Fotball
Hjem › Lag › Deportivo La Coruna
Deportivo La Coruna

Deportivo La Coruna: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1906 · Estadio Abanca-Riazor

Deportivo La Coruna: turneringer i 2026/27

La Liga10. plass, 11 poengNeste: Osasuna · man. 2.11. · 21:00
Copa del Reyrunde 128Neste: Auriense · tor. 29.10. · 21:00

Deportivo La Coruna: kommende kamper

tor. 29.10. · 21:00Auriense–Deportivo La Coruna
Copa del Reyman. 2.11. · 21:00Deportivo La Coruna–OsasunaLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:15Espanyol–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Alaves–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Deportivo La Coruna–Barcelona
La Liga

Deportivo La Coruna: siste resultater

Form i serienTUTUT
24.10.26Atletico Madrid1–0Deportivo La Coruna
La Liga
16.10.26Deportivo La Coruna1–1Levante
La Liga
11.10.26Real Sociedad3–2Deportivo La Coruna
La Liga
20.9.26Deportivo La Coruna1–1Real Betis
La Liga
16.9.26Deportivo La Coruna0–1Sevilla
La Liga
13.9.26Getafe1–1Deportivo La Coruna
La Liga
5.9.26Villarreal2–3Deportivo La Coruna
La Liga
30.8.26Deportivo La Coruna3–1Valencia
La Liga

Deportivo La Coruna: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tor. 29.10. · 21:00Auriense–Deportivo La Coruna
Copa del Rey
man. 2.11. · 21:00Deportivo La Coruna–Osasuna
La Liga
lør. 7.11. · 16:15Espanyol–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Alaves–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Deportivo La Coruna–Barcelona
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Racing Santander–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 13.12. · 17:00Deportivo La Coruna–Athletic Club
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Deportivo La Coruna–Real Madrid
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Celta Vigo–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Deportivo La Coruna–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Real Betis–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 24.1. · 17:00Deportivo La Coruna–Atletico Madrid
La Liga
søn. 31.1. · 17:00Osasuna–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 7.2. · 17:00Deportivo La Coruna–Malaga
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Elche–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Deportivo La Coruna–Real Sociedad
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Levante–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Deportivo La Coruna–Getafe
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Barcelona–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Valencia–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Deportivo La Coruna–Villarreal
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Sevilla–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Deportivo La Coruna–Celta Vigo
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Athletic Club–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Deportivo La Coruna–Racing Santander
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Rayo Vallecano–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Deportivo La Coruna–Alaves
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Deportivo La Coruna–Espanyol
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Real Madrid–Deportivo La Coruna
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Atletico Madrid1–0Deportivo La Coruna
La Liga
16.10.26Deportivo La Coruna1–1Levante
La Liga
11.10.26Real Sociedad3–2Deportivo La Coruna
La Liga
20.9.26Deportivo La Coruna1–1Real Betis
La Liga
16.9.26Deportivo La Coruna0–1Sevilla
La Liga
13.9.26Getafe1–1Deportivo La Coruna
La Liga
5.9.26Villarreal2–3Deportivo La Coruna
La Liga
30.8.26Deportivo La Coruna3–1Valencia
La Liga
24.8.26Malaga1–1Deportivo La Coruna
La Liga
17.8.26Deportivo La Coruna1–1Elche
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Deportivo La Coruna: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • P. Aubameyangkneskade
  • N. Carrillomuskelskade
  • M. Casadofravær
  • Z. Eddahchourifravær
  • B. Edehamstringskade

Deportivo La Coruna: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
8Villarreal103-3-415:1412VUTVV
9Celta Vigo92-5-210:711VUVUU
10Deportivo La Coruna102-5-313:1311TUTUT
11Osasuna93-2-410:1811VTUTT
12Racing Santander103-2-515:2611VTUTT

Deportivo La Coruna: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,2 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,4 / 1,6
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort20
Gule kort per kamp2,0
Røde kort3

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (5×) · 4-2-3-1 (3×) · 4-1-3-2 (1×)

Deportivo La Coruna: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
P. AubameyangA7560521410007,66
Mario SorianoM107781293107,04
J. GiménezF75990041206,99
Diego VillaresM63191051006,94
L. AmatucciM75730100316,94
PekeA94211155206,92
B. NsongoM958910114106,87
Marc CasadóM31200000006,83
Adrià AltiM73940010206,80
Luismi CruzA105501163106,77
B. EdeF64610030106,73
Miguel LoureiroF63020011006,71
Z. EddahchouriA4761021006,60
Adama TraoréA72050021006,57
G. QuagliataF108180062206,49
David MellaA41670022106,43
Riki RodríguezM73710131006,42
Jonathan Asp JensenM72520086006,41
T. GijselhartM1260000006,30
Kevin SánchezA1120000006,30
Ximo NavarroF86520040205,72
L. NoubiF54500000105,58
AngeliñoF2690000014,07

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Deportivo La Coruna: stall

Keepere

1Germán ParreñoNasjonalitetSpaniaAlder32 årHøyde189 cmVekt83 kg
13Leo RománNasjonalitetSpaniaAlder25 årHøyde189 cmVekt83 kg
25Álvaro FernándezNasjonalitetSpaniaAlder27 årHøyde185 cmVekt75 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Deportivo La Coruna: overganger

Inn

  • F. FonsReal Madrid · fri spiller31.8.26
  • Marc CasadóBarcelona · lån31.8.26
  • J. GiménezAtletico Madrid · lån31.8.26
  • Adama TraoréWest Ham · fri spiller25.8.26
  • AngeliñoAS Roma · lån4.8.26
  • P. AubameyangMarseille · overgang16.7.26
  • Jonathan Asp JensenBayern München · overgang12.7.26
  • L. AmatucciFiorentina · overgang8.7.26

Ut

  • T. GijselhartAl Ain · lån15.9.26
  • Eric PuertoPenafiel · lån31.8.26
  • José JuradoJurado Jose · fri spiller30.8.26
  • C. PatinoVfL Bochum · lån30.8.26
  • Cristian HerreraHuesca · fri spiller27.8.26
  • M. BouldiniAcademico Viseu · fri spiller4.8.26
  • Mario NájeraLugo · fri spiller30.7.26
  • M. BouldiniBouldini Mohamed · fri spiller29.7.26

Deportivo La Coruna: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1906
StadionEstadio Abanca-Riazor
Kapasitet34 611
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering10. · 11 poeng

Deportivo La Coruna: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Deportivo La Coruna på?

Deportivo La Coruna spiller hjemmekampene sine på Estadio Abanca-Riazor (La Coruña), som har plass til 34 611 tilskuere.

Hvor ligger Deportivo La Coruna på tabellen?

Deportivo La Coruna ligger på 10. plass i La Liga med 11 poeng etter 10 kamper (2 seirer, 5 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Deportivo La Coruna neste kamp?

Neste kamp: Auriense – Deportivo La Coruna, tor. 29.10. · 21:00 (Copa del Rey).

Hvordan endte den siste seriekampen til Deportivo La Coruna?

Siste seriekamp: Atletico Madrid 1–0 Deportivo La Coruna (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Deportivo La Coruna?

Klubbens toppscorer i turneringen er P. Aubameyang med 5 mål.

Deportivo La Coruna: terminliste, tabell og tips

Deportivo La Coruna (Spania) spiller i disse turneringene denne sesongen: La Liga, Copa del Rey. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i La Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.