Fotball
Hjem › Lag › Sevilla
Sevilla

Sevilla: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1890 · Estadio Ramón Sánchez Pizjuán

Sevilla: turneringer i 2026/27

La Liga6. plass, 14 poengNeste: Osasuna · man. 26.10. · 21:00
Copa del Reyrunde 128Neste: Hortaleza · tor. 29.10. · 21:00

Sevilla: kommende kamper

man. 26.10. · 21:00Sevilla–OsasunaLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 29.10. · 21:00Hortaleza–Sevilla
Copa del Reysøn. 1.11. · 14:00Getafe–SevillaLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 21:00Sevilla–Alaves
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Sevilla–Real Betis
La Liga

Sevilla: siste resultater

Form i serienTUTVV
18.10.26Real Madrid4–1Sevilla
La Liga
12.10.26Levante3–3Sevilla
La Liga
19.9.26Sevilla1–3Barcelona
La Liga
16.9.26Deportivo La Coruna0–1Sevilla
La Liga
11.9.26Sevilla1–0Valencia
La Liga
6.9.26Espanyol1–1Sevilla
La Liga
29.8.26Sevilla1–3Atletico Madrid
La Liga
22.8.26Athletic Club1–3Sevilla
La Liga

Sevilla: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

man. 26.10. · 21:00Sevilla–Osasuna
La Liga
tor. 29.10. · 21:00Hortaleza–Sevilla
Copa del Rey
søn. 1.11. · 14:00Getafe–Sevilla
La Liga
fre. 6.11. · 21:00Sevilla–Alaves
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Sevilla–Real Betis
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Real Sociedad–Sevilla
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Sevilla–Malaga
La Liga
søn. 13.12. · 17:00Elche–Sevilla
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Sevilla–Racing Santander
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Villarreal–Sevilla
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Sevilla–Celta Vigo
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Rayo Vallecano–Sevilla
La Liga
søn. 24.1. · 17:00Valencia–Sevilla
La Liga
søn. 31.1. · 17:00Sevilla–Athletic Club
La Liga
søn. 7.2. · 17:00Real Betis–Sevilla
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Sevilla–Espanyol
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Sevilla–Real Madrid
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Osasuna–Sevilla
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Sevilla–Real Sociedad
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Alaves–Sevilla
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Sevilla–Elche
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Barcelona–Sevilla
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Sevilla–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Atletico Madrid–Sevilla
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Sevilla–Levante
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Celta Vigo–Sevilla
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Racing Santander–Sevilla
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Sevilla–Villarreal
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Sevilla–Getafe
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Malaga–Sevilla
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Real Madrid4–1Sevilla
La Liga
12.10.26Levante3–3Sevilla
La Liga
19.9.26Sevilla1–3Barcelona
La Liga
16.9.26Deportivo La Coruna0–1Sevilla
La Liga
11.9.26Sevilla1–0Valencia
La Liga
6.9.26Espanyol1–1Sevilla
La Liga
29.8.26Sevilla1–3Atletico Madrid
La Liga
22.8.26Athletic Club1–3Sevilla
La Liga
15.8.26Sevilla2–1Rayo Vallecano
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sevilla: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • Marcaomuskelskade
  • M. Sierraskulderskade

Sevilla: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4Real Betis96-1-216:1419TVUVV
5Real Sociedad95-1-317:1716VVVTV
6Sevilla94-2-314:1614TUTVV
7Alaves103-3-414:1112UTTUT
8Villarreal103-3-415:1412VUTVV

Sevilla: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,8
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort28
Gule kort per kamp3,1
Røde kort3

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (8×) · 4-3-3 (1×)

Sevilla: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
OsoM21561131007,35
Y. FofanaM64561175007,23
Miguel ÁngelM85642095207,03
L. AgouméM98100041207,00
L. StassinA42291164006,93
Juan IglesiasF97921064306,92
Kike SalasF76280062116,91
G. SuazoF98100000206,89
Manu BuenoM3611021006,87
C. EjukeA72551031106,86
G. KochorashviliM62730130106,80
IsaacA72392162506,76
Andrés CastrínF86600021106,70
R. UreA952112113106,68
Félix CorreiaA53681142206,66
Julio Díaz del RomoF51090000006,58
Peque FernándezA42141033106,53
José Ángel CarmonaF4810010006,45
N. GuillenM2900000106,45
Jon GuridiM83771043306,43
Alfon GonzálezA4600011106,38
R. VargasM2650020006,25
A. SanganteF42820000016,25

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sevilla: stall

Keepere

1O. VlachodimosNasjonalitetHellasAlder32 årHøyde188 cmVekt78 kg
13Fran GonzálezNasjonalitetSpaniaAlder20 årHøyde199 cmVekt72 kg
25L. LuchinoAlder19 år
33Rafael RomeroNasjonalitetSpaniaAlder22 årHøyde192 cmVekt75 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sevilla: overganger

Inn

  • L. StassinSaint Etienne · lån31.8.26
  • Y. FofanaAC Milan · lån31.8.26
  • Félix CorreiaLille · lån31.8.26
  • G. KochorashviliSporting CP · overgang20.8.26
  • R. UreSirius · overgang10.8.26
  • Fran GonzálezReal Madrid · overgang1.8.26
  • Julio Díaz del RomoAtletico Madrid · overgang27.7.26
  • P. MercadoInd. del Valle · overgang30.6.26

Ut

  • N. GudeljGetafe · fri spiller29.8.26
  • OsoStrasbourg · overgang29.8.26
  • Adrià PedrosaRayo Vallecano · lån26.8.26
  • A. ColladoÁguilas · fri spiller21.8.26
  • F. GattoniAscoli · overgang11.8.26
  • A. SánchezCF Montreal · fri spiller10.8.26
  • Joan JordánEstrela · fri spiller9.8.26
  • Alberto FloresGranada CF · fri spiller9.8.26

Sevilla: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1890
StadionEstadio Ramón Sánchez Pizjuán
Kapasitet48 649
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering6. · 14 poeng

Sevilla: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sevilla på?

Sevilla spiller hjemmekampene sine på Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla), som har plass til 48 649 tilskuere.

Hvor ligger Sevilla på tabellen?

Sevilla ligger på 6. plass i La Liga med 14 poeng etter 9 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Sevilla neste kamp?

Neste kamp: Sevilla – Osasuna, man. 26.10. · 21:00 (La Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sevilla?

Siste seriekamp: Real Madrid 4–1 Sevilla (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Sevilla?

Klubbens toppscorer i turneringen er Isaac med 2 mål.

Sevilla: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Sevilla (Spania) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (La Liga, Copa del Rey): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i La Liga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.