitaishviliDynamo Kyiv · fri spiller12.8.26
  • M. KumbullaAS Roma · lån6.8.26
  • N. MendyReal Betis · overgang30.6.26

Ut

  • Miguel Ángel MorroMorro Miguel · fri spiller1.9.26
  • E. Eto'oRacing Ferrol · lån31.8.26
  • A. MuminGirona · fri spiller17.8.26
  • Pep ChavarríaChelsea · overgang11.8.26
  • N. MendyHull City · overgang11.8.26
  • A. EspinoRacing Club · fri spiller1.7.26
  • Unai Sabroso LorenzoCordoba · fri spiller30.6.26
  • Ó. TrejoTrejo Oscar · la opp29.6.26

Rayo Vallecano: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1924
StadionEstadio de Vallecas
Kapasitet15 500
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering17. · 9 poeng

Rayo Vallecano: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Rayo Vallecano på?

Rayo Vallecano spiller hjemmekampene sine på Estadio de Vallecas (Madrid), som har plass til 15 500 tilskuere.

Hvor ligger Rayo Vallecano på tabellen?

Rayo Vallecano ligger på 17. plass i La Liga med 9 poeng etter 9 kamper (2 seirer, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Rayo Vallecano neste kamp?

Neste kamp: Recreativo Huelva – Rayo Vallecano, tir. 27.10. · 21:00 (Copa del Rey).

Hvordan endte den siste seriekampen til Rayo Vallecano?

Siste seriekamp: Rayo Vallecano 0–3 Elche (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Rayo Vallecano?

Klubbens toppscorer i turneringen er Sergio Camello med 7 mål.

Rayo Vallecano: terminliste, tabell og tips

Rayo Vallecano (Spania) spiller i disse turneringene denne sesongen: La Liga, Copa del Rey. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i La Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.