Fotball
Hjem › Lag › Alaves
Alaves

Alaves: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1921 · Estadio de Mendizorroza

Alaves: turneringer i 2026/27

La Liga7. plass, 12 poengNeste: Barcelona · lør. 31.10. · 21:00
Copa del Reyrunde 128Neste: Anaitasuna · ons. 28.10. · 19:00

Alaves: kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00Anaitasuna–Alaves
Copa del Reylør. 31.10. · 21:00Barcelona–AlavesLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 21:00Sevilla–Alaves
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Alaves–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Real Madrid–Alaves
La Liga

Alaves: siste resultater

Form i serienUTTUT
23.10.26Alaves1–1Malaga
La Liga
18.10.26Celta Vigo2–1Alaves
La Liga
10.10.26Alaves1–2Atletico Madrid
La Liga
19.9.26Athletic Club0–0Alaves
La Liga
15.9.26Alaves0–1Valencia
La Liga
12.9.26Racing Santander2–1Alaves
La Liga
6.9.26Alaves5–2Osasuna
La Liga
28.8.26Alaves1–0Villarreal
La Liga

Alaves: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 19:00Anaitasuna–Alaves
Copa del Rey
lør. 31.10. · 21:00Barcelona–Alaves
La Liga
fre. 6.11. · 21:00Sevilla–Alaves
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Alaves–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Real Madrid–Alaves
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Alaves–Espanyol
La Liga
søn. 13.12. · 17:00Levante–Alaves
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Alaves–Elche
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Real Betis–Alaves
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Alaves–Real Sociedad
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Villarreal–Alaves
La Liga
søn. 24.1. · 17:00Alaves–Barcelona
La Liga
søn. 31.1. · 17:00Malaga–Alaves
La Liga
søn. 7.2. · 17:00Alaves–Celta Vigo
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Valencia–Alaves
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Alaves–Racing Santander
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Getafe–Alaves
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Alaves–Athletic Club
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Alaves–Sevilla
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Real Sociedad–Alaves
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Elche–Alaves
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Alaves–Real Betis
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Alaves–Rayo Vallecano
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Osasuna–Alaves
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Atletico Madrid–Alaves
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Alaves–Levante
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Deportivo La Coruna–Alaves
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Alaves–Real Madrid
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Espanyol–Alaves
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Alaves1–1Malaga
La Liga
18.10.26Celta Vigo2–1Alaves
La Liga
10.10.26Alaves1–2Atletico Madrid
La Liga
19.9.26Athletic Club0–0Alaves
La Liga
15.9.26Alaves0–1Valencia
La Liga
12.9.26Racing Santander2–1Alaves
La Liga
6.9.26Alaves5–2Osasuna
La Liga
28.8.26Alaves1–0Villarreal
La Liga
20.8.26Rayo Vallecano1–1Alaves
La Liga
15.8.26Alaves3–0Getafe
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Alaves: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (23.10.26).

  • F. Garcesutestengt
  • M. Rodriguezankelskade

Alaves: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
5Real Sociedad95-1-317:1716VVVTV
6Sevilla94-2-314:1614TUTVV
7Alaves103-3-414:1112UTTUT
8Villarreal103-3-415:1412VUTVV
9Celta Vigo92-5-210:711VUVUU

Alaves: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 1,3
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort17
Gule kort per kamp1,7
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-5-2 (5×) · 5-3-2 (5×)

Alaves: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Hugo NovoaA2731021007,62
L. BoyéA9728501810107,06
M. DíazA1044334109207,04
Angel PérezM964303125017,02
Denis SuárezM94220021106,94
N. TenagliaF108551073306,90
Mikel RodríguezM3540000006,90
YusiF71830020006,85
Pablo IbáñezM1085010112106,84
N. ValentiniF74510031106,82
GuevaraM51360000006,80
V. KoskiF108191032006,79
Antonio BlancoM107530070306,77
Toni MartínezA949900164106,75
Aitor MañasA71291022006,72
A. RebbachM107940054306,59
Carles AleñáM82340111006,58
JonnyF86620031006,06
C. BenavídezM41650030005,34
Miguel RodríguezA3240000004,47
X. OlaizF1100000003,35

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Alaves: stall

Keepere

1SiveraNasjonalitetSpaniaAlder29 årHøyde184 cmVekt75 kg
13A. GiménezNasjonalitetArgentinaAlder25 årHøyde195 cmVekt82 kg
31G. SwiderskiNasjonalitetFrankrikeAlder20 årHøyde187 cmVekt72 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Alaves: overganger

Inn

  • N. ValentiniFiorentina · overgang6.8.26
  • Miguel RodríguezUtrecht · overgang26.7.26
  • Mikel RodríguezReal Sociedad · overgang15.7.26
  • V. KoskiIstra 1961 · overgang30.6.26
  • A. PicaMirandes · retur fra lån29.6.26
  • Julen LartitegiArenas Getxo · retur fra lån29.6.26
  • Unai RoperoHercules · retur fra lån29.6.26
  • Unai RoperoHércules · retur fra lån29.6.26

Ut

  • N. MarašOFK Beograd · fri spiller10.9.26
  • Jesús OwonoFC Andorra · fri spiller25.8.26
  • M. DiarraAl Wahda FC · overgang18.8.26
  • N. MarašMaras Nikola · fri spiller11.8.26
  • A. PicaPenafiel · lån13.7.26
  • Víctor ParadaSpartak Moscow · overgang13.7.26
  • José de LeónPonferradina · fri spiller7.7.26
  • Raúl FernándezLeganes · fri spiller6.7.26

Alaves: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1921
StadionEstadio de Mendizorroza
Kapasitet19 840
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering7. · 12 poeng

Alaves: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Alaves på?

Alaves spiller hjemmekampene sine på Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz), som har plass til 19 840 tilskuere.

Hvor ligger Alaves på tabellen?

Alaves ligger på 7. plass i La Liga med 12 poeng etter 10 kamper (3 seirer, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Alaves neste kamp?

Neste kamp: Anaitasuna – Alaves, ons. 28.10. · 19:00 (Copa del Rey).

Hvordan endte den siste seriekampen til Alaves?

Siste seriekamp: Alaves 1–1 Malaga (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Alaves?

Klubbens toppscorer i turneringen er L. Boyé med 5 mål.

Alaves: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Alaves (Spania) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (La Liga, Copa del Rey): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i La Liga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.